PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór menu spod innego menu.



poldi
09-09-2010, 20:29
Witam!
Czy jest taka możliwość aby klikając w jedno z pól wyboru menu otworzyć kolejne menu? Ewentualnie rozwinąć drzewo z kolejnymi polami wyboru z których dopiero będzie przejście do artykułów? Jeśli tak to czy trzeba użyć specjalnego komponentu? Bo w czystej joomli nie potrafię tego zrobić.

Robster
09-09-2010, 20:31
Oczywiście, że się da. W "czystej" Joomli wystarczy prawidłowo opisać menu w CSS, a jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, to korzystasz z Extended Menu. tutaj masz link do instrukcji wykonania takiego menu przy pomocy tego komponentu - http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_stworzy%C4%87_rozwijane_menu_w_CSS%3F

palyga007
09-09-2010, 21:05
@Robster
A czy to nie chodzi po prostu o to aby podczas dodawania pozycji menu nie zaznaczyć jej jako "Góra" tylko wybrać jako rodzica inną pozycję?

Bo jakoś tak mi z tego opisu wychodzi, no chyba, że to ja źle zrozumiałem :)

Robster
09-09-2010, 21:08
@Robster
A czy to nie chodzi po prostu o to aby podczas dodawania pozycji menu nie zaznaczyć jej jako "Góra" tylko wybrać jako rodzica inną pozycję?

Bo jakoś tak mi z tego opisu wychodzi, no chyba, że to ja źle zrozumiałem :)

No ja pomyślałem o drop-menu i dalej uważam, że o to autorowi tematu chodziło, no ale kto jest w błędzie rozstrzygnie On sam :D

palyga007
09-09-2010, 21:10
o flache?:D

Robster
09-09-2010, 21:11
Hahaha do Wielunia kawałek jest, ale czemu nie :D

palyga007
09-09-2010, 21:35
Nie przesadzaj, raptem 70km :)

Dobra koniec tego spamu bo przyjdzie trzepiz i zacznie marudzić, że mu potem się baza strasznie długo mieli :P

poldi
10-09-2010, 20:28
Dzięki za szybką odpowiedź.
Jeżeli chodzi o css'a to jestem zielony, skorzystałem z linka podanego przez Robstera i ten komponent spełnia moje wymagania choć mam problem bowiem stylowo nie pasuje do użytego przeze mnie szblonu. Poniżej strona główna z kilkoma menu, mi chodzi aby klikając na górnym menu mieć popup'a (rozwijane menu) lub wyświetlać nowe menu czy też podmieniać istniejące po prawej stronie.
http://jubilat.webpark.pl/przyklad.jpg

Robster
10-09-2010, 20:38
Czyli to co napisałem wcześniej + zabawa CSS by wszystko dopasować do swoich potrzeb.

poldi
10-09-2010, 20:42
Czyli Extended Menu i dopasowanie wyglądu poprzez style css?

dkint
10-09-2010, 20:42
Witam

poldi popraw screen ... miej litość ... :)

edit - spóźniłem się, jest już ok ...

pozdrawiam
Krzysiek

Robster
10-09-2010, 20:48
Czyli Extended Menu i dopasowanie wyglądu poprzez style css?

Dokładnie. Skoro miałeś już jakieś menu pasujące do Twoich wymagań, skopiuj jego klasy i podepnij pod Extended Menu. Jeśli masz FF użyj Firebug'a do sprawdzenia które klasy musisz zmodyfikować, jeśli CHROME, to masz już tą opcję wbudowaną w przeglądarkę.

poldi
10-09-2010, 20:55
Dzięki za pomoc, no to czeka mnie trochę nauki ale wiem już od czego zacząć i gdzie szukać :) Używam opery jednak zainstaluje dodatkowo CHROME jeżeli to może pomóc.