PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacja



patryk-m
04-09-2010, 18:53
Witam

To mój pierwszy post, więc witam Was.

Chciałem zainstalować joomle na serwerze, skopiowałem pliki do próbnego katalogu, z instrukcji zrozumiałem, że tak powinienem był zrobić po czym wejść na domene/katalog i powinna mi się pojawić strona instalacyjna joomli. Wyskakują za to błędy



Warning: include(/home/test/domains/domena.pl/public_html/pok2/libraries/pattemplate/patTemplate.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/test/domains/domena.pl/public_html/pok2/libraries/loader.php on line 80

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/test/domains/domena.pl/public_html/pok2/libraries/pattemplate/patTemplate.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/test/domains/domena.pl/public_html/pok2/libraries/loader.php on line 80

Fatal error: Class 'patTemplate' not found in /home/test/domains/domena.pl/public_html/pok2/libraries/joomla/template/template.php on line 29

myślałem, że to wina uszkodzonego pliku więc wrzuciłem na serwer w sumie 2 joomle (1.5.17 i 1.5.18 ) w 2 rożnych katalogach, jednak wyskakują te same błędy

Co robię nie tak bo pewnie to moja wina:zly:

zwiastun
04-09-2010, 18:59
A możesz wytłumaczyć dlaczego dwa przestarzałe pakiety instalacyjne?
Przyczyna błędów: brak praw dostępu do tych katalogów, w których są wskazane w komunikatach pliki albo brak tych plików: sprawdziłęś?

patryk-m
04-09-2010, 19:02
Właśnie sobie uświadomiłem ze totalcommander miał zaznaczoną opcję zmiany dużych liter na małe, to chyba może być przyczyną. Mam ściągnąć sobie nowszą rozumiem :)

trzepiz
04-09-2010, 19:03
zerknij tutaj :

http://forum.joomla.pl/showthread.php?43521-Problem-z-instalacj%C4%85-1.5.20

Może coś się rozjaśni (mówię o moim poście w tym temacie)

patryk-m
04-09-2010, 19:04
właśnie kopiuje joomle bez opcji zmiany wielkości liter mam nadzieje, że to jest przyczyną problemów

trzepiz
04-09-2010, 19:05
zatem czekamy w napięciu na finał tej sprawy :)

patryk-m
04-09-2010, 19:15
Tak to było problemem, głupi błąd, nie odznaczyłem check boxa w totalcommanderze.... sory za kłopot i dzięki za natychmiastowe odpowiedzi :D