PDA

Zobacz pełną wersję : formatowanie elementu listy menu



ats2008
12-09-2010, 22:27
Witajcie.

Wiem, że temat był już wałkowany. Wybaczcie.

Wiem, że każdy element listy menu ma swój własny i niepowtarzalny id.

Oto generowany kod strony:


<ul id="mainlevel"><li><a href="/test/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=3&amp;Ite mid=8" class="mainlevel" id="active_menu">O firmie</a></li>
</ul>

I gdzie tutaj jest ten itemid dla tego menu?

zapis:

ul#mainlevel li.item8 a {blabla;}

nie działa!!!

Próbowałem wszystkie rodzaje menu (ze zgodnością i bez) - nie działa.

Z góry dzięki za podpowiedź.

a_m
12-09-2010, 22:38
przytoczyłeś kod/fragment kodu dla dla ul id="mainlevel"; widzisz w tym samym "cytacie"/kodzie klasę li, którą formatujesz tym poleceniem - ul#mainlevel li.item8 a {blabla;};
link do www, jaki szablon?

ats2008
13-09-2010, 19:35
Witaj.

Taką podpowiedź znalazłem, ale nie działa.

Stronę mam na localhoście, ale przytaczam cały kod menu wypluty przez system:


<div class="row-2">
<ul id="mainlevel"><li><a href="/test/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=3&amp;Ite mid=8" class="mainlevel" id="active_menu">O firmie</a></li><li><a href="/test/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=4&amp;Ite mid=11" class="mainlevel" >UDT- serwis, części</a></li><li><a href="/test/index.php?option=com_contact&amp;view=contact&amp;id=1&amp;Ite mid=26" class="mainlevel" >Kontakt</a></li><li><a href="/test/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=6&amp;Ite mid=29" class="mainlevel" >Main</a></li></ul>
</div>

i linijka css:
div.row-2 ul#mainlevel li.item8 a {border-left:0;}

Oczywiście widzę, że nie ma przy <li> żadnych identyfikatorów, ani klass, stąd moje pytanie, jak to mogę zrobić w cssie...

dzięki.

a_m
13-09-2010, 19:55
jak Twój szablon "obcina" standardowe style generowane przez joomla, pozostaje np. zabawa pseudoklasą nth:child / albo poprawa templatki

EkleErs
13-09-2010, 20:44
Rozszerzenia / moduly / %mod menu% / Styl menu -> LISTA
Musi dzialac nie ma bata

a_m
13-09-2010, 23:17
często artisteer robi, że nie ma klas dla li , o które chodzi @ats2008 - nadpisuje swoje w default.php w html/mod_mainmenu szablonu; w kodzie jest lista, nie odnośniki w tabeli, więc z tym batem bym się wstrzymał; nie ma linka, nie ma szablonu ...

ats2008
14-09-2010, 07:10
Prawdę mówiąc to tutaj nie ma znaczenia jaki szablon użyję. Artiesteera nie używam, piszę ręcznie.

Oto przykładowa strona: http://www.multiwidlak.pl. Kod generuje taki sam - puściutki <li>, bez haczyków gdzie można by dorzucić style.
EkleErs to jest na liście, ale próbowałem też z innymi. Próbowałem też ustawiać jakieś opcje w panelu admina, ale też nic nie dało.
Czyżbym musiał grzebać w default.php?
A może znacie jakiś link, gdzie to pokazano?

Pozdrawiam.

a_m
14-09-2010, 07:46
jak nie artisteer, to zrób jak napisał @EkleErs

ats2008
14-09-2010, 11:38
No i wyszło - dzięki. Na początku miałem ustawioną listę, ale generował mi kod z ul#mainlevel. Teraz jest ok - <li class="item"> po ustawieniu ponownym listy.

Powtórzmy dla potomnych:

w rozszerzenia->moduły->"nasze menu"->styl menu (w parametrach)->lista.

Wygeneruje nam następujący kod:


<ul class="menu"><li class="item30"><a href="/test/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=6&amp;Ite mid=30"><span>Strona główna</span></a></li>...</ul>

Edytujemy następują komendą css:


div#x ul.menu li.item30 a {border-left:0;}

"Musi działać" i działa ;).

Dzięki panowie - temat zamykam.

===============

P.S. Tak Zwiastun, coś musiałem pokopać na początku, może sprawdziłem ustawienie na "listę" na innym menu, bo mam ich kilka...

zwiastun
14-09-2010, 12:48
Chyba jednak miałeś ustawioną listę w trybie zgodności, a to nie to samo! Ale dobrze, że się udało rozwiązać. :)