PDA

Zobacz pełną wersję : Portal genealogiczny - problem



Santo
06-09-2010, 15:27
Witam!

[nie wiem, czy w dobrym miejscu zamieszczam temat, ale nigdzie indziej mi nie pasuje]

Buduję od dłuższego czasu portal genealogiczny dla mojej rodziny. Teraz chciałbym go trochę jeszcze rozbudować i natykam się na problemy. Stąd prośba o radę typu "jak to zrobić". Chodzi mianowicie o to, żeby część danych na portalu była ukryta (niektóre artykuły widoczne tylko dla zarejestrowanych, niektóry tylko dla zarejestrowanych - członków rodziny, a więc dwie grupy o różnych stopniach dostępu). Poza tym na portalu ma być forum, również z niektórymi tematami widocznymi tylko dla rodziny. Do tego baza genealogiczna, widoczna dla wszystkich.

Używałem różnych cudów i dodatków. M. in. CB, noixACL 2.0 (do kontroli poziomów dostępu), Joaktree (obsługa drzewa genealogicznego), Forum Agora i Joom!Fish (bo część rodziny nie posługuje się językiem polskim i chcę wielojęzyczny portal).

Wszystko mniej więcej grało do czasu. Może przedobrzyłem z ilością dodatków albo źle je poinstalowałem. Głównym problemem jest to, że teraz (jako admin) nie mogę np. dodawać pozycji do menu mimo, że ustawiłem (tak mi się przynajmniej wydaje) odpowiednio noixACL.

Pytam się więc, czy to jest dobre rozwiązanie na stworzenie tego, o czym piszę i ewentualnie jak ustawić noixACL, żebym mógł jako admin swobodnie działać.

Z góry dziękuję.

P.S. Adres strony to http://okop.eu

ekumi
06-09-2010, 17:53
Nie bardzo rozumiem po co utrudniasz sobie życie i kombinujesz z różnymi didatkami, skoro joomla w wersji standardowej posiada możliwość udzielania dostępu do treści na różnych poziomach uprawnień. Wystarczy, że dostęp do artykułu zmienisz z publicznego na rejestrowany lub specjalny i zacznie on być dostępny użytkownikom z określonymi uprawnieniami. Jeżeli natomiast chodzi o forum, to jego panel konfiguracyjny również umożliwia ustawienie odpowiednich priorytetów dostępu. Dlatego proponuje Ci przeanalizować możliwości związane ze standardową konfiguracją, z dopiero potem sięganie po różne wynalazki. Jeżeli chodzi o forum - polecam Kunena.

Santo
06-09-2010, 22:48
Dzięki. Rzeczywiście to rozwiązuje część problemów.