PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z modułem MOSIMAGE w joomla! 1.5.17



acidrks
09-09-2010, 20:54
Witam!

Po ataku hakerskim od nowa tworze swoja domowa stronke w joomla! 1.5.17

W odroznieniu do wczesniejszych wersji nie moge za cholere ogarnac modulu {mosimage}, ktory pomagał mi w tworzeniu miniaturek zdjęć w artykułach.

Wcześniej wpisywało się kod {mosimage} i po prawej stronie wybierało się interesującą nas grafikę umiejscowioną w folderze stories. Można było wybrać jej lokalizację w tekscie jak i wpisać jej nazwe.

Teraz korzystam z wersji 1.5.17 i nie mogę sobie z tym poradzić.

Korzystam z dodatku Simple Image Gallery Plugin=40"] ("http://www.kochamkajaki.pl/administrator/index.php?option=com_plugins&view=plugin&client=site&task=edit&cid[) ale on tworzy galerie zdjec a mi chodzi o pojedyncze grafiki umiejscawiane w tekscie, jak to wczesniej udawało mi się tworzyć

Pomoże mi ktoś?

pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

dkint
09-09-2010, 21:15
Witam

Zacznij od lektury, w Joomla 1.5 nie ma już mosimage - http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/689/5/ ...

pozdrawiam
Krzysiek

acidrks
09-09-2010, 21:30
Wiem że w 1.5 nie ma już mosimage, dlatego ten temat zalozylem.

Chodzi mi o to aby Mosimage zastapic czyms innym?

Nie mam bazy danych i musze stronke od nowa tworzyc, wiec migracja mi w tym nic nie pomoze chyba.

zwiastun
09-09-2010, 22:09
Nie masz bazy danych, migracja Ci nic w tym nie pomoże, to jakie {mosimage} chcesz czymś zastępować?
Po prostu wstawiaj obrazki tak, jak się się je wstawia w Joomla 1.5

acidrks
09-09-2010, 23:23
Spoko tylko chciałbym aby w tekście były miniaturki obrazków( po nacisnieciu pokazuje sie caly obraz) jak to tworzyło się za pomoca {mosimage} a joomla 1.5 proponuje wstawianie obrazka w calej jego wielkosci.

Chodzi mi o to aby pisząc tekst widoczne były miniaturki obrazków, które chcę w danym artykule wykorzystać... a nie całe obrazy.

Musi być jakiś moduł/dodatek, który to obsługuje, gdyż w starszej wersji to działało, to w nowszej tym bardziej powinno...

Czy istnieje jakis moduł/dodatek w joomli 1.5 który spełnia działania podobne do wspomnianego {mosimage}???

dkint
09-09-2010, 23:29
Witam

"a joomla 1.5 proponuje wstawianie obrazka w calej jego wielkosci" - bzdury waćpan opowiadasz ... wstawiasz obrazki tak jak Zwiastun podpowiedział normalnie w edytorze, to czy on jest w tekście widoczny cały czy jako miniatura to zależy od tego co wpiszesz w formularzu wstawiania obrazka, do powiększania zdjęć na stronie frontowej od wcześniej ustawionej miniatury masz odpowiednie pluginy np. bk multithumb ...

pozdrawiam
Krzysiek

acidrks
10-09-2010, 20:26
A mógłbyś mi kolego "na chłopski rozum" napisać jak z tego Multithumb korzystac?

Zainstalowałem go, skonfigurowałem, ale... zamienia on wszystkie dostepne grafiki w artykule na miniaturki, a chciałbym każdą grafiką w artykule móc z osobna zarządzać, tzn. w jednym artykule chciałbym mieć i miniaturki oraz obrazy o normalnej wielkości.

