PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder 1.2.3



likemandrake
09-09-2010, 15:46
Jakiś czas temu zgłosiłem deweloperom Community Buildera chęć oficjalnego przetłumaczenia tego dodatku w wersji 1.2.3. W między czasie zajmowałem się tłumaczeniem GJ 2.0 i wieloma innymi sprawami, a więc dopiero od pewnego czasu szerzej nim się zajmuję. Aby tłumaczenie było szybciej ukończone, przeanalizuję te gotowe, dla wcześniejszych wersji.

likemandrake
15-09-2010, 01:20
Od teraz można zgłaszać błędy, śledzić zmiany i pobierać udostępnione pliki związane z projektem na stronie Joomlapolis forge (http://forge.joomlapolis.com/projects/lan-cb-pl). W obecnej chwili narazie udostępniam pakiet z tłumaczeniem menu komponentu i projektanta menu.

Pozdrawiam

piglet
06-10-2010, 21:02
Poszukuję tłumaczenia wtyczek CB - plik cbteamplugins_language.php.
Czy w ramach tłumaczenia, którego się podjąłeś przewidujesz również ten plik?
Jeśli byłaby potrzeba mogę pomóc, tylko nie chcę powielać raz już wykonanej pracy.
Pozdrawiam, Michał

likemandrake
06-10-2010, 21:30
Witam

Jak najbardziej przewiduję przetłumaczenie/dopracowanie wszystkich plików. Zuważyłem właśnie wiele braków w tłumaczeniu wspomnianego pliku dla wersji 1.2.1. W wersji 1.2.3 doszedł nowy plik - admin_language.php.

Pomoc jak najbardziej się przyda, ale w trochę innym aspekcie niż zwykle to bywało. Już tłumaczę...

Jako, że w zamyśle ma być to tłumaczenie oficjalne, chciałbym, aby zachowało ujednolicony styl.

Jeśli chciałbyś pomóc, mógłbyś dostarczyć tłumaczenie nieprzetłumaczonych jak dotąd fragmentów, a jest to cały plik "admin_language.php" (z małym "ale" - o tym dalej) i po części "cbteamplugins_language.php". Jak dobrze Ci pójdzie, mnie będzie potem szybciej złapać kontekst tłumaczenia i tym samym szybciej je ujednolicić. Również powinno mi zostać więcej czasu dla dopracowania stylu tłumaczenia, czyli żeby było jak najbardziej polskie.

Wracając do pliku admin_language.php, pewna osoba zgłosiła (po dogadaniu) chęć jego tłumaczenia. Jeżeli ktoś chce dołączyć do tej osoby, może przekażę jakiś kontakt do niej.

Pozdrawiam
Piotr

likemandrake
02-01-2011, 12:45
Witam,

z przykrością informuję o porzuceniu projektu tłumaczenia CB 1.2.3 (i nowszych). Kolorował nie będę, z jakiego to powodu, ponieważ przyczyn jest kilka (zarówno osobistych jak i zawodowych).

Jeżeli ktoś chce przejąć projekt i tym samym dostęp do forge.joomlapolis.com (http://forge.joomlapolis.com/projects/lan-cb-pl), proszę się zgłaszać.

Pozdrawiam
Piotr

zwiastun
02-01-2011, 15:37
Zastanawiam się, co powinienem napisać po takim oświadczeniu. Jak zareagować? (jakoś umknął mi ten wątek, bo reakcja byłaby - oczywiście - wcześniej)
Przypomnę zatem jedynie, że pierwsze tłumaczenie Community Builder udostępniłem w 2005 roku. Od lutego 2005 roku sam albo z pomocą innych udostępniałem jego kolejne, uzupełnione i poprawione wersje.
Po 5 latach dowiaduję się, że oto ktoś podjął się wykonania "oficjalnego tłumaczenia".
Dobrze chociaż, że nie przepisał tego, co zostało zrobione wcześniej i nie podpisał swoim nazwiskiem (a tacy też już byli).
Zaiste, dziwne w tym kraju panują zwyczaje.

likemandrake
02-01-2011, 17:10
Cóż ja mogę dodać? Widocznie za dużo chciałem udźwignąć na swoich barkach.

okmiwww
26-02-2011, 17:27
Zwiastun:
Czy w planach jest może przetłumaczenie wersji 1.4?

seba.adm
26-02-2011, 17:30
Witam

Zerknij to >> tego tematu (#4)<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?49163-Community-Builder-1.4)