PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie wypunktowania lub zrobienie odstępu między punktem a tekstem



Marylka
10-09-2010, 23:58
Mam tak na stronie klubowej http://www.karategoliat.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=35&Itemid=53&lang=pl

Jak usunąć lub zrobić odstęp między punktem, a tekstem w CSS

Robster
11-09-2010, 00:03
To jest jakiś komponent lub cuś?

EDIT:
Nie wiem w jaki sposób to zapisać, więc dodaj klasę:

tr.sectiontableentry1 td {
padding: 0 5px 0 0;
}

ewentualnie kombinuj w tym kierunku. nie lubię znaczników td i tr zawsze mi się myli jak je w nazwie klasy dopisać, żeby działało ;/

Marylka
11-09-2010, 00:08
Robster - jest to wbudowane w joomla, wybrałam Typ pozycji menu Lista - Artykuły w kategorii Zmień typ

a_m
11-09-2010, 00:11
w pliku css dopisać: form td{padding-right: 50px;} 50 - Twój numerek; ale może gdzie indziej coś się rozsunąć

Robster
11-09-2010, 00:15
@a_m a nie da się bezpośrednio powiązać td z klasą .sectiontableentry1?

Marylka
11-09-2010, 00:21
Robster dałam to co podałeś i teraz tak to wygląda. Punkt 1 i 3 zrobił odstęp a 2 punkt nie

Robster
11-09-2010, 00:24
Zrób to samo co wcześniej (dopisz klasę) z tym, że w takiej postaci:

tr.sectiontableentry2 td {
padding: 0 5px 0 0;
}

bo tutaj jest podział na wiersze parzyste i nieparzyste.

Marylka
11-09-2010, 00:26
Robster THX. A jaka jest reguła która usuwa wypunktowanie

Robster
11-09-2010, 00:30
Nie używałem tego komponentu/modułu, ale myślę że musisz skasować jedną linijkę generującą pierwszą kolumnę w tej tabeli lub sam kod odpowiedzialny za generowanie kolejnego punktu w pierwszej kolumnie.

EDIT:
To wszystko zakładając, że pomijamy możliwość istnienia jakiejś opcji w PA tego komponentu, która umożliwia wyłączenie wypunktowania.

Pawełek
11-09-2010, 20:32
Robster ma racje usunąć pierwszą kolumnę najlepiej za pomocą mechanizmu http://wiki.joomla.pl/index.php/Beez/Nadpisywanie_szablonem (ewentualnie może istnieje opcja w menu choć zależy od komponentu/modulu, w standardowym komponecie Lista - Artykuły w kategorii nie widzę takiej opcji).

Bahanetii
12-09-2010, 11:03
Chłopaki - bawicie się do bólu - ja bym użył modułu własny - html -zrobił własne menu z listy z linkami podpiętymi pod tekst - i to już wszystko - całość można zrobić wykorzystując edytor tekstu zawarty w jooml'i
A jak chce wam się grzebać w kodzie - cóż - przyjemnego grzebania - moduł umieszczam oczywiście w położeniu ścieżka powrotu.
P.z.d.r

Robster
12-09-2010, 12:25
@Bahanetii widzisz bo my mamy podejście czysto techniczne, gdzie odpowiadamy na zadane pytanie, a nie "ważniejsze jest, to jak rząd chce zapobiec kryzysowi, nie to kogo zawieszamy w partii".
@Marylka zapytała jak usunąć wypunktowanie w TYM komponencie, a nie jaki komponent byłby lepszy. Zresztą własny kod HTML przy większej ilości linków byłby tylko utrudnieniem, a wykasowanie lub nadpisanie kodu to kwestia kilku minut.

Bahanetii
12-09-2010, 12:44
@Robster - ok - Masz jak najbardziej rację - natomiast u niej są tylko trzy ścieżki na krzyż - a zrobienie tego edytorem jooml'i zajmuje również niewiele czasu i co więcej nie ogranicza nam możliwości użytkowych - poza tym jest jednak odrobinę bezpieczniejsze od bawienia się kodem - ludzie mają różne doświadczenie :-), nie koniecznie porównywalne z Waszym - jeżeli masz prawo jazdy od wczoraj to na podrzędnej drodze trzęsą ci się ręce i bieleją kostki, jeżeli od 25 lat to palisz rozmawiając przez komórkę, słuchając Zetki, wyłapując info z CB przy tym jednocześnie wyprzedzasz klnąc na wleczącą się BMWicę z barbie za kierownicą.
Przy czym szukasz jeszcze puszki z PEPSI i jest ok :-)

