PDA

Zobacz pełną wersję : Umiejscowienbie banera reklamowego



lennox79
08-09-2010, 10:56
Witam,

To mój pierwszy post, więc z góry przepraszam jeśli piszę w złym miejscu.

Otóż próbuję stworzyć stronę w joomli, a że umiejętności mam mizerne, to czasem coś mi nie wychodzi :)

Problem polega na tym, że próbuje umieścić banner poprzez moduł reklamy (ogólnie wszystko zrobiłem dobrze), ale mogę go wyświetlić tylko w pozycji left lub right i nigdzie indziej. Proszę o pomoc w tej kwestii, bo nie wiem, czy po prostu podczas edycji szablonu usunąłem zbyt dużo, czy może jest jakaś inna przyczyna ?
Chodzi o stronę www.shop4u.com.pl (http://www.shop4u.com.pl) . Banner w tej chwili zostawiłem w pozycji Right, żeby pokazać jak bardzo tam nie pasuje ;). Kłaniam się nisko i proszę o pomoc napisaną w możliwie najprostszy sposób.

EkleErs
08-09-2010, 11:11
znaczy sie mozesz wybrac tylko dwie pozycje?
tam gdzie sie wybiera moozna wpisac nazwe pozycji w twoim przypadku sprawdz w jakiej masz mod search i wpisz taka sama pozycje dla mod baner
a jak nie chcesz wpisywac to sobie ustawa mozliwe pozycje w pliku templateDetails.xml
w tym momecie

<positions>
<position>hornav</position>
<position>breadcrumbs</position>
<position>banner</position>
<position>left</position>
<position>right</position>
</positions>

Bazyl
08-09-2010, 11:18
Hej,

Dodaj sobie pozycje dla modułów tam, gdzie chcesz: http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w

lennox79
08-09-2010, 11:24
Nie, nie...ja pozycji w menu mam sporo, tylko, że banner jest widoczny pod tymi dwoma, jeśli np dam footer, top, albo user1, to bannera nie widzę.

EkleErs
08-09-2010, 11:26
moze nie masz akurat tych pozycji w tym szablonie co uzywasz sprawdz w index.php jakkie masz


+ jak masz w stylah overflow:hidden dla np foter i wysokosci ustawione to nie zobaczysz napewno

Bazyl
08-09-2010, 11:49
Ja widzę u Ciebie pozycje user3 oraz top.
Przypisz tam moduł, wyczyść cache Joomla!, przeglądarki.

lennox79
08-09-2010, 11:59
Zmieniłem na TOP, ale nadal go nie widzę. Wyczyściłem cach przeglądarki, ale w Joomli nie wiem jak wyczycić.

Bazyl
08-09-2010, 12:16
Nie musisz czyścić.
W pozycji top masz teraz trzy moduły, ale ich nie widać.
Usuń dwa niepotrzebne to zobaczysz baner.

lennox79
08-09-2010, 12:31
No i to jest to :) dziękuje za pomoc. Tylko, że musiałem usunąć reklamy adsense, ale wydaje mi się, że teraz juz sobie jakoś z tym poradzę.

Bazyl
08-09-2010, 12:35
Żeby uzyskać coś więcej niż standard trzeba opanować choć podstawy css oraz html, o php nie wspomnę...
W sieci masz kursy, dużo na www.wiki.joomla.pl

Powodzenia