Logowanie

Zobacz pełną wersję : Ustawienia ograniczeń uploadu plików w komponencie K2



juzio5
04-09-2010, 02:17
Czy ktoś zna sposób na ograniczenie wielkości wgrywanych plików dla jednego artykułu w komponencie K2 (najlepiej sumarycznie na artykuł lub konto)?

Ja osobiście nie znalazłem takiej opcji, która by pozwalała podczas tworzenia artykułu od frontu przez zalogowanego usera na ograniczenie wielkości wczytywanych plików do 1 artykułu.
Komponent używa ustawień serwera i np. tak jak u mnie jest ograniczenie na jeden plik do 32M może to i dobrze, ale weźmy sobie dla przykładu hosting 320mb i jednego usera który ma genialny pomysł na dodanie 10 plików z klipami po 32M sprawa całego serwisu i hostingu załatwiona.

dkint
04-09-2010, 07:04
Witam

Wprawdzie nie rozwiązuje to do końca Twoich problemów tylko potwierdza to co napisałeś ale możesz sobie poczytać jak masz chęć - http://community.getk2.org/forum/topics/increase-max-file-upload-size?xg_source=activity

pozdrawiam
Krzysiek

juzio5
04-09-2010, 23:53
Myślę, że to nie tylko mój problem ale wszystkich, którzy będę chcieli zbudować w oparciu o ten komponent stronę, która będzie umożliwiała wczytywanie danych przez różnych użytkowników,

Dodatkowo jest jeszcze jeden poważny mankament klasyfikujący ten komponent jako fajną niedoróbkę, czyli automatyczne skalowanie miniatur powyżej oryginalnego rozmiaru - to akurat powinno być wykluczone już w pierwszych wersjach tego komponentu.

Ogólnie komponent fajny, jeśli będzie zarządzany przez grono administratorów, a nie użytkowników. Trochę przypomina CB z przed ponad 3 lat, gdzie był full wypas, nie koniecznie do końca działający :)

Szkoda, bo dobrze się zapowiadał

dkint
04-09-2010, 23:55
Witam

Zawsze możesz "pobawić" się innymi komponentami typu CCK ...

pozdrawiam
Krzysiek