PDA

Zobacz pełną wersję : podpis nad stopką



proveve
07-09-2010, 01:36
Witam,

Proszę o pomoc z pewnym drobiazgiem, gdyż jestem początkującym użytkownikiem Joomla i nie poruszam się zbyt dobrze w tej tematyce...:)

Zainstalowałem świeży system Joomla i nad stopką z podpisem wykonawcy strony pojawia mi się dodatkowo opis: Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Napis ten chyba jest standardowo ładowany przy każdym nowo postawionym systemie i widnieje również podczas zmiany szablonu...

Bardzo proszę o pomoc w kwestii jego usunięcia, gdyż informacja taka istnieje już w samej stopce i chcę się pozbyć tego elementu... w jakim pliku powinienem szukać kodu do tego elementu, aby go usunąć???

rosciak
07-09-2010, 01:50
Być może pomoże wyłączenie modułu footer.

Jeśli nie: language\pl-PL\pl-PL.mod_footer.ini

pyziak
07-09-2010, 08:05
podaj link do strony

dkint
07-09-2010, 08:33
Witam

Zależy od szablonu, czasem jest to moduł footer, czasem kawałek kodu w index.php templatki ...

pozdrawiam
Krzysiek

proveve
07-09-2010, 11:10
Bardzo dziękuję za pomoc...:), modyfikacja kodu w language\pl-PL\pl-PL.mod_footer.ini ...całkowicie rozwiązała problem :)

dkint
07-09-2010, 11:16
Witam

To, że wywaliłeś bądź zmieniłeś sobie tłumaczenie w pliku językowym i nie widzisz pierwotnego komunikatu na stronie nie przybliżyło Cię w najmniejszym stopniu do zrozumienia budowy struktury szablonów i wyświetlania określonych komunikatów etc ... ale rób jak chcesz ...

pozdrawiam
Krzysiek

Jdwind
07-09-2010, 11:40
I przy następnej aktualizacji plików językowych (jeśli takie wyjdą) znowu będziesz miał ten napis.

ask
13-07-2011, 10:58
Zależy od szablonu, czasem jest to moduł footer, czasem kawałek kodu w index.php templatki ...
Mam dokładnie ten sam problem.
Z poziomu index.php napisu nie da się wyrzucić, a w mod_footer.php nie ma czegoś takiego, jak line2

Jeśli ktoś naprawdę może pomóc, niech to zrobi. Ale konkretnie, bez filozofowania.

Jdwind
13-07-2011, 12:31
Ja naprawdę chciałbym Ci pomóc. Konkretnie. Ale Tobie się nawet nie chce przeczytać regulaminu Forum, a zgadywanie nie leży póki co w naszej gestii.

PeFik
13-07-2011, 13:05
Prawie każdy szablon ma pozycje modułu footer - i tam można wrzucać. Bez konkretnego przykładu, to nawet filozof nie pomoże.

ask
13-07-2011, 15:05
Ja naprawdę chciałbym Ci pomóc. Konkretnie. Ale Tobie się nawet nie chce przeczytać regulaminu Forum, a zgadywanie nie leży póki co w naszej gestii.

Czego sobie (i innym czytającym) nie życzymy
Nie należy umieszczać żadnych osobistych komentarzy, nie związanych z tematem. Wiesz - odpisujesz - nie komentujesz. Nie wiesz - nie piszesz. Zwracanie uwagi, że sprawa jest banalna lub szeroko opisana w pomocy również powinno wyglądać kulturalnie i zawierać choćby minimalną wskazówkę, jakich słów kluczowych powinien użyć autor...
Pytanie zadane przez proveve jest precyzyjne: jak pozbyć się napisu Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL standardowo (to znaczy niezależnie od tego, jakiego szablonu użyjemy) wstawianego w drugiej linii po włączeniu modułu "Stopka", gdziekolwiek ten moduł umieścimy.

rosciak podał sposób, który jest skuteczny. Wiem, bo właśnie go wypróbowałem. Ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to niedoskonałe rozwiązanie.

Wiarus skrytykował receptę rosciaka, podał pewien trop, ale przynajmniej ja nie potrafię z niego skorzystać.
Natomiast Jdwind sili się na złosliwości, ale nawet nie próbuje pomagać. Albo nie potrafi, bo do robienia mądrych min nie potrzeba bardzo wysokich kompetencji.

Panowie, nie każdy, kto stawia sobie Joomla! jest koderem. I nie musi, bo z myślą o takich m.in. userach ten CMS został stworzony. Wydawało mi się, ze równiez i to forum, ale zdaje się, że się pomyliłem. Szkoda :hmm:

alex51
13-07-2011, 15:13
@ask, niepotrzebnie się obrażasz, zamiast podać garść niezbędnych szczegółów: adres strony lub nazwa zastosowanego szablonu. Wcale nie musi być tak, jak napisałeś, że wspomniany napis jest niezależny od użytego szablonu.

ask
13-07-2011, 16:21
Szanowny! O tym, że w niektórych szablonach stopkę daje się zmienić poprzez ręczne modyfikowanie kodu html w index.php , to ja wiem. Ale jest też cała masa szablonów, gdzie jest ona wstawiana jako moduł systemowy Joomla pn. "Stopka" i wówczas automatycznie wyświetlany jest dwuwierszowy tekst:


Copyright © 2011 Firma. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Problem polega na tym, jak fizycznie pozbyć się drugiego wiersza, a nie tylko usunąć z niego tekst.

Aktualnie dłubię w szablonie http://demo.rockettheme.com/free/grunge/component/content/article/35-fp-rokstories/57-grunge-freegpl-template

Mogę, rzecz jasna, dać sobie spokój z joomlowym modułem "Stopka" i wstawić swoją własną stopkę stopkę w odpowiednie miejsce jako "Własny kod HTML".

Wiem, że są pluginy, które pozwalają maskować zastosowanie CMS Joomla!, ale nie chcę ich używać.

Wywaliłem odpowiedni fragment z pl-PL.mod_footer.ini (i jeszcze na wszelki wypadek z en-GB.mod_footer.ini). Też zadziałało, drugiego wiersza nie widać, w zwracanym kodzie html nie ma standardowego tekstu w drugim wierszu (choć sam drugi wiersz istnieje, bo po pierwszym jest <br />). Ale sam czuję, że to nie jest technicznie eleganckie rozwiązanie. Na mój nos ono powinno znajdować się gdzieś w mod_footer, ale że mam dość blade pojecie o php, nie mogę go odnaleźć.

Jeśli ktoś zna rozwiązanie, niech je poda i wtedy zasłuży na podziękowanie.
Jeśli nie, to niech lepiej milczy i nie maskuje swego braku kompetencji rzekomym niesprecyzowaniem problemu.

alex51
13-07-2011, 16:30
Uff! ... bez komentarza.
PS.
Wprawdzie nie uważam się za osobę w pełni kompetentną (patrz moja stopka) ale ośmielę się wskazać plik modules/mod_footer/tmpl/default.php w którym można usunąć ostatni - 4 wiersz:

<div><?php echo JText::_( 'FOOTER_LINE2' ); ?></div>W rezultacie stopka, wygenerowana przez fabryczny moduł footer pozostanie bez drugiego wiersza.