PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon z pliku psd



twit02
04-09-2010, 18:00
Witam serdecznie od jakiegoś czasu bawię się w robienie stron znajomy poprosił o stronkę opartą na joomli z którą wstyd się przyznać nie miałem wcześniej do czynienia (drobna styczność z cms-em dedykowanym).

Moje pytanie dotyczy szablonów robionych w photoshopie. Wcześniej robiłem szablon i na postawie "wycinanki" później sklejałem to bawiąc się z html i css. Teraz szablon ten chciałbym zrobić pod joomle. Macie jakieś materiały które by mnie poinstruowały jak tego dokonać? Przyznam że php nie jest moją najmocniejszą stroną.

Joomla już zainstalowana plik pusty pod wersję 1.5 ściągnięty. Co teraz ?

Robster
04-09-2010, 18:35
http://wiki.joomla.pl/index.php/Kategoria:Szablony

Potrzeba znajomości php przy tworzeniu szablonu jest znikoma, a nawet zbędna.

twit02
04-09-2010, 18:48
No ok ale tworząc stronę w htmlu nie dostane tego czego oczekuje... chyba że... odpowiedz mi tak łopatologicznie...

1. Rozumiem że plik php to szkielet strony
2. Plik php składa się z większości kodu html i dodatków z pliku css
3. W momencie gdy chcę by jakiś moduł np. Menu znalazło się w danym miejscu wstawiam tam odpowiedni odnośnik do modułu
4. To jak np menu ma wyglądać określam psd (tło) i css ( rodzaj tekstu)
5. Dodając plik flash-owy też określam jakiś tam moduł odpowiedni dla tego typu pkików
6. Głowa mnie boli :D

rajfur
04-09-2010, 19:55
poczytaj to co ci koledzy radzili, zdobądź podstawy by umieć się zapytać i zrozumieć co Ci ktoś odpowiada.

twit02
04-09-2010, 22:31
Mało przyjemny z Ciebie człowiek drogi ... rajfur ... ale i tacy ludzie muszą być na świecie abyśmy normalnych zauważali i doceniali :) mimo to pozdrawiam.

Bardziej chodzi mi o ukierunkowanie mnie od czego zacząć tą lekturę bo na razie trochę błądzę. Czytam wszystkiego po trochu by znaleźć początek...

zwiastun
05-09-2010, 00:36
Hmmm - jakiś spis treści tam przecież jest!
http://wiki.joomla.pl/index.php/Poradnik:Szablony_1.5_-_Spis_tre%C5%9Bci
Bądź tak dobry i unikaj uwag nie na temat, zwłaszcza ad personam!

twit02
05-09-2010, 14:36
Ok już jestem grzeczny :) czytam edukuje się i lada chwila rozpocznę ewentualne pytania :) Choć przyznać muszę że nie znalazłem jeszcze ani jednej wzmianki o psd tak czy siak jakoś sobie to wszystko poskładam w główce ;P

pyziak
05-09-2010, 15:21
a jakiej wzmianki o psd się spodziewasz ?
psd to psd tniesz go w/g potrzeb czy też projektu, a resztę masz już w poradnikach

twit02
05-09-2010, 16:22
No właśnie tego reszta w poradnikach jeszcze szukam :) staram się czytać po kolei w końcu dojdę ;)