PDA

Zobacz pełną wersję : Templatki bez linku zwrotnego w stopce



chloe
14-09-2010, 13:21
Witam. Szukam templatek Joomla 1.5.x, które nie wymagają podania linku zwrotnego (do strony autora) w stopce.
Te templatki, które są domyślnie zainstalowane w Joomla, posiadają po kilka plików CSS, co utrudnia sprawę przerobienia templatki do własnego projektu.
Czy ktoś zna inne tego typu templatki? Będę bardzo wdzięczna.

zwiastun
14-09-2010, 13:25
1. szablonów bez linków zwrotnych jest tysiące.
2. Podział na klika arkuszy CSS ułatwia, a nie utrudnia "przerobienie" szablonu do własnego projektu. W poszczególnych arkuszach masz regulowane odrębne kwestie. Chcesz, możesz wszystko połączyć w jeden arkusz, pamiętając o zachowaniu kolejności wskazanej w głównym pliku szablonu.

pyziak
14-09-2010, 13:26
Tak, zna - prawie wszystkie komercyjne szablony mogą być bez linku w stopce, lub są kluby gdzie za dodatkową opłatę można usunąć taki link.

chloe
14-09-2010, 13:27
Zwiastun, a jak można je odnaleźć? Próbowałam szukać po licencji GPL na www.bestofjoomla.com, ale tam większość jest z linkiem zwrotnym. Jeśli możesz mi doradzić jak je odnaleźć to daj proszę znać, z góry dzięki.
Co do ilości CCS-ów - przemyślę to :)

---------- Post dodany o 13:27 ---------- Poprzedni post był o 13:26 ----------

Pyziak: dzięki, wiem o tym, ale właśnie zależałoby mi na uniknięciu kosztów w miarę możliwości.

zwiastun
14-09-2010, 13:29
Trudno byłoby tu powtarzać listę, jaką Ci da proste zapytanie w guglach (parę takich szablonów jest w naszej plikowni).
Nie napisałem, ale większość szablonów dla Joomla 1.5 zawiera wiele plików CSS, choćby dlatego, że w 1.5 istnieje narzędzie ich edycji na zapleczu (w 1.5 nie było).

Jeśli chcesz sam tworzyć szablon, sugerowałbym raczej zainteresowanie się jednym z frameworków:
http://magazine.joomla.org/topics/item/81-Joomla-Template-Tools-Part-One

chloe
14-09-2010, 13:34
Zwiastun, oszczędziłbyś czasu mnie i sobie, gdybyś zasugerował, jakie zapytanie wpisać w Google (wierz mi, nie jestem totalnym laikiem i próbowałam szukać). Dla Ciebie może to oczywiste, dla mnie i być może innych mniej. Z góry dzięki.

zwiastun
14-09-2010, 13:40
joomla template
joomla szablony
szablony joomla
1. Nie ma tak dobrze, że Ci Gugle wyrzucą szablony, z których możesz usunąć stopkę czy linki zwrotne.
2. "Przerabiając" szablon, nie musisz zachowywać oznaczeń autorskich - chyba, że jest to wyraźnie zastrzeżone w licencji. Uważaj, bo licencje bywają różne, nawet w szablonach wydanych na GPL zdarza się np. że są skrypty w tym CSS na innych licencjach.

chloe
14-09-2010, 13:46
Aha, ok, myślałam, że jest jakieś tajemnicze hasło w Google, pod którym wyskoczą mi templatki bez konieczności linku zwrotnego, ale rozumiem, że nie ma takowego.
Dzięki za wskazówki.

trzepiz
14-09-2010, 14:12
Aha, ok, myślałam, że jest jakieś tajemnicze hasło w Google, pod którym wyskoczą mi templatki bez konieczności linku zwrotnego, ale rozumiem, że nie ma takowego.

no na miłość boską ! - bez przesady....

chloe
14-09-2010, 14:32
Trzepiz - to zdanie miało wydźwięk ironiczny, jeśli nie zauważyłeś. Wydawało mi się, że być może istnieje baza takich templatek, bo wierzę, że nie tylko mnie byłaby przydatna - i stąd mój wątek. Nie wszyscy orientują się w meandrach licencji i tego typu sprawach tak jak wy. Chyba lepiej zadać pytanie na forum niż złamać prawo?
Odnoszę wrażenie, że potencjalni nowicjusze traktowani są na tym forum z dużą dawką pobłażania czy wręcz wyśmiewania. Szkoda.

pyziak
14-09-2010, 14:43
Chyba lepiej zadać pytanie na forum niż złamać prawo?:) to na pewno, wracając do szablonu to nie uważasz że jak ktoś robi coś (szablon) i daje go za darmo to chciałby mieć z tego chociaż reklamę ?

trzepiz
14-09-2010, 15:38
Nie wszyscy orientują się w meandrach licencji i tego typu sprawachWłaśnie chodzi o to - aby nauczyć ludzi czytania licencji .. Każdy chce szybko i bez problemów - a jakby poświęcić 10 min na przeczytanie co autor w licencji zawarł ? a jakby zdobyć trochę wiedzy ? Szablonów jest ogrom - tworzenie bazy "szablonów bez linków zwrotnych" do niczego nie prowadzi. Mam jednak propozycję @chloe - abyś Ty zaczęła taką bazę tworzyć - przyda się to wielu osobom (jak wspomniałaś), więc chyba warto :)

Przy okazji poznasz podstawowe licencje i meandry "tych" spraw :)


Pozdrawiam Serdecznie - Michał