PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł w Artykule.



belet
06-09-2010, 08:21
Hej,

Mam takie małe pytanie...., pewnie głupie, bo webmaster ze mnie żaden.

Zainstalowałem moduł aiContactSafe i skonfigurowałem sobie odpowiedni formularz.
Formularz wyświetla się po kliknięciu na odpowiedni link w menu.

Wszystko jest pięknie, ale....
Chciałbym, na stronie, gdzie wyświetla się formularz, wstawić dodatkowy tekst opisujący np. do czego ten formularz służy.
Jak to zrobić?

Normalnie tekst / grafikę można wstawiać w Artykule. Jeżeli jednak wybiorę typ menu "Artykuł" to nie wstawię formularza, który jest typu aiContactSafe.
Jeżeli wybiorę aiContactSafe, nie potrafię wstawić tekstu :(

Please help.

seba.adm
06-09-2010, 08:35
Witam

Zobacz ten temat (http://forum.joomla.pl/showthread.php?43430-aicontactsafe-problem&highlight=formularz+kontatkowy+w+artykule).
Bezpośrednio pod Twoim postem wyświetla się lista podobnych tematów ("Moduł w artykule"). Przeczytaj je, zwracając uwagę na Modules Anywhere (moduł),do którego link do pobrania podano we wskazanych tematach.

dkint
06-09-2010, 09:00
Witam

Ewentualnie oprócz tego co napisał seba.adm skorzystaj z systemowego pluginu Content - Load Module - cytat z jego opisu - "Osadza wewnątrz artykułów moduły z określonej pozycji. Składnia: {loadposition user1}"

pozdrawiam
Krzysiek

belet
06-09-2010, 14:17
Witam

Zobacz ten temat (http://forum.joomla.pl/showthread.php?43430-aicontactsafe-problem&highlight=formularz+kontatkowy+w+artykule).
Bezpośrednio pod Twoim postem wyświetla się lista podobnych tematów ("Moduł w artykule"). Przeczytaj je, zwracając uwagę na Modules Anywhere (moduł),do którego link do pobrania podano we wskazanych tematach.

Wielkie dzięki za linka :)
Formularz wyświetla się już w artykule /*{aicontactsafeform pf=X}*/
Jest tylko jedno ale....

Kiedy formularz jest wyświetlany jako osobny moduł (link z menu) ślicznie się formatuje tak, jak chce, czyli w moim przypadku opis + pole w tej samej linijce.
Kiedy natomiast formularz jest osadzony jako moduł w artykule, formatowanie szlak trafia :( i wyświetla się opis, a poniżej pole.

Ma ktoś pomysł, jak to zmienić?

PS. zaraz zabieram się za testowanie rozwiązania dkint (http://forum.joomla.pl/member.php?555-dkint) ;)

seba.adm
06-09-2010, 14:35
A ten Twój opis samego formularza, jak masz przygotowany? Generalnie aiContactSafe jest tak rozbudowanym formularzem kontaktowym, że oprócz samych pól możesz dodać opis jego działania: aiContactSafe -> Profile -> zaznaczasz profil i na górze masz opcję edytuj kontakt. Możesz tam przygotować opis działania formularza, który będzie wyświetlany np. obok samych pól (później jego położenie możesz dostosować edytując profil za pomocą CSS). Tak przygotowany profil i osadzony w artykule wyświetla się dokładnie tak samo jak został przygotowany - bez względu na to czy jest to pozycja z Menu czy wyświetla się w artykule.

a_m
06-09-2010, 14:43
Kiedy natomiast formularz jest osadzony jako moduł w artykule, formatowanie szlak trafia :( i wyświetla się opis, a poniżej pole. witam, w takim przypadku proponuję style formularza wkleić do pliku css templatki

belet
06-09-2010, 22:01
.... aiContactSafe -> Profile -> zaznaczasz profil i na górze masz opcję edytuj kontakt. Możesz tam przygotować opis działania formularza, który będzie wyświetlany np. obok samych pól (później jego położenie możesz dostosować edytując profil za pomocą CSS). Tak przygotowany profil i osadzony w artykule wyświetla się dokładnie tak samo jak został przygotowany - bez względu na to czy jest to pozycja z Menu czy wyświetla się w artykule.

Wielkie dzięki za tę podpowiedź. To rozwiązało mój problem.
Chciałem jedynie dodać kilka słów wstępu dot. formularza i to rozwiązanie pozwoliło mi na to, bez umieszczania modułu formularza w artykule.

Pozostaje jednak niedosyt, że moduł osadzony w artykule, nie wyświetla się tak samo, jak sam moduł -> link z menu.



witam, w takim przypadku proponuję style formularza wkleić do pliku css templatki

Style formularza, tzn. to, co jest w profilu aiContactSafe -> Edit CSS ? wkleić, do którego konkretnie pliku?

seba.adm
06-09-2010, 22:11
Wielkie dzięki za tę podpowiedź. To rozwiązało mój problem.
Chciałem jedynie dodać kilka słów wstępu dot. formularza i to rozwiązanie pozwoliło mi na to, bez umieszczania modułu formularza w artykule.

Pozostaje jednak niedosyt, że moduł osadzony w artykule, nie wyświetla się tak samo, jak sam moduł -> link z menu.

Ale czy po zastosowaniu rozwiązania które podałem, próbowałeś wstawić formularz do artykułu za pomocą wcześniej wskazanej metody {aicontactsafeform pf=xx} (xx=id profilu)?
Sprawdzałem tą opcje i tak osadzony formularz wyświetla się identycznie jak po kliknięciu w link z menu.

belet
07-09-2010, 02:27
Ale czy po zastosowaniu rozwiązania które podałem, próbowałeś wstawić formularz do artykułu za pomocą wcześniej wskazanej metody {aicontactsafeform pf=xx} (xx=id profilu)?
Sprawdzałem tą opcje i tak osadzony formularz wyświetla się identycznie jak po kliknięciu w link z menu.

Przyznam szczerze, że jeszcze nie. Lenistwo wzięło górę ;(

Mam jednak przed sobą, całą noc siedzenia przy kompie. Jutro na bank będzie odpowiedź, jak wyświetla się moduł w artykule.

Pozdr.

---------- Post dodany 07-09-2010 o 00:27 ---------- Poprzedni post był 06-09-2010 o 20:23 ----------


Ale czy......


Sprawdziłem i niestety formularze wyświetlają się inaczej. Chodzi o to, że pola formularza są pod opisami w przypadku artykułu i obok opisów w przypadku modułu.

http://a.imageshack.us/img31/7197/modulc.jpg

http://a.imageshack.us/img295/1728/artykul.jpg

seba.adm
07-09-2010, 12:34
Sprawdziłem i niestety formularze wyświetlają się inaczej. Chodzi o to, że pola formularza są pod opisami w przypadku artykułu i obok opisów w przypadku modułu.

Witam.
Popraw załączniki, choć lepszym rozwiązaniem było by podanie linku do strony. Dla rozwiązania problemu spróbuj jeszcze formularz kontaktowy (w artykule) osadzić w ten sposób:
{aicontactsafeform pf=1|use_css=1}

belet
07-09-2010, 20:22
Witam.
Popraw załączniki,
Poprawione


...choć lepszym rozwiązaniem było by podanie linku do strony.
Strona jest testowa i zabezpieczona przed dostępem.


Dla rozwiązania problemu spróbuj jeszcze formularz kontaktowy (w artykule) osadzić w ten sposób:
{aicontactsafeform pf=1|use_css=1}
DZIAŁA :)

Wielkie dzięki.