PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego nie wyświetla się w menu lista kategorii ?



maddy
04-09-2010, 13:49
Witam.
Mam pytanie . Stworzyłam w łasne menu , mam sekcje , mam kategorie ale po napisaniu artykułu i przypisaniu go do konkretnej sekcji oraz kategorii nie widzę go w menu wogóle , mam tylko tytuł menu " strona główna " i to wszystko.
Czy chodzi może o alias , być może źle wpisany ?

palyga007
04-09-2010, 13:54
A czy utworzyłaś odpowiednią pozycję w menu?

maddy
04-09-2010, 14:37
A czy utworzyłaś odpowiednią pozycję w menu? Chodzi o ID? Raczej nie ,pewnie mi sie zapomniało :(

mjmartino
04-09-2010, 14:49
Domyślnie artykuły się nie przypisują same do menu.
Trzeba to ręcznie robić ;)

maddy
04-09-2010, 15:13
Domyślnie artykuły się nie przypisują same do menu.
Trzeba to ręcznie robić ;)
Taaaa,teraz mi się skojarzyło , czyli co muszę zmienić ID ?
Sorry ,ale blondynka to blondynka :D

palyga007
04-09-2010, 15:19
Jakie ID?
Trzeba utworzyć pozycję w menu. To podstawy podstaw.

alex51
04-09-2010, 15:21
Zaglądałaś na wiki.joomla.pl jak np. choćby tutaj (http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.menus.edit.15)?

mjmartino
04-09-2010, 15:21
Dobrze że przynajmniej piszesz poprawnie blondynka :P bo niektóre nawet tego nie piszą dobrze ;P
Ale wracając do tematu to:
W menu tworzysz nową pozycję i wybierasz artykuły potem pojedynczy artykuł i po lewej stronie będziesz mieć coś takiego jak wybierz wskazujesz na artykuł który napisałaś i zatwierdzasz.
Wówczas w menu pojawia się LINK który będzie prowadził do artykułu powiązanego ;)

maddy
04-09-2010, 15:31
Zaglądałaś na wiki.joomla.pl jak np. choćby tutaj (http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.menus.edit.15)?
Szukałam wszystkiego co tylko możliwe ale tu nie trafiłam , widać źleszukałam , ale fajna lekturka do poczytania , dzięki :)

---------- Post dodany o 13:31 ---------- Poprzedni post był o 13:28 ----------


Dobrze że przynajmniej piszesz poprawnie blondynka :P bo niektóre nawet tego nie piszą dobrze ;P Siem mi to tylko udało :D

Ale wracając do tematu to:
W menu tworzysz nową pozycję i wybierasz artykuły potem pojedynczy artykuł i po lewej stronie będziesz mieć coś takiego jak wybierz wskazujesz na artykuł który napisałaś i zatwierdzasz.
Wówczas w menu pojawia się LINK który będzie prowadził do artykułu powiązanego ;) Oki , to się pobawię ... dojdę do tego metodą prób i błędów , choć i tak już to robiłam :/ , wkońcu postanowiłam zapytac na forum :)

mjmartino
04-09-2010, 21:49
Oki , to się pobawię ... dojdę do tego metodą prób i błędów , choć i tak już to robiłam :/ , wkońcu postanowiłam zapytac na forum :)
Czyli mam rozumieć że Ci się nie udało podlinkować arta pod menu ??

maddy
05-09-2010, 10:16
Czyli mam rozumieć że Ci się nie udało podlinkować arta pod menu ??
Udało się ,udało ... nawet nie metodą prób i błędów , poczytałam lekturkę ,którą zapodał alex51 ( za co z góry dziękuję :)) ,no i twoja podpowiedź też mi pomogła ,nawet nie wiedziałam,że to takie proste , dzięki chłopaki za pomoc :)

---------- Post dodany 05-09-2010 o 08:16 ---------- Poprzedni post był 04-09-2010 o 21:21 ----------

A że tak jeszcze zapytam przy okazji , powinnam teraz stronę wrzucić na serwer ? Tylko ,że w joomli na której mam stronę postawioną nie ma pilku index.html jest tylko index.php ...mam wrzucić index.php?

Bazyl
05-09-2010, 10:22
Należy przenieść całego Joomla!: pliki + bazę danych.
Polecam AkeebaBackup.

maddy
05-09-2010, 10:38
Należy przenieść całego Joomla!: pliki + bazę danych.
Polecam AkeebaBackup. Tak tylko ,że ja już mam wszystko wrzucone ,całego joomla i po w pisaniu w przeglądarce adresu strony wyswietla sie zamiast mojej strony panel do cba.pl, jesli do adresu strony dopisze po ukośniku joomla ( np. www.cba.pl/joomla (http://www.cba.pl/joomla) <----to tylko przykład ) to wtedy widzę swoją stronę tą którą ja zrobiłam .
Więc nie wiem o co chodzi ?
Może ja cos pochrzanilam ? :/

Bazyl
05-09-2010, 10:44
Nie wiem, jak to jest na cba.
Ten hosting raczej słabo się nadaje do J!, strony html owszem.

Należy, albo przekierować Twoją domenę na ten katalog z Joomla!, albo przenieść zawartość katalogu joomla o jeden poziom wyżej.

Jednak nim coś zrobisz poszukaj w ich pomocy

maddy
05-09-2010, 10:57
Nie wiem, jak to jest na cba.
Ten hosting raczej słabo się nadaje do J!, strony html owszem.

Należy, albo przekierować Twoją domenę na ten katalog z Joomla!, albo przenieść zawartość katalogu joomla o jeden poziom wyżej.

Jednak nim coś zrobisz poszukaj w ich pomocy
No właśnie ta ich pomoc jest nie bardzo.
Narazie skasowałam stronę , wydaje mi sie ,że wiem o co chodzi co z robiłam źle ale to sie okaże , jak przewertuje ich pomoc .
Ech jak do jednego doszłam to znowu co innego sie pojawiło .
Dzięki tak czy inaczej :)

Bazyl
05-09-2010, 11:01
Możesz zainwestować 40 zł w hosting, który nie płata figli...
Już Ci wysyłam PW.

mjmartino
05-09-2010, 11:02
@maddy zakładaj nowe tematy z nowymi problemami aby bałaganu nie było ;)
Pozdrawiam i życzę wytrwałości Joomla nie jest taka straszna jak się wydaje ;P

maddy
05-09-2010, 11:10
@maddy zakładaj nowe tematy z nowymi problemami aby bałaganu nie było ;)
Pozdrawiam i życzę wytrwałości Joomla nie jest taka straszna jak się wydaje ;PSpoko ja również pozdrawiam :)

---------- Post dodany o 09:10 ---------- Poprzedni post był o 09:10 ----------


Możesz zainwestować 40 zł w hosting, który nie płata figli...
Już Ci wysyłam PW.
Myślałam o takim rozwiązaniu ,póki co chciałam zobaczyc na darmowym :)
Ok zaglądam .