PDA

Zobacz pełną wersję : "Adresy z przyrostkiem" nie współpracujące z galeriami.



BelHeI
11-09-2010, 23:38
Witam,

gdy postawiłem już stronę, zacząłem pracować nad optymalizacją strony, głównie pod wyszukiwarki typu Google.
W panelu administracyjnym, w zakładce "Konfiguracja globalna" zaznaczyłem 3 dostępne tam opcje dla wyszukiwarek, czyli
"Proste adresy", "Korzystaj z mod_rewrite", "Adresy z przyrostkiem".
Wszystko byłoby dobrze, gdyby ostatnia opcja, czyli "Adresy z przyrostkiem" nie kolidowała z galeriami.
Gdy ową opcję uaktywnię, to żadna galeria nie chciała się załadować[testowałem JoomGallery i PhocaGallery], jedynie co
miniaturki kategorii ładowały się poprawnie, ale już wejść daną kategorię, nie można było.

Strona to www.da-bruk.pl

Pozdrawiam.

Bazyl
11-09-2010, 23:49
Hej,

Phoca na pewno działa z prostymi adresami.
Opis instalacji i konfiguracji masz na stronie producenta

BelHeI
12-09-2010, 18:05
A więc jak skonfigurować Phoca, aby działał z prostymi adresami?
W niej również wyskakuje mi błąd "404 Not Found".

Może mam dograć jakiś komponent, który by załatwiał ten problem?

Bazyl
12-09-2010, 18:08
Tworzysz galerie? Dodajesz zdjęcia, pozycje menu?
Czytałeś poradnik na phoca.cz?

BelHeI
12-09-2010, 18:48
No tak, proszę zobaczyć. Wyłączyłem "proste adresy" i teraz już galeria działa....

dkint
12-09-2010, 18:55
Witam

"No tak, proszę zobaczyć. Wyłączyłem "proste adresy" i teraz już galeria działa...." Jaki serwer ? po włączeniu prostych adresów zmieniłeś nazwę htaccess.txt ?

pozdrawiam
Krzysiek

a_m
12-09-2010, 18:56
klikam w galerię, to tylko, że to nie jest phoca

BelHeI
12-09-2010, 21:13
@a_m: masz tam dwie galerie, jedną pod zakładką "galeria" ukrywa się joomgallery, a pod "Galeria Phoca"...wiadomo ;)

@dkint: oczywiście, że tak, a serwer... to "Hosting Unix" z home.pl.

Bazyl
12-09-2010, 21:49
@BeHeI - musisz konkretniej się wyrażać, link ma prowadzić do problemu. Szkoda czasu ;)

Utwórz w menu pozycje odpowiadające za podkategorie i będzie ok.

BelHeI
12-09-2010, 22:31
@bazyl: ok...
http://da-bruk.pl/galeria.html?func=viewcategory&catid=2
http://da-bruk.pl/galeria.html?func=viewcategory&catid=1

[tutaj trzeba ręcznie kliknąć w zdjęcie]
http://da-bruk.pl/galeria-phoca/category/1-kostka-brukowa.html
http://da-bruk.pl/galeria-phoca/category/2-wyroby-ogrodzeniowe.html

Proszę bardzo, linki prowadzą do problemu...

Co to znaczy, że mam utworzyć pozycje odpowiadające za podkategorie? Mam rozdzielić galerię na dwie strony[kostka brukowa i ogrodzenia]?

Bazyl
12-09-2010, 22:56
Ja o foczce...

Już pisałem, że wszystko jest opisane krok po kroku na stronie Twórcy tego świetnego komponentu.
Żeby mieć adresy "proste do końca" należy utworzyć pozycje menu, które prowadzą do poszczególnych kategorii.
Możesz to zrobić standardowo, ustawiając podmenu dla obecnej pozycji w menu, lub w menu ukrytym, tzn. takim, którego moduł nie jest opublikowany.

BelHeI
13-09-2010, 18:27
Ustawiłem kategorię "kostka brukowa" bezpośrednio podmenu, lecz to nic nie dało. Efekt można zaobserwować pod zakładką "Galeria Phoca".

---------- Post dodany 13-09-2010 o 15:27 ---------- Poprzedni post był 12-09-2010 o 20:21 ----------

Nie chodziło o to?

Bazyl
13-09-2010, 18:36
Nic z tego nie będzie.
Daj na PW dostęp do strony

Goferek
15-09-2010, 21:55
@BelHeI widzę na Twojej stronie, że zdjęcia Ci się już ładują. Czy możesz napisać, który złoty środek to sprawił ?? Będę wdzięczny za podpowiedź.

Nie wiem czemu takie problemy się pojawiły właśnie po ostatniej aktualizacji komponentu bo do tej pory wszystko było ok.

BelHeI
15-09-2010, 22:43
Wystarczy wyłączyć "adresy z przyrostkiem" i powinno działać jak wcześniej.

lucky9
21-09-2010, 17:27
cześć! a czy ktoś wie dlaczego moduł gmap nie współpracuje z mod rewrite? zrobiłem wszystko tak jak trzeba, wszystkie linki działają dobrze tzn artykuły itd tylko gmapfp nie działa. Mam taka zakładkę jak lista stacji kontroli pojazdów (jest tam mapa, opis każdej stacji, galerie itp). Zakładka sama w sobie działa i do momentu wyswietlenia listy stacji jest ok a wchodząc na stację jest błąd 404.
www.certus-diagnostic.pl to jest strona

proszę o pomoc