PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości wyłączania modułów witryny



fuggii
13-09-2006, 18:47
Witam

Mam mały problem z Joomla 1.0.10 + Admin PL, problem polega na tym że po zainstalowaniu Joomli na home.pl będąć w panelu administracji nie jestem w stanie wyłączyć modułu, moge usuwać zainstalowane przykladowe artykuły ale żadnego nie moge wylaczyć z publikowania.

Według tego co znalazłem na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) musiałem stworzyć plik php.ini z zawartością:


register_globals=off
allow_url_fopen=off
short_open_tag=off Po dostoswaniu wszystkiego do instalacji aby żadne ostrzeżenie się nie pojawiału w związku z ustawieniem php na serwerze zauwazyłem że przy instalacji bodajże języków pojawia się kolejny błąd

Notice: Undefined variable: lng_code in /installation/index.php on line 727
Ale instalacja przebiega bez zarzutów, ale tak jak wspominałem na początku postu nie mam możliwości wyłączania modułów jak i bark wyłączania publikacji artykułów.

Dodam że chmody ustawione są na 755 tak więc nie bardzo wiem gdzie leży problem


Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam
fuggii

stone
13-09-2006, 22:38
Witam Jakiej przeglądarki używasz i czy próbowałes pod różnymi? Spróbuj naspiać pliki z panelu admina oryginalnymi z wersji 1.0.10 i zobacz czy problem zniknie, tylko zrób wcześniej kopię zapasową swoich plików abyś mógł je wgrać spowrotem

fuggii
14-09-2006, 08:35
Witam Jakiej przeglądarki używasz i czy próbowałes pod różnymi? Spróbuj naspiać pliki z panelu admina oryginalnymi z wersji 1.0.10 i zobacz czy problem zniknie, tylko zrób wcześniej kopię zapasową swoich plików abyś mógł je wgrać spowrotem
Witam


Sprawdzałem pod IE i Mozillą to samo wgrałem pliki orginalne 1.0.10 to samo nagrałem spowrotem 1.0.10 pl + admin pl dalej jest to samo w sumie nie było żadnego błędu.

Troszke tego nie rozumiem... No nic bede kombinował

Pozdrawiam
fuggii

Edit: Już wiem co było nie tak, pomyliłem sobie wersje Joomli i zamiast 1.0.10pl + AdminPL wrzuciłem sobie 1.0.11pl + AdminPL i ta właśnie wersja wydziwia, próbowałem na innym swoim serwerze www zainstalowac wersje 1.0.11pl+AdminPL i robi to samo czyli wydaje mi się że ta wersja ma jakieś błędy.

Pozdrawiam

ryszard555
14-09-2006, 11:05
Przepaszam a w jaki sposób wyłączasz artykuły/moduły.
W 1.0.11.... klikanie z poziomu listy modulów/artkułów w "krzyżk" w kolumnie "Opublikowny" też mi nie zawsze zmienia status opublikowany/nieopublikowany ale wystarczy wejsć w edycję artykułu i zaznaczyć/odznaczyć status Opublikowany w patametrach i wszysto jest OK.

stone
15-09-2006, 07:38
Edit: Już wiem co było nie tak, pomyliłem sobie wersje Joomli i zamiast 1.0.10pl + AdminPL wrzuciłem sobie 1.0.11pl + AdminPL i ta właśnie wersja wydziwia, próbowałem na innym swoim serwerze www zainstalowac wersje 1.0.11pl+AdminPL i robi to samo czyli wydaje mi się że ta wersja ma jakieś błędy.

Sprawdzimy