PDA

Zobacz pełną wersję : proste adresy działają - ale ....



zajacrob
07-09-2010, 02:08
Witam.
Założyłem stronkę bez 'prostych adresów', potem doczytałem że byłoby lepiej gdybym przeszedł na 'proste adresy', tak też zrobiłem. Wszystko zaskoczyło, ale moje proste adresy były mało ciekawe gdyż 'aliasy' wpisywałem skrótowo, więc nadal były to adresy niezbyt proste, dlatego zmieniłem wszystkie 'aliasy' na bardziej opisowe (czytelniejsze), ale niestety strona nadal posługiwała się tymi wcześniejszymi, dlatego wyczyściłem pamięć podręczną, kilkakrotnie, ale nic to nie dało, nadal stronka posługuje się już nieistniejącymi 'aliasami' (tymi skrótowymi).
Jaka jest tego przyczyna?
Czy jeszcze powinienem coś zmienić, lub wyczyścić?

dkint
07-09-2010, 07:00
Witam

Używasz wbudowanego w Joomlę SEF'a czy jakiegoś komponentu ? bo jeśli komponentu to one mają zazwyczaj swoją bazę wcześniej wygenerowanych prostych adresów ...

pozdrawiam
Krzysiek

keran
07-09-2010, 09:17
Jeśli używasz sh404sefa, to poszukaj tu na forum był zestaw znaków uzupełniających tabelę translacji o polskie krzaczki i uzupełnij swoją konfigurację a następnie wykonaj czyszczenie "Purge Sef URLs" co odbuduje linki.

zajacrob
07-09-2010, 09:48
używam tego co było w zestawie instalacyjnym, nie instalowałem niczego nowego

Bazyl
07-09-2010, 09:50
Wyczyściłeś cache przeglądarki?

zajacrob
07-09-2010, 10:00
tak czyściłem wielokrotnie, zmieniałem też przeglądarkę, ale nie pomogło, teraz zauważyłem że przestało działać menu rozwijane (też z pliku instalacyjnego i ja_purity) , nie rozwija się, tak więc gdzieś zapamiętało stare ustawienia, a nowe częściowo zepsuły menu???

Bazyl
07-09-2010, 10:11
Z Twojego 1 postu wynika, że czyściłeś cache Joomla!. Na pewno to zrobiłeś?
Usuń cache przeglądarki, Joomla!.
Odblokuj pozycje menu.
Usuń pliki przedawnione.

zajacrob
07-09-2010, 23:19
Witam ponownie
Coś drgnęło - proste adresy działają poprawnie - przez FTP usunąłem pliki w cache, potem jeszcze zastosowałem usuwanie plików przedawnionych i jakoś się odblokowało.
Menu się rozsypywało (zapewne) gdyż moje aliasy nie były wszędzie 'unikalne', zapewne z tego powodu coś się blokowało, program nie wiedział co otworzyć, ale teraz przejrzałem wszystkie, pozmieniałem i działa.
Dzięki za podpowiedzi o poświęcony czas.
Do następnych problemów.
Tak na marginesie 'nie wszystko jest w wiki, więcej można znaleźć na forum, ale tutaj trudniej się szuka, jednak zawsze pierwsze kroki (poszukiwania) kieruję i kierował będę na forum,