PDA

Zobacz pełną wersję : Wklejanie tekstu do edytora - znaki " oraz - zapisuje jako ? (Joomla 1.5.20)



henry
14-09-2010, 14:22
Po przeniesieniu serwisu na nowy hosting i uaktualnieniu Joomli z 1.5.14 do 1.5.20 nastąpiło dziwne zjawisko - gdy do edytora wklejam cały tekst to po opublikowaniu znaki cudzysłowu i myślnika zamieniają się na znak zapytania.
Jak to poprawić?

pyziak
14-09-2010, 14:31
sprawdź jak masz kodowaną bazę danych i jakie jest kodowanie w systemie porównywania napisów

henry
15-09-2010, 14:39
sprawdź jak masz kodowaną bazę danych i jakie jest kodowanie w systemie porównywania napisów
Mam na hostingu kilka baz danych i te główne ustawienia są następujące:
Kodowanie napisów dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ci

Zmieniłem ten system porównań na utf8_polish_ci

Po wejsciu do ustawień dla bazy serwisu obnie.pl mamy w zależności od rozszerzenia Joomla różne metody porównywania napisów: latin2_general_ci, utf8_general_ci, latin1_swedish_ci ale nie bardzo widzę opcję, żeby to zmienić.

pyziak
15-09-2010, 14:55
kodowanie bazy powinno być utf8_general_ci , metoda porównywania napisów również utf8_general_ci, możesz to zmienić w PhpMyAdmin jak wyświetlasz całą bazę zakładka Operacje i na dole masz wybór kodowania, tam zmieniasz dla wszystkich tabel

henry
15-09-2010, 15:34
kodowanie bazy powinno być utf8_general_ci , metoda porównywania napisów również utf8_general_ci, możesz to zmienić w PhpMyAdmin jak wyświetlasz całą bazę zakładka Operacje i na dole masz wybór kodowania, tam zmieniasz dla wszystkich tabel
Wykonałem tą operację, był komunikat że przebiegła prawidłowo ale wiem czy gdzieś nastąpiła zmiana porównywania napisów bo nadal ok. 1/3 dodatków m inne kodowanie niż utf8_general_ci
Sprawdzilem czy w serwisie cos się zmieniło i widze ze nadal są te znaki zapytania.

henry
03-10-2010, 12:50
Niestety problem nadal nie jest rozwiązany. Zauważyłem na zapleczu Joomla 1.5.20, że mam ustawiony porządek znaków w MySQL - latin2_general_ci
Czy to jest prawidłowo?