PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie Joomla-Przemo



adamszmu
13-09-2006, 11:46
Witam
Po dłuzszym czasie używania pomostu jomla przemo zauwazylem jeden blad
mianowicie:
gdy niezalogowany użytkownik oglada forum i chce odpisac na jakiegos posta wyskakuje mu strona z logowaniem (adres http://moja (http://moja/) stronal/forum/login.php?redirect=posting.php&mode=reply&t=156) ale po zalogowaniu jest przeniesiony na strone głowna forum zamiast na strone pisania posta.

Gdy zastapie plik login.php orginalnym plikiem wszystko dziala ok
Prosze o pomoc
Pozdrawiam

stone
13-09-2006, 12:18
Fakt, tak jest rzeczywiście. w tej chwili jestem w trakcie opracwywanie nowej wersji w postaci komponentu, postaram się to uwzględnic ale to niestesty jeszcze chwile zajmie

snowjedrzej
13-09-2006, 13:21
Moze dolacze sie do tego watku, z uwagi na to, ze wypowiada sie tu Stone, chociaz moje pytanie dotyczy zupelnie innej kwestii.

Czy istnieje mozliwosc przejscia z forum phpBB dla Joomla autorstwa Tim Online na Twoje forum, Stone? Jak to zrobic?

Dodatkowy problem w tym, ze mam tamto phpBB zaktuaizowane do wersji 2.0.18.

Z gory dzieki za podpowiedz.

stone
13-09-2006, 13:34
Na ja się wypowiadam w kilku miejscach na forum ;)

Co do przejścia to, po pierwsze nie jest to moje forum tylko modyfikacja by Przemo, mój jest tylko pomost.
Samo przejście to może być kłopot gdyż sturktura bazy w pewnych miejscach będzie się różniła i żadno instniejące narzedzie się nie przyda. Jedyne co mógłbym zasugerować to postawić nowe forum i dać link do stargeo jako archiwum.
Samo przenoszenie oczywiście jest możliwe, musiałbys przestudiować różnice w bazie danych dla poszczególnych tabel tych for i odpowiednio zmodyfikować wykesportowaną zawrtość pierwszego forum aby pasowała do przema, ale jak pisałem będzie to dużo pracy

snowjedrzej
13-09-2006, 16:58
Na ja się wypowiadam w kilku miejscach na forum ;)


wiem wiem :)

Dzięki za odpowiedź, zobaczę jeszcze jak to rozwiąże. Opcja zmieniania całej bazy danych jest dla mnie nie do przyjęcia...

Pozdrawiam