PDA

Zobacz pełną wersję : Ankieta



galganka
11-09-2006, 20:26
Witam ponownie.

Mam kolejny problem, ale tym razem bardziej natury technicznej, typu: "jak to ugryźć".
Szukałam komponentu, w którym mogłabym stworzyć interaktywną ankietę, nie sondę. Żaden komponent dostępny w plikowni Joomli nie jest w stanie spełnić moich oczekiwań, chyba, że ExitPoll, lecz niestety nie daje się zainstalować. Za każdym razem wyskakuje błąd, i nic mi nie daje tworzenie struktury ankiety, skoro wersji docelowej nie mogę zobaczyć na stronie.
Zresztą, jak pisałam na wstępie, potrzebna mi ankieta, nie sonda, zatem stworzyłam sobie sama w html-u szkielet takiej ankiety, wszystko prawie gra, ale jest "mały" problem. Nie wiem co zrobić, by wypełniona ankieta trafiała do konkretnego katalogu, w następstwie czego, mogłabym na przykład przystosować komponent SOBI, jako katalog systemów, zamiast firm. Nie wiem jakim kodem musiałabym sie posłużyć, lub skryptem, by wymusić np otwieranie się strony z podziękowaniem za wypełnienie ankiety i odnośnikiem, do przeglądania innych systemów, których opisy pozyskiwałabym od wypełniających ankietę.
Jeśli ktoś może mi doradzić, będę wdzięczna. Dla jasności - tutaj (http://aitech.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=99&Itemid=97) jest ankieta.
Ewentualnie, czy da się, bez ingerowania w bazę danych przystosować całkowicie komponent SOBI do tego celu?? Jeśli tak, proszę o wskazówki.

Pozdrawiam
Viola

galganka
13-09-2006, 22:01
Witam ponownie

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na moje pytanie, czy też moje posty są napisane białą czcionką ??:D

Bardzo prosze o odpowiedź, czy ktoś w ogóle ma jakis pomysł na rozwiazanie tego problemu??

Pozdrawiam

zwiastun
14-09-2006, 00:59
Co to znaczy, że ExitPoll nie da się zainstalować? W najgorszym przypadku - instalacja ręczna. W najprostszym = juz odpisywałem razy kilka: odczytać dokument .xml za pomoca IE = pokaże, jakie zaweira błedy. Do najczęściej spotykanych należy ampersant zapisany nie jako encja, a więc &, zamiast & - wystarczy poprawić.
Oprócz EXiTPoll jest też PollXT. Jeden i drugi komponent pozwala przeprowadzać zaawansowane ankiety.

Pytanie, jak przerobić jeden komponent na inny - wybacz - jest co nieco chybione. Albo się na tym znasz i potrafisz to zrobić, albo trzeba zlecić komus, kto potrafi. Pomijam, że nawet nie za bardzo rozumiem, o co chodzi w tym fragmencie.

...czy też moje posty są napisane białą czcionką...
...czy ktoś w ogóle ma jakis pomysł na rozwiazanie tego problemu??
I co, sądzisz że ponad 2000 użytkowników odpowie ci, że nie ma pomysłu?

galganka
14-09-2006, 11:07
Zgadza się, już czytałam post o pliku xml, lecz pochłonięta próbami rozwiązania problemu od niewłaściwej strony, nie skojarzyłam.
Generalnie chodzi mi o to, żeby gość mógł wypełnić ankietę i po kliknięciu na "wyślij" otworzyła się strona nie z wykresem, ile głosów lub procent ma dany składnik, lecz tak jak w przypadku SOBI, pojawia się spis wypełnionych ankiet ( w tym przypadku katalog systemów).
Oczywiście nadal będę szukać sposobu, a póki co bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Viola.

p.s.
Pomijając problem, o którym pisałam, tekst: "Albo się na tym znasz i potrafisz to zrobić, albo trzeba zlecić komus, kto potrafi." jest dla mnie nieco "chybiony". Założenie forum jest czytelne dla mnie. Jeśli sie na czyms znam, to nie mam problemu, a to znaczy, że nie mam potrzeby pisać na forum, a więc nikt nie pisałby tutaj nic, gdyby sie na czymś znał, więc sens istnienia forum byłby żaden.
Tak się składa, że od kilku miesięcy, gdy zaczęła sie moja przygoda z tworzeniem stron w ogóle, bardzo wiele nauczyłam sie dzięki forum Joomla. I zapewniam, że stać mnie na zlecenie komuś zrobienia dla mnie komponentu, ale nie o to chodzi, nie "lubie chodzić na skróty (czyt. łatwiznę").

ennder
24-03-2007, 12:48
Witam!
Mam pewien problem z sondą joomli. Wyświetla ona poprawne wyniki ale w skali ponad 100% (dokładniej 105%). Wiecie jak to rozwiązać?:] Gdzie trzeba pogmerać aby uzyskać skalę 100%Dzięki za pomoc i pozdrawiam!