PDA

Zobacz pełną wersję : JoomlaPack, kickstart, przenoszenie strony na inny serwer



dragon123
11-09-2010, 07:08
przygotowałem stronę w Joomla 1.0 na własnym serwerze. Teraz czas na przeniesienie jej na inny serwer. Zainstalowałem JoomlaPack i przygotowałem kopię, którą zapisałem na dysku twardym swojego komputera. Przerzyciłem na nowy serwer przez FTP wraz z kickstart i tu zaczęły się problemy. Kickstart nie chce wystartować, dodam ze na nowym serwerze mam tylko do dyspozycji FTP nie mogę zakładać bazy danych czy ingerować w inne ustawienia. Co powinienem zrobić? Czy powinienem poprosić administratora tego serwera o założenie bazy danych proszę o jakieś sugestię.

alex51
11-09-2010, 07:22
Zacznijmy od początku. Proponowałbym wrócić do przygotowania strony na własnym serwerze, ale w oparciu o Joomla! 1.5.20. Celem przeniesienia jej na serwer sugerowałbym znaleźć taką możliwość lub taki hosting, który umożliwi Ci pełny dostęp nie tylko do ftp ale i też do PMA (phpMyAdmin) bo bez możliwości samodzielnego założenia bazy i jej ewentualnej edycji nie będziesz mógł w pełni administrować witryną.
Co do możliwości zastosowania JoomlaPack, a jeszcze lepiej jej następcy - Akeeba, w przeniesieniu strony na serwer, to jest to jedna z możliwości dokonania takiej operacji. Jest ona zdecydowanie najprostsza, bo ułatwiająca sam proces przekopiowania spakowanych plików. Jeśli coś w tym szwankuje, to pozostaje Ci sprawdzić, czy da się uruchomić instalatora po wgraniu wypakowanej paczki czystej instalacji Joomla! na serwer i późniejszym uzupełnieniu o zainstalowane na lokalu rozszerzenia. Można też dowiedzieć się, czy w używanym obecnie hostingu jest opcja rozpakowania przesłanych tam spakowanych plików, taką opcję oferują niektóre hostingi.

dragon123
11-09-2010, 08:26
Dziękuję bardzo z sugestię przejścia na Joomle 1.5, pewnie to zrobię w najbliższym czasie. Jednak stronę muszę w przenieść na wyrzej wspomniany serwer w ten weekend. Czy jeżeli administrator ww. serwera założyłby bazę danych na moją prośbę to coś pomorze?

alex51
11-09-2010, 08:41
Do przeniesienia strony potrzebne są pliki systemowe i baza danych. Wykorzystując kopię zrobioną JoomlaPackiem i plik kickstart.php w trakcie instalacji potrzebne będzie wskazanie nazwy bazy danych, jej hosta, nazwy użytkownika i hasła. Ważne też będzie odpowiednie kodowanie bazy danych, szczególnie istotne przy wersji J!1.0.

dragon123
11-09-2010, 08:53
co z faktem że kickstart nie uruchamia się na tym serwerze. Czy pozostaje tylko tradycyjna instalacja Joomla i przenoszenie ręczne po dodaniu wszystkich komponentów? czy istnieje możliwość przeniesienia całych artykułów.?

alex51
11-09-2010, 08:58
Nie wiem co może być powodem nieuruchamiania się kickstarta, może umieściłeś pliki w niewłaściwej lokalizacji serwera? Można zainstalować czystą instalację Joomla! bez przykładowych danych. Treść artykułów znajduje się w bazie danych, konkretnie w tabeli jos_content więc wystarczy po zainstalowaniu usunąć istniejącą w bazie tabelę jos_content i w jej miejsce zaimportować tabelę jos_content z bazy danych jaką powinieneś mieć na lokalnej instalacji.

PeFik
11-09-2010, 10:23
kickstart - uruchamia się z pasku adresu http://moja-nowa-strona.pl/kickstart.php - sam się nie uruchamia !!! to nie index.php. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, od 2 lat aby to nie działało. A jak ktoś ma braki w edukacji (ABC webmastera) to już mu nie poradzę.

alex51
11-09-2010, 14:13
@PeFik, coś się tak rozjuszył, nie prościej byłoby podać koledze gotowy przepis - "Z localhost na serwer w 15 minut" (http://blog.elimu.pl/3643-z-localhost-na-serwer-w-15-minut/)?
Pozdrawiam z Kamienia Pomorskiego w tę piękną i słoneczną sobotę. :)

PeFik
11-09-2010, 19:55
faktycznie, o swoim zapomniałem. Ale chyba mam czasem, tak samo jak Zwiastun, dosyć odpisywania 100 raz z rzędu na te same pytania. :blink:

Bahanetii
12-09-2010, 10:04
Panowie, Panowie
- czy nie wystarczy wspomnieć koledze aby tylko uważnie przeczytał instrukcję kickstart'a?
Poza tym być może kolega robi to całkiem prawidłowo (chociaż raczej pierwszy raz ponieważ wiedziałby o tym iż DB dla nowej lokalizacji musi być przygotowana i podpięta w czasie instalacji z "kick'a" wręcz analogicznie do zwykłej instalacji).
Natomiast miałem kiedyś problem na serwerze typu *.mil (wiem że to domena , jednak wskazuje wam charakterystykę właściciela, a co za tym idzie - serwera ) mniej więcej właśnie tego typu iż nie mogłem uruchomić "kick'a ponieważ wywalało mi błąd (teraz już nie pamiętam nawet dokładnie jaki - niemniej rozwiązanie tkwiło wówczas w konfiguracji serwera). Jeżeli kolega smok ma problem w tym stylu - to proszę o info - pogrzebię w swoim archiwum, jeżeli zaś faktycznie koledze się "nie uruchamia" :-) - ponieważ "zapomina" iż trzeba wpisać ścieżkę którą przypomniał PeFik - cóż - wówczas zalecałbym 123 smokowi aby jednak przeczytał instrukcję - nie pamiętam czy występuje w polskiej wersji językowej, niemniej jak sądzę kolega zna angielski, wszak dragon - to o ile sobie przypominam smok.
P.z.d.r.