PDA

Zobacz pełną wersję : brak mod_custom



kokosz_mk
09-09-2010, 23:49
Witam.

Zauważyłem dziwny problem na witrynie.
Mam wykorzystane moduły typu mod_custom, natomiast jak próbuję dodać nowy tego typu to nie mam go na liście z radio buttonami - jakby w ogóle nie był zainstalowany.
Gdy patrzę na istalację - moduły to jest i teoretycznie mogę go odinstalować.
O co chodzi ??

seba.adm
09-09-2010, 23:59
Skoro masz wykorzystany na stronie, oraz masz zainstalowany to raczej musi być na liście modułów. Popatrz dokładnie. (http://wiki.joomla.pl/index.php/Modu%C5%82_witryny_-_W%C5%82asny_kod_HTML)

kokosz_mk
10-09-2010, 00:03
jakbym go widział, to bym nie pytał :)
Nie ma go na liście modułów!! Nie widzę to też w katalogu modules, a na stronie jest na bank, kilka razy i do tego działa :)

Wrzuciłem na nowo na ftp'a do modules z instalki i działa...
ale dziwne, że zniknął z listy

seba.adm
10-09-2010, 00:06
A pod jaką nazwą kolega szuka? Custom czy może Własny kod HTML.

pyziak
10-09-2010, 00:06
Nie ma go na liście modułów!! nie irytuj się tak , te '!' działają odwrotnie niż ich przeznaczenie, słuchaj ludzi co mają większą wiedzę i stosuj się do wskazówek, a skro mimo tego wiesz lepiej to nie powinieneś mieć problemu z głupim modułem.

kokosz_mk
10-09-2010, 00:11
nie irytuj się tak , te '!' działają odwrotnie niż ich przeznaczenie, słuchaj ludzi co mają większą wiedzę i stosuj się do wskazówek, a skro mimo tego wiesz lepiej to nie powinieneś mieć problemu z głupim modułem.
Spokojnie, to nie było zirytowanie, a raczej spore zdziwienie.
Gdybym nie chciał słuchać ludzi z większym doświadczeniem, to bym tu Was nie pytał, ale potrafię znaleźć moduł na liście, niezależnie od tego jak się nazywa, więc to akurat wiem lepiej czy moduł jest czy go nie ma.

seba.adm
10-09-2010, 00:17
ale dziwne, że zniknął z listy
Sam nie zniknął. Nie słyszałem o takim przypadku (nie licząc oczywiście ingerencji osób trzecich). Więc jeżeli Ty go nie wykasowałeś, a jak twierdzisz "zniknął", może warto sprawdzić zawartość strony pod względem bezpieczeństwa. Za chwilę może się okazać że nie zniknie jeden moduł a cała witryna.

kokosz_mk
10-09-2010, 00:22
Zgadzam się, że sam nie zniknie.
Podejrzewam, że stało się to przy przenoszeniu całej witryny z domeny na domenę, być może coś nie tak z backupem plików.
Dotychczasowe kopie widzę, że są kompletne, więc pewnie faktycznie przy przenoszeniu coś "wywaliłem".
W każdym razie dzięki za odpowiedź. Sprawdzę i tak możliwe "dziury" na stronce.

pyziak
10-09-2010, 00:30
@kokosz_mk a czytasz czasami PW ?

kokosz_mk
10-09-2010, 00:34
@pyziak, czasem czytam :) , ale już wcześniej pisałem, że dorzuciłem mod_custom z instalki i śmiga.

pyziak
10-09-2010, 00:38
no w sumie masz rację, tylko edytowane posty są mniej zauważalne niż odpowiedz na PW, ale cóż życie :)

kokosz_mk
10-09-2010, 00:46
Ok, dzięki za dyskusję.
Będę wdzięczny za ewentualne uwagi dotyczące bezpieczeństwa witryny na joomli (na co zwrócić szczególną uwagę, tak na przyszłość).
pozdrawiam i dobrej nocy życzę :)

seba.adm
10-09-2010, 00:49
Wszystko co ważne w sprawach bezpieczeństwa opisano tutaj: Bezpieczeństwo (http://wiki.joomla.pl/index.php/Kategoria:Bezpiecze%C5%84stwo)