PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawianie modułów na stronie - coś dziwnego



Alberto_Eco
08-09-2010, 22:44
Witajcie. Jak to w świecie bywa - bez problemów nie byłoby sensu w istnieniu forów internetowych, więc problemy muszą być.

Tym razem mój problem dotyczy rozmieszczenia elementów na stronie. Konkretnie chodzi o stronkę: www.ourpresqltura.pl jak widzicie - na górze są dwa pliki graficzne (po lewej, nad menu) i po prawej (nad całym tłem). Na dole są trzy pliki graficzne. Na dole w menu, środkowy i to kółko, na którym docelowo będą się zmieniały grafiki dynamicznie, zależnie od tego, na której stronie aktualnie jest odwiedzający. jak wejdziecie na dowolną podstronę, to jest tam 'suwaczek' do przewijania treści artykułu. ponieważ trochę głupio to wygląda, to postanowiłem rozszerzyć pole artykułu na całą szerokość strony. No i fajnie. Tylko niestety klientka dzwoni i mówi, że suwaczek nie działa... Ja szok, o co chodzi w ogóle, patrzę, a on faktycznie nie działa! chodzi o to, że nie można go 'kliknąć'.

Dałem nura w index.php i template_css.css i patrzę, a tam po prawej stronie jest moduł, który jest pusty. Kiedyś w nim były umieszczone jakieś moduły joomla, ale nie były potrzebne, więc ktoś je usunął. Oczywiście po co mi to badziewie, więc je wywaliłem. I tu pojawił się problem. Bo po jego usunięciu to kółko po prawej wędruje na górę. No to nic prostszego, jak <div id="galeria" style="position:absolute; top:600px;"> - niestety to nic nie dało. No to przywróciłem ten moduł, ale przyszło mi do głowy coś innego - z-index. Niestety, jak ustawiłem index pod spodem tła, to logo klasycznie wędruje na górę. Ustawianie pozycji dalej nic nie daje.

Siedzę nad tym od wczoraj i już brakuje mi pomysłów... Błagam pomóżcie!!

Dzięki Wam :)

Tomek

PeFik
09-09-2010, 00:53
a ile klientka płaci ?

Poza tym:
a) brak polskich znaków w tytule

Alberto_Eco
09-09-2010, 00:59
Pierwsza sprawa, jest mało istotna, bo to pośrednio moja znajoma, co do drugiego, to ustawię w końcu kodowanie... kiedyś... bardziej istotne jest dla mnie, że nie mogę ułożyć layout'u dokłanie jak chcę... :(

PeFik
09-09-2010, 01:04
no proszę wszyscy , pracują charytatywnie, a to dla rodziny , a to dla kolegi ze szkoły, a to znów dla znajomej sąsiadki.


że nie mogę ułożyć layout'u dokłanie jak chcę.. My tez nie wiemy jak ty chcesz? Poza tym zawsze jest dział Zleceń...
Naucz się pisać rzeczowo, np. chciałbym w prawym górnym rogu umieścić XYZ, ale nie wiem jak. A książek o CSS nie chce mi się czytać.

Alberto_Eco
09-09-2010, 03:39
Po 1. nie napisałem, że pracuję harytatywnie, ale nie biorę za to nawet połowy stawki.
Po 2. chcę, żeby było tak jak jest teraz, tylko, że suwak przewijający zawartość ma być po prawej stronie. w chwili obecnej przesunięcie go o 10 px. w prawo powoduje, że chowa się pod jakimś przezroczystym modułem
Po 3. gdy ten moduł usunę (choćby przez display:none), to kółko, co jest na dole przesuwa się na maksa w górę i żadna siła jest go w stanie ściągnąć w dół.
Po 4. robię to pierwszy raz w życiu - zawsze byłem wierny staremu, dobremu html'owi i ewentualnie php, ale czasy się zmieniają i wymagania rosną, a będę chciał niedługo swoją stronę stworzyć, więc przyda mi się ta wiedza.

---------- Post dodany o 03:39 ---------- Poprzedni post był o 01:28 ----------

Już sobie poradziłem. Dziękuję...

alex51
09-09-2010, 07:11
(...)Już sobie poradziłem. Dziękuję...
Nie ma za co, skoro miałeś zamiar zachować tą poradę tylko dla siebie, a takiej postawy tu nie pochwalamy.

Alberto_Eco
09-09-2010, 16:16
A pochwalacie taką postawę, jak 'nie pomogę, bo coś na tym zarobisz'??

Oto rozwiązanie:
w template_css.css tam, gdzie jest zdefiniowany prawy bok zmieniłem:


#prawyBok{display:block; height:391px; overflow:auto;}

na:


#prawyBok{display:none; height:391px; overflow:none;}

te zmiany spowodowały, że to kółko (oznaczone dalej, jako galeria) powędrowało w lewo, pod część główną strony (tam, gdzie wyświetlane są teksty). W zawiązku z tym w pliku index.php dodałem tam, gdzie jest zdefiniowana galeria takie coś:


<div id="prawyBok">
<?php if (mocCountModules( "right" )) { ?>
<?php mosLoadModules( 'right' , -3 ); ?>
<?php } ?>


<div style="display:block; width:198px; height:198px; position:absolute; left:940; top:541px;">.....</div>

i teraz śmiga. Żeby było śmieszniej jeśli w pliku css w sekcji #prawyBok zostawię overflow z wartością auto, to kółko idzie na maksa do góry i nie da się z nim nic zrobić...