P.S. Swoją drogą Twój komentarz o partii brzmi ciekawie :-)
Czy możesz rozwinąć temat :-)
to może okazać się naprawdę interesujące - choć to chyba inne forum :spoko::up:

a_m
12-09-2010, 13:15
padły dwa pytania - o odsunięcie wypunktowania od tytułu artykułu i usunięcie go w ogóle z widoku listy kategorii; na pierwsze odpowiedź padła, na sposób rozwiązania drugiego @Marylka została naprowadzona, gdyż usunięcie wypunktowania jest możliwe i najlepszym sposobem jest technika przesłaniania szablonem;
@Bahanetii, po pierwsze proponując zastąpienie tego widoku kategorii własnym kodem nie popychasz sprawy do przodu; po drugie wypowiedzi typu "sądzę, że lepiej..." kiedy nikt nie prosi o opinię, to lanie wody; po trzecie @Robster wie na jakim jest forum

Bahanetii
12-09-2010, 13:29
@ a_m
-po pierwsze - jeżeli masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem to trudno
-po wtóre jeżeli brak ci poczucia humoru - tym bardziej (szkoda że nie widzisz dodanych uśmiechów i nie pojmujesz ich znaczenia),
-po trzecie - po raz kolejny mamy tu przypadek typu "mentor- czy guru" (myślę o tobie, w żaden sposób o kolegach lub Marylce), swojego czasu zresztą prowadziłem już polemikę na ten temat z Trzepiz'em, więc możesz ewentualnie poprosić go o wyjaśnienie.
-po czwarte - z laniem wody - cóż kwestia indywidualnej oceny, - efekt docelowy jest ten sam - poza tym moja odpowiedź była kierowana do Robstera i Marylki.
-po piąte - twoja wypowiedź nie wnosi już praktycznie nic w kwestii o którą pytała Marylka :-), natomiast dużo mówi o tobie. Proponowałbym jednak powrócić do zagadnienia głównego i zaproponować rozwiązanie doskonałe, nie wątpię że znasz takie. Szkoda że ukrywasz je dla siebie
P.z.d.r.
P.S. Równie dobrze mogę podać gotowe rozwiązanie poprzez zmianę kodu - tylko po co - skoro są prostsze i to przy wykorzystaniu samej joomla'i?
Ogień można wzniecić zapalniczką, krzemieniem i laserem - który sposób wybierzesz ?

a_m
12-09-2010, 13:33
e, tam; pomyśl jeszcze raz - jak usunąć wypunktowanie? odp: zmienić widok kategorii na moduł;
również pozdrawiam

Robster
12-09-2010, 13:54
Hehehe wiedziałem, że jest prostszy sposób niż bawienie się kodem :)



P.S. Swoją drogą Twój komentarz o partii brzmi ciekawie :-)
Czy możesz rozwinąć temat :-)
to może okazać się naprawdę interesujące - choć to chyba inne forum :spoko::up:

Temat woda, który różni ludzi, więc sobie podaruję. Cytat przytoczony, tylko dla zobrazowania problemu :)


,
-po trzecie - po raz kolejny mamy tu przypadek typu "mentor- czy guru" (myślę o tobie, w żaden sposób o kolegach lub Marylce), swojego czasu zresztą prowadziłem już polemikę na ten temat z Trzepiz'em, więc możesz ewentualnie poprosić go o wyjaśnienie.

Przy posiadanej przez nich wiedzy wolno im :) Zresztą każdy musi mieć swojego (a przynajmniej powinien ;) )

Bahanetii
12-09-2010, 14:07
Robster - Mantora - jak najbardziej i Twoje wypowiedzi są jak dla mnie są w tym stylu - więc super
- co do cytatu - wiem o tym, ale się po prostu mocno uśmiałem :) - bo fajny jest całościowy kontekst zwłaszcza jeżeli go odwrócisz :) - może podeślemy rozwiązanie techniczne partyjnym :)
No dobra - znikam - bo to poza głównym tematem i zapewne nie interesuje Marylki :)
- P.Z.D.R.
A-cha Robster - Masz u mnie piwo :up:

Marylka
12-01-2012, 23:32
Wystarczy w pliku: components/com_content/views/category/tmpl/default_items.php zakomentować linijkę kodu: <!-- <?php echo $this->pagination->getRowOffset( $item->count ); ?> -->