PDA

Zobacz pełną wersję : ExtCalendar a Joom!Fish - wszystko gra, ale...



Finwe
12-09-2006, 23:14
Może ktoś będzie mógł mi pomóc by trochę się zagubiłem. Ściągnąłem sobie co trzeba, żeby Fish mógł współpracować z ExtCalendar - udało mi się wszystko przetłumaczyć, wszystko gra ... z jednym (niestety) wyjątkiem. Mimo wyboru jęz. angielskiego daty są nadal po polsku. Jak to zrobić, żeby w angielskiej wersji daty były po angielsku? Pewnie trzeba coś do kodu dodać, ale ja nie mam pojęcia co i gdzie.
Pytam, bo może to bajecznie proste lub ktoś już znalazł rozwiązanie. Będę wdzięczny za pomoc.

stone
13-09-2006, 07:50
A daty w samej Joomli masz ok? bo to zależy to ustawienia lokalnego

Finwe
13-09-2006, 09:21
Mam w języku polskim, zgodnie z lokalizacją - i w Joomli i ExtCalendar. W tym dodatku jest cała masa wersji językowych tylko nie wiadomo, jak to zrobić, żeby chodziły z Fishem.

stone
13-09-2006, 09:44
A czy możemy uściślić o jakie datgy chodzi, ewentualnie link do strony

Dobromir
13-09-2006, 09:54
Słuchaj jaka masz wersje ja sciągnąłem dzisiaj najnowsza polska wersei nie moge jej zainstalowac....

Finwe
13-09-2006, 09:57
OK, problem jest w tym, że kiedy zmieniam wersję językową z polskiej (domyślnej) na angielską, wszystkie komunikaty wyświetlają się po angielsku, łącznie z dniami tygodnia, tylko nazwy miesięcy są po polsku.

Wersja angielska jest w opracowaniu, więc nie przejmuj się niedoróbkami. W tej chwili ją opublikowałem, żebyś mógł zerknąć, bo na razie trzyma ją offline.

Używam ExtCalendar v2 w wersji polskiej, ale nie mam pojęcia jaki to numer. Chyba najnowszy, a zresztą nie było ich wcale dużo. Mnie się zainstalowało bez problemu i działa fajnie. Mam tylko jeden problem. Wbrew temu, co można skofigurować, nie chce używać skryptów java w opisie wydarzeń, choć podobne powinien.

stone
13-09-2006, 10:06
Co do Extcalednar to jest dosyć często hackowany, sprawdź czy masz na pewno ostatnią wersję bo to ważne.
Co do nazw to wydaje się że w konfirguracji języków masz coś nie tak z ustawieniami localnymi. Sprawdz, ewentualnie zrób zrzut ekranu z konfiguracja

Dobromir
13-09-2006, 10:07
Jacek a może mi podpowesz jak mam zainstalowac ta najnowszą wersje joomla ktora jest wydana po polsku


Pojawil mi sie taki komunikat: Nie można wyświetlić strony XML Nie można przeglądać wejścia XML przy użyciu arkusza stylów XSL. Popraw błąd, a następnie kliknij przycisk Odśwież (http://javascript<b></b>:location.reload()) lub spróbuj ponownie później. Dozwolony jest tylko jeden element najwyższego poziomu w dokumencie XML. Błąd podczas przetwarzania zasobu 'http://mojadomena.i...
<b>Notice</b>: Undefined variable: language_install in <b>/home.13/d/z/b/mojadomena/www/joomla/installation/...

P.S "mojadomena" zmienilem nazwe

Pozdrawiam Dobromir

stone
13-09-2006, 10:10
Jest to bład w instalatorze, został zgłoszony tutaj http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?goto=newpost&t=4340

Finwe
13-09-2006, 10:14
Czy chodzi o ustawienia globalne Joomli, zakładka "Lokalizacja"?

