PDA

Zobacz pełną wersję : połączeine kilku joomli jako jeden portal



fenix75
11-09-2006, 12:28
Temat piszę w różnych ze względu na to że to jest faza planów i projektów i chcę ustalić strategię.
Projekt to jedna domena niech będzie domena.pl i do niej chcę kilka subdomen. np. tak jak jest w Onecie, głowna domena to onet ale jak wchdzę w sport rozrywkę, wiadomości to mam sport.onet, rozrywka.onet, wiadomości.onet. itd. Wszystkie subdomeny to odzielne działy zajmujące się innymi zagadnienieniami oparte na joomli (czyli 10 działów to 10 instalacji joomla i 10 takich samych templatek z ewentualną minimalną zmianą dopasowującą grafikę do typu działu) i zastanawiam się jak to najlepiej połączyć. Czy strona z główną domeną oparta była by też na joomli w której były odnośniki do pozostałych subdomen (i czy tutaj zastosować wraper i odnośnik do strony html czy może poprostu własna templatka i wykorzystanie pól user1, user2 itd), druga opcja to zwykły HTML z ramkami i obrazkami które były by odnośnikami do subdomen opartych już na joomla.

mam nadzieję że nie nakręciłem a jak tak to postaram się napisać to od nowa tylko że prościej :)

Dylek
11-09-2006, 14:39
Kiedys do Mambo bylo cos takiego jak multisite (http://mamboxchange.com/projects/multisites/), ale czy to dziala w Joomli i bedzie Ci pasowac - tego nie wiem.

zwiastun
11-09-2006, 16:07
Działa. O ile wiem, ale rozwiązanie komercyjne.
Główny serwis może być postawiony na joomla i może to być zwykła pojedyncza stronka HTML, zależy, czego kto chce.
Jeśli na joomla, podstrony (i instalki joomla) umieszczamy w ich macierzystych katalogach wewnątrz katalogu tego głównego serwisu
/JOOMLA-ta z domeny
/administrator
/components
............
/subdomenaA
/Administrator/
/components
............
/subdomenaB
/Administrator/
/components
............

fenix75
13-09-2006, 15:43
Dziekuję za pomoc, przetestowałem multisite pod mambo ale chyba coś żle robiłem bo wywalało mi stronę(pierwsza próba) a po drugiej straciłem możliwość kasowania komponentów i chyba zostanę przy głównej stronie jako zwykły html z odnośnikami.

Teraz mam kolejne pytanie czy wszyskie subdomeny umieścić w jednej bazie SQL czy do każdej mam zrobić inną bazę. Jak by sie dało na jednej to super bo jedna rejestracja i po wszystkich subdomenach można biegać a jak nie to mam kolejny problem do rozwiązania

brama
17-09-2006, 18:26
Witam

Czy udało ci się rozwiązać problem z multisitem w joomla?

Sam się orientowałem w tej sprawie i cena czegoś takiego to około 150$ (cena nie jest wielka jeżeli pokrywa ją klient)

Czy sprawdzałeś te darmowe rozwiązania multisite jak to działa?

fenix75
18-09-2006, 12:48
NIestety nie udało mi się :( zainstalowałem mambo 4.5.4 próbowałem zainstalować multisite i wywaliło mi wiele błędów. Druga próba(instalacja od nowa mambo) i po zainstalowaniu komponentu trochę mniej błędów (nie wiem sam dla czego) ale straciłem ten kawałek menu gdzie mozna dodawać i kasować komponenty !!! (jeszcze jedna ciekawostka przynajmniej u mnie czasem muszę zresetować komputer żeby dodać linka do pisanego tekstu przed resetem wyskakuje białe okienko i koniec a po resecie to samo okienko ale już z możliwością dodania linku)
Po drugiej próbie dałemsobie z tym na wstrzymanie.
Moje rozwiązanie - Głowna strona to Joomla 1.0.11 + instalacja SMF 1.2 + instalacja Market Place 1.2.2. (daje mi to że mam jedno logowanie i hasło do tych modułów/komponentów) pozostałe podstrony (subdomeny) połączoen zostaną linkami. Kolejna uwaga to Templatka Teraz nad nią pracuję i musi zawierać odrazu pod głównym rysunkiem na belce odnośniki do forum i ogłoszeń (ewentualnie kilka innych okienek). W subdomenach ta sama templatka (element graficzny nawiązujący do tematu subdomeny ale żeby kojarzyło się ze stroną głóną)z tym że HOME/START zawsze przenosi mnie do strony głównej a nie do subdomeny, natomiast subdomeny mogą posiadać już własną belkę ze swoimi podstronami. Zastanawiam się tylko nad jedną sprawą czy nie zrezygnować z kolumny lewo, prawo na rzecz user1,2,3,4,... które były by na środku obok siebie w postaci np: kwadratu (usr1, usr2) pod spodem (usr3, usr4) a już samo usr.. było by połączone przez wraper z pojedyńczą stroną w HTML która zawierała by tylko odnośniki do subdomeny i elementy graficzne. (jeżeli miał bym 5 subdomen to musiał bym zrobić pięciu userów + 5 stron w HTML które połaczyły by się z subdomenami)

mam nadzieję że nie namieszałem a pomogłem ci lu przynajmniej naświeltliłem jak problem można obejść.

P.S najgorsze jest to że subdomeny muszą mieć swoje bazy SQL i nie mogą korzystać z tej głównej.

nexus246
18-09-2006, 14:38
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=863
Polecam nieskromnie taki pomysł, pole do przeróbek jest dość duże :)
Działa całkiem wygodnie i wszystko na jednej instalacji.