PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją_http 404



francisch
08-09-2010, 21:35
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem Joomla, więc moje problemy może okaża się lamerskie (mam taką nadzieję). W każdym razie proszę o tolerancję. Chcę założyć swoją pierwszą stronę www. Wykupiłem domenę i postanowiłem zainstalować Joomla. Przekopiowałem ftpem pliki instalacyjne do głównego katalogu do mojej firmy hostingowej (w moim przypadku katalog "web") Po wpisaniu adresu strony nie uruchamiał się instalator.. :-(. otrzymywałem tylko informację "strona w budowie, zapraszamy za kilka dni...". Usunąłem więc moje pliki i przekopiowałem cały katalog z Joomla (jako podkatalog "web") Po wpisaniu adresu strony otrzymałem informację HTTP 404 strona o podanym adresie nie istnieje.. :-(. Ponownie więc usunąłem cały katalog i postanowiłem powrócić do pierwszej wersji (pliki instalacyjne bezpośrednio w katalogu "web"). NIestety nadal otrzymuję błąd HTTP 404... Nie mam pojęcia co jest tego powodem. Czy może mi ktoś pomóc? Może mógłby ktoś sprawdzić wszystkie ustawienia serwera - podam dane i hasło. POMOCY....

pyziak
08-09-2010, 22:18
zapoznaj się z podstawami www.wiki.joomla.pl

francisch
08-09-2010, 22:37
Dzięki - własnie sobie przeglądam. Niemniej mam jakiś podręcznik do Joomla więc myślę, że sobie z nim poradzę. Problem dotyczy tego, że nie mogę zainstalować aplikacji na serwerze... po przekopiowaniu plików przez ftp do głównego katalogu i późniejszym wpisaniu adresu witryny nie uruchamia się instalator... co więcej otrzymuję błąd http 404 (jakby nie było plików, albo może znaczy to jeszcze inne problemy). Jak rozwiązać technicznie problem instalacji i ewentualnie usunięcia problemu z http 404?

alex51
09-09-2010, 07:27
Czy znajdujący się na serwerze główny katalog "web" był pusty, czy może posiadał wewnątrz jakieś pliki? Jeśli jest tam plik index.html, prawdopodobnie odpowiedzialny za komunikat o stronie w budowie, to należy go usunąć, mozna też zmienić jego nazwę np. na _index.html lub skopiować na pamiątkę. Ważne by w głównym katalogu plików systemowych joomla nie było pliku index.html.

pyziak
09-09-2010, 09:21
jaki hosting ?

francisch
09-09-2010, 10:59
hosting - vel.pl

---------- Post dodany o 08:59 ---------- Poprzedni post był o 08:57 ----------

katalago web był pusty. Nie usuwałem z niego żadnych plików. Po skopiowaniu plików Joomla - niestety nadal pojawia się błąd - nie tylko nie ładuje się instalator, lecz pojawia się błąd. Po ponownym skopiowaniu plików błąd zmienił się z 404 na 403 - dostęp zabroniony

pyziak
09-09-2010, 11:03
jaki chmod ma owy katalog ?

francisch
09-09-2010, 19:31
nie bardzo wiem o co chodzi? moglbys wyjasnic ?

---------- Post dodany o 13:41 ---------- Poprzedni post był o 12:16 ----------

chmody - 750

---------- Post dodany o 13:57 ---------- Poprzedni post był o 13:41 ----------

zmieniłem na chmod 750 zgodnie z zaleceniami wiki (zgodnie z rada i pomoca Seba.adm) --powrocil blad 404

---------- Post dodany o 17:31 ---------- Poprzedni post był o 13:57 ----------

Witam. Problem został rozwiązany. Po informacji od pomocy hostingu - do głównego katalogu web należało skopiować Joomle w katalogu html (jako podkatalog "web"). Po takiej zmianie uruchomił się instalator i wszystko przebiegło ok. Może przyda się komuś to rozwiązanie. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, a szczególnie Seba.adm, którego pomoc była nieoceniona. Dzięki raz jeszcze

pyziak
09-09-2010, 19:57
kolego @francisch wystarczy przeczytać maila od Vel jak zakładasz u nich konto( bo założyłem sobie testowe, żeby zobaczyć co się dzieje u Ciebie):

Po zalogowaniu zobaczymy katalogi
/web/html/
Aby pliki były widoczne z przeglądarki należy je umieszczać w katalogu /html/
który to jest katalogiem publicznym. chyba wiesz co masz już zrobić

francisch
09-09-2010, 20:07
dzieki, wiem - napisałem, że już vel pomógł mi rozwiązać problem. Napisałem również, że jestem początkujący i potrzebuję pomocy. Moje "dziękuję" za pomoc i wyrozumiałość było skierowane również do Ciebie. Dzięki.

alex51
10-09-2010, 07:01
(...) Problem został rozwiązany. Po informacji od pomocy hostingu - do głównego katalogu web należało skopiować Joomle w katalogu html (jako podkatalog "web")(...)
Szkoda tylko, że wcześniej tego nie sprawdziłeś, przecież na moje pytanie:
" Czy znajdujący się na serwerze główny katalog "web" był pusty, czy może posiadał wewnątrz jakieś pliki?"

odpowiedziałeś:

(...)katalago web był pusty. Nie usuwałem z niego żadnych plików.(...) co okazało się nieprawdziwą informacją.
Wniosek jest tylko jeden, wszelkie problemy należy próbować rozwiązywać samodzielnie najpierw sprawdzając posiadane informacje z hostingu a w razie ich braku starać się uzyskać pomoc od konsultanta hostingu. Tym sposobem wszyscy byliby usatysfakcjonowani i mieli więcej czasu na pomoc innym.

zibix
25-09-2011, 10:35
W takim razie ja tylko mogę dopisać dlaczego tak się działo - bo problem rozwiązałeś ale nie wiesz dlaczego nie działał instalator tylko strona w budowie .
Przeglądarka www najpierw otwiera plik index.html a w drugiej kolejności index.php - czyli instalator joomli
Jeśli w katalogu web zostawiłeś pliki joomli a nie usunąłęś/zniemiłes nazwy jedynego pliku (index.html) który tam był to otwierał się właśnie tamten plik a nie instalator .

MagicWawa
25-09-2011, 13:11
zibix - Gwoli ścisłości... Nie przeglądarka otwiera najpierw plik index.html tylko serwer w zależności od konfiguracji na zadane przez przeglądarkę zapytanie podaje odpowiedni plik. Zwykle jest to ustawienie index.html, index.htm, index.php.... Ale można to na serwerze (własnym) ustawić jak się chce.