PDA

Zobacz pełną wersję : Ścieżka pliku



zfchaos
13-09-2010, 18:56
Chciałbym uploadować na serwer plik PDF, tak by mieć do niego ścieżkę dostepu, którą mógłbym użyć w rozszerzeniu "Embed PDF in content". Nie mam dostępu do normalnej ścieżki:
//htdocs/PDF/PlikPDF.pdf
Prosiłbym o pomoc, ponieważ raczkuję dopiero w tym temacie, a nie znalazłem nic sensownego na WikiJoomli. Próbowałem też przez DocMan'a.
Serwer- byethost.com

pyziak
13-09-2010, 19:03
nie bardzo rozumiem co potrzebujesz ? , jeżeli chcesz mieć dostęp do pliku np: pdf to wystarczy wgrać go na serwer do katalogu listowanego przez serwer www , w zależności od hostingu np: public_html , www, home , itp.... ( nie znam twego hostingu )

zfchaos
13-09-2010, 19:47
Może źle się wysłowiłem. Chodzi mi o to, że mimo wgrania pliku na serwer nie mam do niego dostępu/ standardowa ścieżka nie działa. Co jest nie tak? Serwer tego nie obsługuje, czy ja po prostu nie umiem tego zlokalizować?

ED: W sumie to nie mogę nawet plików .php otworzyć bezpośrednio ze ścieżki.

pyziak
13-09-2010, 23:41
czy ja po prostu nie umiem tego zlokalizować? trudno zgadywać , być może
W sumie to nie mogę nawet plików .php otworzyć bezpośrednio ze ścieżki. hmm... to może być masz złe uprawnienia do katalogu w którym masz ten plik php, lub czytaj pozycja wyżej :)
proponuje podać więcej szczegółów tj, jaki hosting, gdzie wgrywasz pliki, jaka to jest ścieżka bezpośrednio itp.