PDA

Zobacz pełną wersję : Menu "po łuku"



palusz
13-09-2006, 10:46
Witajcie.

Mam następujący problem. Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z Joomla! i buduję swoją pierwszą skórkę. Mam w związku z tym pytanie. W jaki sposób można uzyskać menu układające się po łuku. Oto moja próba ugryzienia tematu (zaznaczam, że to nie jest gotowy layout, co widać ;)): http://palusz.superhost.pl/joomla/ ale jak widzicie menu w prawym górnym rogu jest co prawda po łuku, ale że tak powiem, jest krzywo ułożone :cool:... Uzyskałem ten efekt poprzez wyświetlanie kolejnych poziomów menu i wyłączenie znikania nieaktywnych poziomów. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł na uzyskanie "prostego" łuku :eek: ?? Pozdrawiam.

stone
13-09-2006, 10:51
Prostego sposobu na pewno nie:)
Obawiam sie ze bez zmian w kodzie się nie obejdzie. Ale twój sposób jest całkiem fajny:) Wejdz do modules/mainmenu.php i znajdz fragment kodu gdzie sa przypisane wciecia dla poszczególnych poziomów menu (intend) i po pierwsze wywal obrazki jakie tam sa bo one mogą ci burźdić i tak dobierz parametry wcięć aby Ci pasowały

snifer
13-09-2006, 16:23
hmm mi teoretycznie sie wydaje ze jest prosty sposob ;)
przed kazda pozycja menu mozna wstawic oddzielny obraz :cool: i latwo sie domyslec ze kazdy obrazek moze miec wiekszy odstep od lewej np co 2 px

sproboj moze zadziala

zwiastun
14-09-2006, 00:50
Niestety. Tylko w Erze...
Ze standardowymi modułami menu jakiś erzac da się otrzymać, ale kosztem poprawności ("Uzyskałem ten efekt poprzez wyświetlanie kolejnych poziomów menu..." czyli struktura menu nie odpowiada strukturze serwisu).