PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup Szablonu



Joomlarz1342
11-09-2010, 13:29
Witam!
Nie będę owijał w bawełnę i opowiem wszystko od początku.
Kupiłem serwer pod stronę i potrzebowałem template'u. Darmowe były do niczego, więc postanowiłem ściągnąć za darmo płatny, ułożyć stronę, by zobaczyć jak wyjdzie, po czym zakupić template. Jestem teraz w ostatnim punkcie mego planu - zakup template'u.
Czy jest jakaś szansa, że właściciele tego template'u wykryją, że miałem piracką wersję przed zakupem? Czy ich to obchodzi w ogóle, skoro i tak już zapłaciłem?

Dylek
11-09-2010, 13:40
Co mam Ci powiedziec? Ze nie? Toz to zacheta do piractwa :)
Z drugiej strony - czy na pewno nie? Nie wiem co to za szablon i jakie ma mechanizmy - ani jakie mechanizmy maja developerzy na sprawdzanie legalnosci posiadanych szablonow.

Grunt ze sie nawrociles :)

Joomlarz1342
11-09-2010, 13:44
Nie że się nawróciłem, tylko od początku miałem zamiar mieć legal i nigdy nie chciałem nielegalnej strony rozprzestrzeniać. Szablon od shape5.
Pytanie nie do końca sprecyzowałem - chodzi mi o to, że chcę teraz usunąć szablon z serwera i dokonać zakupu i posiadać oryginał. Jak usunę to już nie mają szans znać "przeszłości" strony? :P

pyziak
11-09-2010, 13:48
chyba sobie napisałeś własną wersję licencji na szablony, mniej choć na tyle pokory i nie przyznawaj się publicznie, że sobie coś UKRADŁEŚ sprawdzić czy Ci pasuje

Joomlarz1342
11-09-2010, 13:50
A czy w tym momencie uzyskałbym odpowiedź na swoje pytanie? Wiem, że się tak nie robi, ale nie byłem w stanie najpierw określić przydatność szablonu, kupić go i dopiero z nim pracować.
Czy to źle, że chcę mieć oryginalny szablon w momencie gdy otwieram stronę?

Dylek
11-09-2010, 13:51
Zacytuje tu pewnego kolegę:

to się pisze inaczej: znajomy znajomego zrobil mi za darmo strone ale doszedlem ze szablon jest nielegalny teraz chce kupic bo niewyobrazam sobie posiadac nielegalny, a z tym niepowaznym czlowiekiem co mi to zrobil nie chce miec nic wspolnego, wiec pytam was

Napisz tak do Shape5 - niech Ci odpisza - w koncu jestes juz legalnym posiadaczem ich produktu :)

pyziak
11-09-2010, 13:51
Czy to źle, że chcę mieć oryginalny szablon inaczej sobie nie wyobrażam

kurtz
11-09-2010, 13:52
rzecz w tym, że on nic nie ukradł. ukradł ten, który udostępnił pliki w sieci. oczywiście to nie rozwiązuje problemu.

pyziak
11-09-2010, 13:56
@icek_klezmer ileż razy było przerabiane na tym forum, jak się nazywa osoba która ........
Jak dzieciaki przeczytają twoją wypowiedz, to jeszcze pomyślą że można sobie korzystać z tego co się w sieci znajdzie :)

Joomlarz1342
11-09-2010, 13:56
Jeszcze za szablon nie zapłaciłem, bo chciałem się zapytać na forum, ale kasa jest już na PayPalu i czeka na wpłatę.
Chodzi mi o to, że zamknę stronę, usunę template, zarejestruję się, ściągnę template od nich, wgram i dopiero stronę otworzę.
Jeżeli usunę szablon i stronę zamknę, to jaki oni mogą mieć wgląd na serwer i do jego historii?

kurtz
11-09-2010, 13:59
no lol. przyjmijmy umownie, że przecież każdy z klubów zabezpiecza się przed nieuprawnionym użyciem, wszak licencję kupujesz na 1,2,3, milion konkretnych :P domen. w zależności od tego ile ten dostęp kosztuje. tak :up:

edit.

z drugiej strony bezpodstawnym jest nazywanie złodziejem kogoś, kto faktycznie nie dopuścił się zarzucanego mu czynu.

poza tym licencje joomla! oraz jego kontrybucji to temat rzeka.

Joomlarz1342
11-09-2010, 14:00
Co "tak"? :P
Chodzi Ci o to, że "tak, oni mogą mieć wgląd do historii serwera"?

