PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z artykułami....



strazi
08-09-2010, 13:35
Witajcie mam następujący problem:

mam swój serwer hostingowy, tam po zainstalowaniu Joomla! umieściłem artykuły...
dodałem je do menu.
ale niestety jest problem:

na dole każdego artykułu pojawia się coś takiego:
3015

czyli następny i poprzedni artykuł....
totalnie nie wiem jak to zmienić..
pomóżcie...

i mam jeszcze jedno pytanie:

jeżeli na stronie głównej chce zrobić coś na kształt bloga, po prostu newsów... czy jest do tego jakiś komponent czy za każdym razem jak chce dodać nowy wpis to muszę tworzyć 10000 artykułów??


HELP

Bazyl
08-09-2010, 13:44
Hej,

Poszukaj paginacji w parametrach artykułów lub konkretnej pozycji menu.
Piszesz artykuł, zaznaczasz stronę startową i on się tam ukazuje.

To tak w telegraficznym skrócie, reszta na www.wiki.joomla.pl

KYCu
08-09-2010, 13:50
Witaj,

co do nawigacji "następne" wyłącz ją w globalnej konfiguracji artykułów, lub w menu odnoszącym się do prezentacji sekcji lub kategorii

http://wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_menu_prezentujące_artykuły


jeżeli na stronie głównej chce zrobić coś na kształt bloga, po prostu newsów... czy jest do tego jakiś komponent czy za każdym razem jak chce dodać nowy wpis to muszę tworzyć 10000 artykułów??

nie rozumiem, dla bloga np robisz oddzielną sekcję a w niej poszczególne kategorie bloga do którego po prostu dodajesz artykuły. Aby blog był dostępny, tworzysz w menu pozycję blog która będzie prowadziła do wyświetlania artykułów z sekcji blog.

opis http://wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_menu_prezentujące_artykuły#Uk.C5.82ad_ty pu:_Przegl.C4.85d_-_Artyku.C5.82y_w_sekcji

strazi
08-09-2010, 13:55
dokładnie...
dzięki za tą informację bo przeszukiwałem to wszędzie i nie mogłem sobie poradzić z tym....
i rzeczywiście że jest to w pozycji menu w parametrach komponentu:)
a pytanie odnośnie żeby na stronie startowej zamieścić blog? to czy muszę za każdym razem tworzyć artykuł w sekcji i podpinać to do strony głównej...

KYCu
08-09-2010, 14:00
Zazwyczaj blog ma kategorie i czasem sekcje aby to miało ręce i nogi. Także odpowiedź brzmi tak, tworzysz art, dodajesz go do sekcji i kategorii i publikujesz, nawet na głównej jeżeli masz taką ochotę.