Mam tam:
Język witryny: polish
Język panelu administracyjnego: polish
Data i czas: UTC + 1
Przesunięcie czasu: -1
Kod regionu: pl_PL.ISO8859-2

stone
13-09-2006, 10:15
Nie, w konfiguracji fisha wpisujesz jakie ma jezyki uzywac i tam tez podajez ich kody lokalne (regionu)

Finwe
13-09-2006, 10:21
W Fishu jest chyba też ok:
Polski / pl / polish
English / en / english

Próbowałem też z kodami 3-cyfrowymi, jak w standarcie ISO, ale nie wyświetlały się flagi, poza tym wszystko bez zmian. ExtCalendar widzi inny język, bo komendy i dni tygodnia zmienia. Tylko świruje z miesiącami. To jedyny problem.

Finwe
13-09-2006, 10:24
Dobromir,
Instalacja powinna być automatyczna. Ja też tak na początku miałem. Przy pierwszej instalacji Joomli niektóre dodatki nie chciały się ładować. Przerzuciłem się na mambo, ale było jeszcze gorzej. Próbowałem wersję eCommerce ale były inne problemy. W końcu zainstalowałem polską Joomlę 1.0.10 i po kolei sobie dodawałem komponenty. ExtCalendar wszedł bez problemu, choć przyznam że go ładowałem jako piewszy dodatek.

stone
13-09-2006, 10:27
Wiesz co, włącz wyświetlanie daty dla artykułów w joomli i zobaczymy wtedy czy to problem globalny czy tylko dotyczący Ext

Finwe
13-09-2006, 10:30
Włączyłem i mam wrażenie, że przy artykułach daty wyswietlają się odwrotnie. W wersji polskiej jest 5.09.2006 a w angielskiej 5 wrzesnia...
Dziwne.

stone
13-09-2006, 10:32
Możesz dać plik modułu jako załącznik?

Hmm, i format daty nie jeste taki jak powinien być na polskiej wersji. Zastanawiam się czy ustawienia serwera nie mogą być tu przyczyną kłopotów

Finwe
13-09-2006, 10:36
Który moduł konkretnie? A co myślisz o tych datach w Joomli? Skąd Fish bierze te polskie daty?

stone
13-09-2006, 10:40
Włąsnie nie wiem, chodziło mi moduł do EXT, ten co jest po lewej stronie, bo eweidentnie format daty jest innych, chociażby dlatego że podaj zakres dat a nie jeden dzień i nie wiem jako jest ona generowana ani zapisana w bazie. Tak po namyśle to wiecej bede wstanie pomóc wieczotem jak bede w domu, bo teraz mam ograniczone mozliwosci

Finwe
13-09-2006, 10:49
Ok, ja jestem dziś wieczorem on-line bo muszę dalej tłumaczyć wszystkie strony. Moduł załączam tak czy inaczej, choć myślę że to problem w Fishu.

stone
13-09-2006, 22:58
Popatrzyłem niestety nie wiem czemu nie działą, wygląda na to że galeria generuje daty inaczej niz joomla co moze byc przyczyną niezgodności

Finwe
14-09-2006, 00:37
Po zaciętych bojach udało mi się poprawić pliki tak, aby data w Joomli wyświetlała się jak należy. Jedynym wyjątkiem jest niestety ten ExtCalendar. Jeszcze nie składam broni, może uda się go zhackować.

A propos, żeby poprawić wyświetlanie się dat w danych językach można zrobić dwie rzeczy:

1. Na koncu plika językowego (polish.php, english.php, etc.), przed ?> trzeba dodać następującą linijkę:

setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale);

Powinno działać w wielu przypadkach. U mnie skorygowało błąd i angielski pokazuje teraz angielskie daty w niusach itd.

2. Gdyby powyższe nie działało, można skorygować plik językowy (languages/polish.php lub każdy inny język) w taki sposób, żeby około linijki 400 znaleźć fragment kodu:

/** templates/*.php */
DEFINE('_ISO','charset=iso-8859-2');
DEFINE('_DATE_FORMAT','l, d F de Y'); //Uses PHP's DATE Command Format - Depreciated

i zmienić go dodając jedną linijkę:

/** templates/*.php */
setlocale(LC_ALL, 'pl_PL.ISO8859-2');
DEFINE('_ISO','charset=iso-8859-2');
DEFINE('_DATE_FORMAT','l, d F de Y'); //Uses PHP's DATE Command Format - Depreciated

w przypadku angielskiego robimy en_EN i oczywiście iso-8859-1, niemiecki de_DE i tak dalej.