PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent nad logiem flash



yaboo
09-09-2010, 10:53
Witam

Mam taki problem.
Logo strony jest we flashu. Wymyśliłem sobie, że flagi zmiany języków z Joom!Fish będą się wyświetlać w prawym górnym rogu tego logo. Wcześniej tam był jpg i wszystko było spoko - flagi nakładały się na jpg. Jak zmieniłem na flash to flagi są "zakryte" przez logo. Sam plik swf umieściłem w index.php.

No i pytanie jak to naprawić. Czy da się w ogóle umieścić te flagi "nad" plikiem swf? Bawię się z pozycjami modułów na stronie, ale nie uzyskałem nałożenia się tych dwóch rzeczy. Oczywiście mogę we flashu te flagi zamieścić, ale wtedy nie będzie można ich usuwać/dodawać z zaplecza.

Dzięki za pomoc:)

a_m
09-09-2010, 11:22
link?

yaboo
09-09-2010, 11:31
No niestety na razie strona jest na localhoscie. Napisz które fragmenty kodu cię interesują to zaraz prześlę.

a_m
09-09-2010, 11:44
może wystarczy,jak object będzie miał niższy z-index niż #jflanguageselection , dałbym mu też position: absolute, a wkodzie flasha powinno się znaleźć param name="wmode" value="opaque", ale bez linka to gdybanie

yaboo
09-09-2010, 12:57
Wrzuciłem roboczą wersję na serwer. Wyglądem logo nie przejmujcie się bo wiadomo że takie nie będzie:)
Flagi są w prawym górnym rogu logo ale są nim zakryte. Jak dam w object "transparent" To zieleń znika i wtedy je widać, no ale w finalnej wersji nie bezie transparent.

http://saslogistics.pl/n/

I jeszcze takie mały problem - w css mam background ustawiony jako pewna grafika. Na localhoście ją widać normalnie, a na serwerze jest białe tło mimo że pliki tam są. Czemu tak jest?

a_m
09-09-2010, 15:31
1. w kodzie flasha pomiędzy <object ....> </object> wstaw <param name="wmode" value="opaque" />, no i zobaczymy czy wystarczy; 2. pliku "images/Page-BgTexture.png" nie ma na serwerze

yaboo
09-09-2010, 15:58
a_m - rządzisz :) Oczywiście pomogło od razu.

Co do pliku tła to on tam był tylko rozszerzenie było wielkimi literami PNG, a nie png jak w css... - swoją droga nie wiedziałem że wielkość liter ma tu znaczenie:)

yaboo
14-09-2010, 14:52
Muszę odświeżyć swój temat, bo przeoczyłem jedną rzecz.
Mianowicie na Firefoxie, Chromie i Operze jes OK, ale na IE(!#%^%&) flagi są niestety zakryte. Jakby ludzie nie korzystali z tej kretyńskiej przeglądarki to by mi ułatwili życie, no ale niestety:/

a_m masz na to jakąś radę?

a_m
14-09-2010, 15:23
wypróbuj z-index, wyższy dla flag, niższy dla flasha

yaboo
14-09-2010, 16:00
Ok w css sobie ustawię z-index, a jak to powinno wyglądać w <object> któy jest w index.php?

a_m
14-09-2010, 16:13
np. .klasa_kontenera object {ble:ble}, zwykle też flash ma id

yaboo
15-09-2010, 12:41
Teraz działa - jednak nie dzięki z-indexom, a ustawieniu value="transparent" w <object> :)