PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z "ponowną" instalacją CiviCRM



rkonik
03-09-2010, 12:07
Rozpocznę od parametrów i historii konta na serwerze.
Posiadam kilka kont na jednym serwerze. Znajdował się on w USA. Wówczas zainstalowałem po raz pierwszy CiviCRM ale ze względów na to że ten serwer posiadał pewne ograniczenia i CRM nie działał tak jak należy, więc go odinstalowałem. Obecnie mój admin poprzenosił wszystkie konta na serwer Polski który działa zdecydowanie lepiej i powróciła potrzeba instalacji CRM. Zabrałem się do pracy i co się okazuje.Wyskakuje taki o to komunikat:

We could not write /home/<nazwaużytkownika>/public_html/media/civicrm/upload/.htaccess. Have you moved your site directory or server?
Please fix the setting by running the update config script
Jeżeli nacisnę update config script nic się nie dzieje strona się odświeża i nadal napis.

Co poszukiwałem i sprawdzałem:
http://wiki.civicrm.org/confluence/display/CRMDOC32/Joomla+Installation+Guide
http://wiki.civicrm.org/confluence/display/CRMDOC32/Moving+an+Existing+Installation+to+a+New+Server+or +Location
Nie działa:
Odinstalowałem CiviCRM i wszystko wyczyściłem z bazy danych i ponowna instalacja i ten sam problem. Nie wiem o co chodzi i gdzie już szukać pomocy.
Dodam na koniec że na innym koncie, na tym samym serwerze gdzie nigdy nie był instalowany CRM. Zainstalował się bez problemu i działa. Więc raczej to nie siedzi po stronie serwera choć mogę się mylić.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić??

dkint
03-09-2010, 12:17
Witam

Komunikat jest jednoznaczny skrypt nie może zapisać zmian w pliku .htaccess czeka aż dokonasz zmian zezwalających na zapis ...

pozdrawiam
Krzysiek

rkonik
03-09-2010, 13:57
Ale jakich zmian mam dokonać??
Każe mi poprawić ustawienia uruchamiając skrypt. Ale mogę go uruchamiać w nieskończoność i nic się nie dzieje.

dkint
03-09-2010, 14:00
Witam

Próbowałeś zwiększyć uprawnienia do zapisu pliku .htaccess ? ustaw 777 na htaccess i spróbuj ponownie uruchomić skrypt ... masz ścieżkę, masz plik popróbuj ...

pozdrawiam
Krzysiek