Za pomoca {mosimage} nie było z tym problemu, gdyż jak wpisywałeś {mosimage}nazwa_pliku{/mosimage} to miniaturka pojawiała się tylko do tego akurat pliku a bez tego kodu grafika pozostawała bez zmian (tzn. nie tworzyła się miniaturka). Poza tym przy tamtym module z prawej strony artykułu pojawiała się opcja jak ma być umieszczona grafika (lewa, środek, prawa), można było tytuł nadać, oraz przede wszystkim był widoczny folder SMILES, z którego to grafiki mozna było wybierać (była opcja podglądu aby mieć pewność że o tą dokładnie grafikę Ci chodzi). Na prawdę łatwo i czytelnie się z tego korzystało a w joomli 1.5. w opcji grafika nie jest tak przejrzyście, więc staram się dociec co trzeba zainstalować (jaki dodatek czy plugin) aby w miarę sprawnie to szybko ogarnąć, bo na stronce naprawdę chcę mieć dużo grafiki.

I o to mi właśnie chodzi, bo mam pomysł na stronkę na której w w jednym artykule pojawiają się i miniaturki oraz obrazy o rzeczywistej wielkości.


P.S. Moja żona pisała magisterkę o Roztoczu i pamiętam jak jeździłem z nią robić badania geologiczne:up:. Poza tym Roztocze jest mi bardzo dobrze znane z własnych wędrówek.hehe, to tak na marginesie.

pozdrawiam

dkint
10-09-2010, 20:32
Witam

Wstaw przed zdjęciem, które ma nie być zmieniane {multithumb enable_thumbs=0}, jeśli następne ma być np już zmienione to zamiast =0 wstaw =1 ...

Zapraszam więc częściej na Roztocze ...

pozdrawiam
Krzysiek

acidrks
10-09-2010, 20:51
No udaje mi się tylko mam jeszcze jeden problem i myślę że skończę wreszcie Ci głowę zawracać:zagubiony:

Wszystko jest ok, tylko w edytorze jak piszę artykuł i chcę żeby multithumb mi miniaturkę zrobił to muszę fotkę wstawić i tekst pisany mi się rozjezdza, a wcześniej wystarczyło wspomniane już {mosimage} i joomla domyślnie wiedziała o jaki obrazek mi chodzi. Chodzi o to że grafiki są różnej wielkości i jak chcę użyć n.p. dużej grafiki w postaci miniaturki to spoko multithumb to zrobi ale w edytorze to już po prostu gomora w tej chcili nastepuje bowiem nawet jakąś spację czy akapit ciężko jest ogarnąć.

Czy istnieje jakaś opcja (oprócz kodu html oczywiście, bo aż taki obcykany w tym nie jestem) by tak jak wcześniej można było pisać w edytorze tekst bez obaw że to się wszystko rozjeżdza....

pozdrawiam

dkint
10-09-2010, 20:59
Witam

Nie wiem czy Cię dobrze rozumiem z tym rozjeżdżaniem tekstu, może inaczej ja osobiście używam edytora JoomlaCK lub JoomlaFCK jest tak dośc ciekawy formularz wstawiania zdjęć, są w nim opcje typu szerokość i wysokość - ustawiam przy każdej fotce szerokość do jakiej ma mi przeskalować zdjęcie w edytowanym artykule do rozmiarów wpisanych w konfiguracji multithumba ... mam więc podczas edycji artykułu wstawione zdjęcie przeskalowane do rozmiarów utworzonej miniaturki i nic mi się nie rozjeżdża ...

ps. zapomnij o mosimage - za dużo porównujesz i może stąd ciężko Ci się przestawić na inną funkcjonalność ...

pozdrawiam
Krzysiek

acidrks
10-09-2010, 21:16
No i po kłopocie.

RESPECT dla Ciebie kolego:up:

Już mi działa tak jak powinno, wiem że dla Ciebie to oczywiste sprawy ale ja jestem samoukiem, bazuję na książce i kursie video joomli, więc metodą prób i błędów to wszystko próbuje robic, hehe

Na roztocze chętnie rowerem z żonką jeździmy w wolnych chwilach...


P.S. Jeszcze jedno pytanko:

Wiesz może jak wyłączyć opcję w joomli aby podstawowe komendy kopiuj/wklej.wytnij można było myszką wykonywać a nie za pomocą skrótów? Używam mozilli firefoxa:hmm:

oraz czy istnieje spolszczenie badz polska wersja multithumb na joomle 1.5 bo znalazlem po angielsku tylko