PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalne ustawienie na serwerze - PHP



arek
11-09-2006, 19:54
Po zalogowaniu do admina pokazuje na dole taki komunikat:

Następujące ustawienia PHP na serwerze nie są optymalne ze względów bezpieczeństwa i zalecana jest ich zmiana:

Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’Ogolnie strona dziala i wszystko jest OK ale chcialbym sie tego pozbyc.

Gdzie zmienic ten register_globals?????????

zwiastun
11-09-2006, 20:15
A nie pisze poniżej?

lubicz
12-09-2006, 22:01
Krótko i zwięźle... było i jest na forum !!! :cool:

zmienić nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess

na końcu pliku dopisać:
php_flag register_globals off

U mnie działa i jest ok.

Tamiell
25-09-2006, 11:04
Witam.
Mam ten problem że wyświetla się
Następujące ustawienia PHP na serwerze nie są optymalne ze względów bezpieczeństwa i zalecana jest ich zmiana:
Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’zrobiłem tak jak pisałeś wyżej i dalej nic. Co robie nie tak? zmieniłem nazwę na .htaccess.txt i na samym końcu dopisałem tę zmienną i dalej lipa... pomożesz?

Dzięki i pozdrawiam :)

ps. przez odpowiedzi Zwiastuna można jajo znieść... nie nadążam za inteligencją tego gościa... choć jak chce to potrafi być miły ;) to trzeba mu oddać ;) Pozdrawiam całą Załogę! :)

fanti
25-09-2006, 11:28
Jest uprzejmy, ale wymaga tez pewnego szacunku. Pałną odpowiedź masz na tej stronie i to od dawna.U góry masz zakładke Pomoc. Przechodzisz na strone pomocy i wpisujesz np register_globals i czytasz.

Może tego nie wiedziec ktos nowy na forum.

zwiastun
25-09-2006, 12:56
ad. Tamiell - bez komentarza

Natomiast przy okazji.
* Najlpsze ustawienie: register_globbals na serwerze OFF
* Jeśli jest ON = kolejne działanie: lokalna zmiana ustawień konfiguracyjnych przez przez wpis w .htaccess (zoba. lubicz: php_flag register_globals off)
Niestety, nie zawsze zadziala - konfiguracja serwera musi dopuszczać możliwość lokalnej zmiany konfiguracji
* Jeśli nie dopuszcza - interweniować u administratora w trosce o bezpieczeństwo serwera! Wyjaśnić, że Joomla wymaga tej zmiennej na OFF, że jeśli nie ma możliwości generalnej zmiany ustawień serwera, to konieczna możliwość zmiany lokalnej, bo wcześniej czy później skończy się włąmem na serwer

** komunikty ostrzegawcze są dość jasne, po ustawieniu w .htacces (lub zmianie na serwerze) i odpowiednim ustawieniu RG_EMULATION komunikaty te powinny zniknąć, co będzie znakiem, że wszystko jest OK

galganka
19-12-2006, 01:02
Jeśli mogę przyłączyć się do dyskusji - ja również miałam ten komunikat, zmieniłam wartość RG_EMULATION i wszystkie inne ustawienia mam właściwe, czyli register_globals na off itp.
Problem w tym, iż obecnie mam Joomlę PE 11c i niestety Joomlaboard nie działał, wyinstalowałam go i wgrałam wersję 1.1.1. Wszystko pięknie, ale jeśli mam RG_Emulationa na OFF, nie można dopisywać wątków w forum. Pojawia się błąd, który jest wynikiem tego własnie ustawienia. Odpowiedź znalazłam na forum twórcy TSMF więc skoro oni każą ustawić tę wartość na "ON", to chyba wiedzą, co mówią.
Faktem jest, iż w efekcie takich ustawień mam w panelu komunikat na czerwono o RG_EMULATION.
Czy ktoś wie, co jeszcze moge zrobić, aby mieć właściwe ustawienia i móc również korzystać z forum Joomlaboard w pełni?