PDA

Zobacz pełną wersję : JoomGallery i komentarze zdjęć i kategorii za pomocą Jcomments i JoomJComment



23pepe
06-09-2010, 14:38
Witam.
Kwalifikacje:
robię to amatorsko i pierwszy raz,

Na początek napiszę jaki system posiadam:
1. Joomla 1.5.20; 2. JoomGallery 1.5.5.2; 3. JComments 2.2.0.0; 4. przerobiona tylko graficznie i tekstowoTemplatka Ja-Purity (cssy nietknięte); 5. Moduł JoomJComments 1.5 BETA3; 6. JoomJCommentsPlugin 1.5 BETA4

Opis problemu:
Próbuję odpalić system komentarzy oparty na systemie JComents. System tak samo jak w oryginale JoomGallery ma służyć tylko do komentowania zawartości galerii (katalogów i zdjęć). Niestety po przeczytaniu już wszystkiego na stronie i forum producenta i przejrzeniu informacji zawartych na tym forum nie potrafię nadal ustawić systemu JComments tak, aby można było komentować zdjecia w galerii.

Problem tym bardziej jest denerwujący, że na stronie producenta modułu jest pokazany widok modułu z opcjami ustawiania kometarzy taki jak pod tym linkiem I nie jest pokazany tu wcale moduł JoomJCom tylko moduł JoomImages http://http://www.en.joomgallery.net/documentation/common-information/module-positions.html
A u mnie włączony moduł (5) wygląda tak:
3001 czyli wogóle inaczej :zly:
To co zostało przedstawione na stronie producenta modułu u mnie wygląda w ten sposób (mój moduł JoomImages):

3002
Moduł (5) i plugin (6) są włączone, według opisu producenta modułu, moduł ten umożliwia dodanie komentarza do zdjęć i kategorii galerii.
I tu moje pytanie: Jak należy poprawnie wykonać instalację modułu (5) i pluginu (6) żeby system komentarzy mógł pracować z galerią?

Poprostu, już się pogubiłem i nie wiem, co mam zrobić, aby pojawiła się u mnie możliwość wybrania położenia modułu komentarzy typu jg_detailpane lub jg_top.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki. Dziękuję.

23pepe
06-09-2010, 15:59
--Edit----------------------------------------------

Już wiem, jak zrobić opcję ustawienia komentarzy pod zdjęciami u mnie wygląda to tak: " 3003 "
Poprostu parametry pozycji trzeba wpisać z łapki do okienka gdzie są one pokazywane. Aby dodawać komentarze do zdjęć i galerii, trzeba skopiować moduł JoomJCom w panelu zarządzania modułam (zaznaczamy moduł do skopiowania i powyżej wykazu modułów po prawej stronie klikamy Kopiuj) i wpisać inne parametry pozycji, tak jak jest powyżej w załączniku tzn:
1. Parametr pozycji jg_btm_cat został wpisany dla umieszczenia komentarzy w Kategoriach galerii.
2. Parametr pozycji jg_detailpane został wpisany, jako parametr pozycji modułu dla wyświetlenia go jako komentarze do Zdjęć.
No i są komentarze na swoich miejscach. Jeju ale lama ze mnie. :D:P

DonWene
10-10-2012, 17:40
Jakie "parametry pozycji" masz na myśli? I jaki "Parametr pozycji został wpisany"? Co to jest jg_detailpane jg_btm_cat ?

Trochę jaśniej proszę...

- - - Updated - - -

"i wpisać inne parametry pozycji" jakie?