PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa do katalogów



irek1022
13-09-2006, 17:54
Przed zalożeniem nowego tematu sprawdź w Regulaminie jakie powinien zawierać informacje i czy temat nie był wcześniej poruszany. Ten tekst należy usnąć.
Witam.
Jest w joomli taki temat że nowe katalogi mają ustawione chmody na 777.
Ale każda następna zmiana,jakakolwiek zmiana jest niemożliwa,np.dogranie zdjęcia do do istniejącego katalogu.Ręczna zmiana jest niemożliwa.Czy wg.Was to zabezpieczenie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa?.Bo dla mnie to duże utrudnienie.Musiałbym kasować galerię(bo chodzi o zoom komponent),wgrać od nowa zdjęcia,dodać te o które mi chodzi.Ale to też jest dla mnie bez sensu,bo każda galeria jest osobno indeksowana,i właśnie ma być indeksowana,a nie kasowana,.Jak ktoś kliknie na taki link do usuniętej galerii to nie wygląda to dobrze.W ogóle w tym momencie pojawiła mi się czara ściana,nie mam pojęcia jak to obejść.Macie jakiś pomysł lub uprzejmą sugestię w tym względzie??

stone
13-09-2006, 18:06
Po pierwsze katalgoi joomli powiny byc na 755 ze względów bezpieczeństwa i wcale nie blokuje Ci to możliwości pracy na katalogach. Problemem są pliki instalowane i wgrywane na serwer po przez panel admina gdyz ich prawa grupowe nie są zgodne z tymi które masz jak logujesz sie po przez ftp i z teog powodu nie możesz nimi operowac. Rozwiazaniem jest instalacja joomlaxplorer i administracja plikami spod niego

irek1022
13-09-2006, 18:46
Tu nie chodzi o administrowanie katalogami,przez ftp.Zabrałem się za to w geście rozpaczy.Chodzi konkretnie o galerię zoom Galery.Na starych wersjach było ok,a teraz jak chcę sobie coś dograć do jakiejkolwiek galerii to pojawiają się schody.Wykombinowałem że powodem może być blokada dostępu do katalogów,coś takiego jest w konfiguracji witryny(ale strzelałem).Sprawdzę to jomlaexplorer.
Pozdrawiam

Talyn
04-01-2007, 22:07
Witam
Ja mam taki dziwny problem, gdyż nie mogę nadpisywać i zmienić chmodu dla plików z componentów i modułów mojej Joomli. Tymczasem u kolegi na home.pl to wszystko działa, tj. mogę mu bez problemu nadpisywać pliki php w tych katalogach.

stone
04-01-2007, 23:58
Może być taki problem jak opisujesz dla plików instalowanych po przez Joomlę (wyjaśnienia szukaj na forum), możesz posłużyć się joomlaxplorer do zmiany praw takich plików i katalogów