PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie forum SMF 2rc3 w oknie joomla 1.5 żeby została nagłówek i nawigator



macius00044
05-09-2010, 23:13
Witam
prosił bym o pomoc i to aby forum smf wyświetlało sie jak by w artykule joomli. ale tak żeby jak nacisnę na jakis guzik na forum np. galeria to zostawała nawigacja i nagłówek joomli.
Prosze o pomoc.

dkint
06-09-2010, 06:25
Witam

Chodzi tylko o pozostawienie menu Joomli ? skorzystaj z wrapera, bardziej zaawansowane opcje np wspólne logowanie - musisz mieć np. to rozszerzenie ... http://extensions.joomla.org/extensions/communication/forum-bridges/11442

pozdrawiam
Krzysiek

macius00044
06-09-2010, 10:39
Połączyłem smf i joolme za pomoca SJSB - logowanie i wylogowywanie jest ok tylko ze jak zmienie grupę użytkownikowi na smf to nie zmienia sie automatycznie grupa na joolmi czy jest na to jakaś rada, czy sjsb jest gorsze od SMF Joomla Bridge.
Co do wyświetlania to po prostu chciałbym mieć taki "portal" na górze strony jest nagłówek pod nim "nawigator"- menu w poziomie klikając na guzik na tym menu wchodzę do forum ale tak że przeglądając forum nagłówek i nawigator zawsze są na górze strony.
Użył bym kumeny albo agory ale smf juz sobie dostosowałem graficznie i nauczyłem sie obsługi "podstawowej" wiec mi zależy.

(http://extensions.joomla.org/extensions/communication/forum-bridges/11442)

.

dkint
06-09-2010, 10:50
Witam

Trafiłeś na trochę niepodatny grunt ... będę strzelał ale z forum SMF na forum.joomla.pl korzysta może 10 osób a może nawet nie, odpowiedź na jaką oczekujesz raczej więc nie nadejdzie, co do dostosowania SMF - ok pracy miałeś zapewne nie mało ale jak ci zależy na pełnej obsłudze forum dostosujesz i Kunenę i Agorę ... reasumując albo pytaj na forum wsparcia SMF, u autora bridge, którego używasz ewentualnie zmień skrypt forum na natywny z Joomla 1.5 ...

pozdrawiam
Krzysiek

macius00044
06-09-2010, 11:03
ALe jeśli chodzi o wyświetlanie to też niewiele da sie zrobić czy ten wraper " jeszcze dobrze nie wiem co to jest) nie pomoże - to już nie dotyczy tylko smf ale i innych. Choć rzeczą przerażającą jest że forum joomli chodzi na vBulletin (http://www.vbulletin.com/) i w dodatku nagłówek sie zmienia.

dkint
06-09-2010, 11:08
Witam

macius00044, a co w tym przerażającego ? forum na vBulletin chodzi już parę lat i nie ma konieczności poza aktualizacjami forum robić z tym nic, nagłówek się zmienia bo "jesteśmy" (forum.joomla.pl) na subdomenie joomla.pl... co do wrapera to masz coś takiego jak wpinacz w formularzu dodawania nowej pozycji w menu ... pooglądaj go sobie ...

pozdrawiam
Krzysiek

macius00044
06-09-2010, 11:42
Ale nie chodzi mi o adres mówiąc nagłówek tylko o coś w stylu logo (grafika na poczatku strony) jak byśmy sie nie zrozumieli ale raczej sie zrozumieliśmy.
Ok dziękuje ci za pomoc.
Pozdrawiam

---------- Post dodany o 09:42 ---------- Poprzedni post był o 09:26 ----------

Wpinacz bardzo fajny prawie idealny tylko pytanie czy da sie to tak ustawić żeby adres się zmieniał to znaczy jak ktoś komuś wysyła linka do postu na forum, adres sie nie zmienia i jest problem.

dkint
06-09-2010, 12:14
Witam

Wpinacz działa na zasadzie IFRAME, widzisz w nim całą zewnętrzną stronę, podlinkowaną aplikację itp. - linki do postów na forum możesz wysłać, będą one linkami wskazującymi na adres wygenerowany przez SMF ...

pozdrawiam
Krzysiek

macius00044
06-09-2010, 19:38
Na czym polega to generowanie linków, jak to wykonać?