PDA

Zobacz pełną wersję : przerzucenie całej witryny z subdomeny na domenę



kokosz_mk
08-09-2010, 21:10
Witam.

Przerzucam właśnie strone z adresu beta.domena.pl na domena.pl
Postawiłem nową bazę mysql zaimportowałem backup, skopiowałem pliki, zmieniłem wpisy w configuration.php i strona śmiga.
Mam tylko problem z przekierowaniem 301 dla googla. Subdomena jest dobrze wypozycjonowana, więc chciałby, żeby domena była na tych samych miejscach. Próbowałem robić przekierowania, ale żadne nie działa.

Co wpisać w .htaccess i w którym

Z góry dzieki

Bazyl
08-09-2010, 21:17
Hej,

Niepotrzebnie się męczyłeś: wystarczyło zmienić ustawienia domen, lub zamienić nazwy katalogów na serwerze...
O przekierowaniu 301 w Google jest mnóstwo wiele wpisów.
.htaccess wrzucasz do subdomeny.

kokosz_mk
08-09-2010, 21:38
chodzi o to, że katalog beta jest w public_html/beta a cała domena w pubilc_html więc nie mam jak zmienić nazwy katalogów :)

Bazyl
08-09-2010, 22:33
Więc, żeby zachować porządek na serwerze i o ile jest taka możliwość, najlepiej założyć oddzielny katalog dla każdej domeny w głównym folderze serwera. :)

kokosz_mk
08-09-2010, 22:40
ale tak właśnie jest. Każda zawartość domeny jest w katalogu domena/public_html. Chodzi o to, ze w ramach domeny jest subdomena (katalog: domena/public_html/subdomena). Czy po wpisaniu odpowiedniego przekierowania w pliku .htaccess subdomeny linki googla wskaza na ten sam adres w ramach domeny ?

Bazyl
08-09-2010, 23:08
Tak
W katalogu domena/public_html/subdomena dajesz przekierowanie na domena/public_html/

Jeżeli wpisujesz w przeglądarce subdomenę, a widzisz główną stronę to przekierowanie działa