PDA

Zobacz pełną wersję : Kunea 1.6 - problem z edycją profilu



Zaicev
04-09-2010, 01:57
Mam taki problem. Nie mogę edytować swojego profilu z poziomu forum.

Tutaj znalazłem podobny problem, ale rozwiązanie nie działa.
http://www.kunena.com/forum/160-k-16-common-questions-archive/56579-cant-edit-profile-info-forum-is-slow-and-a-bug-with-the-menu

dkint
04-09-2010, 06:42
Witam

Zacznijmy od tego, że masz wersję zapewne rc2 więc jeszcze nie do końca stabilną, po drugie musisz mieć włączony dodatek mootools upgrade, jeśli masz templatkę Gavicka to też może nie działać z powodu braku obsługi mootools w wersji 1.2.

pozdrawiam
Krzysiek

Zaicev
04-09-2010, 17:13
Witam ponownie,

Dziękuje za pomoc.

Nie znam angielskiego, to pewnie przez to zadaje głupie pytania. Wiem, że wersja RC2 to nie to samo co stabilna, ale ogólnie to działa wyśmienicie, o wiele lepiej niż forum Agora. Templatkę mam do wersji 1.6, nie tą Gavick.

Zainstalowałem ten dodatek mootools, wprawdzie mogę edytować część danych, ale nie wszystkie. Nie mogę edytować np: ICQ, AIM itp, czyli tych komunikatorów i stronek.

dkint
04-09-2010, 17:19
Witam

Zaicev jak nie znasz angielskiego to zawsze zostaje Google translator, jego tłumaczenia powiedzmy, że są na średnio niskim poziomie ale lepsze to niż nic, co do problemu to przypomnij się za parę dni - mam na tą chwilę forum Kunena w fazie ostrych testów ...

pozdrawiam
Krzysiek

Zaicev
04-09-2010, 19:57
Witam,

Jednak zdecydowałem się przeprowadzić na coś bardziej stabilnego i pewnego - Agora.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

alex51
05-09-2010, 07:51
Pewnie to dobra decyzja, porównując Agorę z wersją 1.6 Kuneny, jednak stabilną wersją kuneny jest Kunena 1.5.12PL. Myślę jednak, że wszelkie swoje ewentualne problemy z Agorą będziesz mógł rozwiązać licząc na pomoc głównego znawcy tego zagadnienia - kolegi @Rosciaka.
Mimo wszystko uważam, że trochę za szybko zmieniasz zdanie najpierw wychwalając jeden komponent, by za chwilę wygłaszać hymny pochwalne na temat drugiego i to bez dokładniejszego przetestowania. Oba komponenty forum są stabilne i warte uwagi, każde z nich ma swoje zalety i pewne wady, ale do ich oceny potrzebna jest praktyka.

dkint
05-09-2010, 08:05
Witam

Trzy grosze z mojej strony do dyskusji - obiektywne porównanie różnych skryptów for pod joomla - http://installiert.de/Forums_in_Comparison_2010_27_06.pdf

pozdrawiam
Krzysiek

Zaicev
05-09-2010, 11:21
Mimo wszystko uważam, że trochę za szybko zmieniasz zdanie najpierw wychwalając jeden komponent, by za chwilę wygłaszać hymny pochwalne na temat drugiego i to bez dokładniejszego przetestowania. Oba komponenty forum są stabilne i warte uwagi, każde z nich ma swoje zalety i pewne wady, ale do ich oceny potrzebna jest praktyka.
Bez przesady nie wygłaszam hymnów pochwalnych Agorze :). Oba fora miałem zainstalowane na różnych bazach, dalej mi bardziej Kunea pasuje, ale wolę wersję stabilną. Na razie nie mam z Agorą problemów.

Pozdrawiam.

alex51
05-09-2010, 12:16
(...)dalej mi bardziej Kunea pasuje, ale wolę wersję stabilną.(...).
Napisałem wcześniej jaka wersja Kuneny jest stabilna, więc dlaczego nadal kontynuujesz swoje oceny nie poparte wystarczającą wiedzą i doświadczeniem? Korzystam osobiście z Kuneny od początku jej wprowadzenia a wcześniej z jej poprzedników - fireboardu i joomlaboardu i nigdy przez 4 lata używania Joomla! nie miałem z nimi większych problemów. O decyzji wyboru właściwego komponentu powinny przesądzać konkretne kryteria stawiane przed instalowanym forum a nie domysły o potencjalnej stabilności. Nikt z nas nie wskazał Ci jednego z tych dwóch komponentów forum jako lepszego lub bardziej stabilnego. Skoro wybrałeś tak jak wybrałeś, to Twoja sprawa a z ocenami wstrzymaj się aż poznasz dogłębnie to co wybrałeś.
Pozdrawiam

zeteff
07-08-2011, 21:46
ja mam wersje 1.6.4 , Mootools Upgrade jezeli wylacze albo wlacze nie moge edytowac profilu. Nie pojawiaja sie zadne bledy tylko przyciski
Konto użytkownikaInformacje o profiluAwatarUstawienia forum
wogole nie reagują.