PDA

Zobacz pełną wersję : Po aktualizacji Joomli..



rycho48
02-09-2010, 15:05
Witam,

zrobiłem stronę internetową 3 lata temu ale okresowo była atakowana przez hakera z czym sobie radziłem jednocześnie aktualizując wersję Joomli na nowszą. W ciągu trzech lat wykonywałem to kilkakrotnie.
Ostatnio wykonałem aktualizację najnowszą wersją 1_5_20 nadpisując pliki na serwerze (zawsze tak robiłem) i po usunięciu katalogu instalacyjnego storna się uruchomiła.

Okazało się jednak, że:
1. nie mogę dokonać zapisu żadnej zmiany podczas edycji na stronie
2. administator Joomli zgłasza się w trybie "tekstowym" (brak grafiki , są tylko opisy i pola do edycji..

Wykluczam raczej niewgranie się jakichś plików bo nadpisywałem je wielokrotnie..
Podejrzewam, że najlepiej było by od nowa zainstalować Joomlę ?..
Co wtedy z istniejącą bazą ?.. czy ją wyeksportować a potem zaimportować przy instalacji ?
Może sam plik konfiguracyjny się posypał ?..
Będę wdzięczny za naprowadzenie.
--
Pozdrawiam
Ryszard

pyziak
02-09-2010, 15:14
nadpisz katalog administratora z paczki instalacyjnej, jeżeli chodzi o brak możliwości zapisu tu mogą być kluczowe prawa do katalogów/plików , wejdź w PA -- pomoc -- informacje o systemie -- prawa do katalogów i powinno być wszystko na zielono, jeżeli jest inaczej pozmieniaj. Jeżeli chodzi o export bazy to jak najbardziej możesz ją exportować a następnie importować z tym że jeżeli masz po instalowane jakieś dodatkowe rzeczy w nowej wersji (świeżej) też musisz je zainstalować. Plik konfiguracyjny ? hmm nie wiem, ale możesz zobaczyć co tam u niego słychać :) czy są wszystkie wymagane wpisy

rycho48
02-09-2010, 15:45
Dzięki za ekspresową reakcję ! :)

jeśli dobrze rozumiem to muszę zajrzeć do panelu administratora na serwerze ?.. jeśli tak to raczej niemożliwe bo Joomla i strona wisi na Home.pl..
Katalog administratora Joomli a w zasadzie wszystkie katalogi nadpisywałem wielokrotnie z tym samym, marnym skutkiem.. :zly:
Nieśmiało myślę, że jednak w PA na Home coś jest nie tak lecz nie mam pewności i nie zawracałem im do tej pory m im głowy...
Myślałem, że może jest coś z wersją Joomli nie tak i zainstalowałem ją na innym serwerze i wszystko jest ok.. więc chyba coś na Home nie tak.....
--
Pozdrawiam
Ryszard

pyziak
02-09-2010, 15:52
nie nie na serwerze tylko w Joomla , a jeżeli to home.pl to koniecznie w configuration.php uzupełni wpis $live_site czyli np: http://moja_domena.pl/katalog_w_jakim_zainstalowana_jest_joomla oczywiście, jeżeli jest w głównym katalogu to tylko domena

ps. link do strony by się przydał

rycho48
03-09-2010, 16:42
Dzięki bardzo ! :) Spróbuję to potrawić...
link do strony:
www.mastykarz.pl (http://www.mastykarz.pl)
--
Pozdrawiam
Ryszard

---------- Post dodany 03-09-2010 o 08:23 ---------- Poprzedni post był 02-09-2010 o 15:57 ----------

Witam,
problem rozwiązany..
powodem było kilkadziesiąt plików (w każdym katalogu Joomli) z wpisem Redirect 301...
--
Pozdrawiam
Ryszard

---------- Post dodany o 16:42 ---------- Poprzedni post był o 08:23 ----------

Zapomniałem dodać, że chodzi o pliki htaccess......