Dylek
11-09-2010, 14:00
Jest serwis trzymajacy archiwa stron, ale szczerze watpie ze akurat Ty sie zalapales na zrobienie akurat w czasie posioadania pirata kopii strony. Z drugiej strony jak pisze Pyziak - zaraz dzieciaki czytajac ten watek dojda do wniosku ze kary nie ma, badz jest znikoma na nia szansa i dalej beda piracic.

Skasuj pirata, wrzuc oryginal i bedzie ok.

Swoja droga nalezy Ci sie plus za takie postepowanie, choc minusem bylo korzystanie z pirata :)

Joomlarz1342
11-09-2010, 14:07
Hmm... Dzięki. BTW, nie miałem wyjścia. Ta strona ma być legalna, btw jeżeli jest dobrze prowadzona i posiada reklamy, to zakup template'u szybko się zwróci.
I ten post powinny przeczytać dzieciaki czytające ten watek dochądzące do wniosku ze kary nie ma, badz jest znikoma na nia szansa i dalej beda piracic. - Jeżeli strona jest dobra, to oryginalny szablon nie dość, że sprawia, że mogą spać spokojnie, to jeszcze po umieszczeniu reklam (...zarejestrowanych na rodziców) odzyskają wydane pieniądze :P

pyziak
11-09-2010, 14:12
@icek_klezmer
licencje joomla! miałem na myśli licencje szablonu
nazywanie złodziejem a jak ty ich nazywasz ? betatesterzy ?

kurtz
11-09-2010, 14:19
@pyziak

odp na część pierwszą zapytania masz w pw.

co do części nr. 2

polski system prawny nie przewiduje czy też nie nazywa takiej osoby nomenklatura prawną. wiem jedynie, że nazwanie kogoś publicznie kimś, kim w sensie polskiego prawa karnego nie jest - jest karalne. mówię to jedynie z sympatii.

Dylek
11-09-2010, 14:30
Proponowałbym zamknąć temat stwierdzeniami:

1. Nie używa się pirackiego softu - nieważne w jakim celu
2. Jeśli coś jest płatne - to należny za to zapłacić, żeby legalnie używać
3. Miło że człowiek robiący stronę chce mieć ją na legalnym sofcie - oby tak wszyscy.
4. Nie nazywajmy nikogo wprost - od stwierdzenia zasadności epitetu są sądy.

O! :)

alex51
11-09-2010, 14:31
@Joomlarz1432, chwali Ci się szczerość, ale też wygląda mi ta Twoja szczerość na szczególnie naiwną, bo czy nie lepiej było sobie "potestować" na lokalnej instalacji a nie na serwerze? Przecież powinieneś wiedzieć, że w przyrodzie nic nie ginie, a na upartego dociekliwi mogą dojść do uzyskania wszystkich potrzebnych dowodów, bo obowiązkiem dostarczającego hosting jest przechowywanie takich informacji i ich udostępnianie na żądanie upoważnionych organów.

Jdwind
11-09-2010, 14:35
rzecz w tym, że on nic nie ukradł. ukradł ten, który udostępnił pliki w sieci.
Icek, jak kupisz kradziony samochód, to podchodzisz pod paserkę :) i też zostaniesz ukarany.

kurtz
11-09-2010, 14:37
marek, jdwind tak i nie ... odpowiedź na pw !

Joomlarz1342
11-09-2010, 14:37
Na takim komputerowym serwerze miałem różnorakie problemy, z szybkością działania na czele. Na serwerach działa to o niebo szybciej, do tego są one bardziej niezawodne. Poza tym, prawda, nic nie ginie i jakby ktoś chciał to znajdzie, lecz czy takiej firmie jak Shape5, która ma... no nie wiem.. wieeelu klientów, będzie się chciało sprawdzać kogoś, kto im już zapłacił?

Dylek
11-09-2010, 14:42
Czytales co napisalem wczesniej? Pewnie nie sprawdza, bo koszt sciagniecia od Ciebie naleznej kasy przewyzszy wartosc tejze. Ale nie zachecajmy tym to piractwa.

Joomlarz1342
11-09-2010, 14:47
Czytałem co napisałeś i dziękuję. Ja po prostu odpisałem Alexowi.

EDIT: Zarejestrowałem się. Czy gdzieś tam muszę wpisać adres mojej strony, żeby wiedzieli, że jest oryginalne?

Dylek
11-09-2010, 15:05
Szukaj, w JoomlArt na przykład tak - maja taki wymóg.

Kaloryfer123
11-09-2010, 15:54
Przeczytałem ja S5, że u nich nie ma żadnego systemu monitorowania, a wszystko działa na, jak to określił administrator "na zasadzie honoru". Czyli najważniejsza jest rejestracja.

Dylek
11-09-2010, 17:22
Najważniejsza jest uczciwość a nie rejestracja, warto żebyś o tym pamiętał

Temat zamykam.