PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie istniejącej strony z joomlą.



motiveglass
15-09-2010, 19:54
Witam,

jestem właścicielem następującej strony internetowej:

www.motiveglass.pl

i tak się składa, że moim zdaniem strona wymaga modernizacji. Modernizacji w tym kontekście, że chciałbym ją nieco zautomatyzować.

Otóż nie chcę przerabiać całego szablonu pod joomlę bo podejrzewam, że jest to dla mnie nie do przeskoczenia jednak mam pomysł żeby wykorzystać tylko niektóre elementy joomli na mojej stronie.

Mam taką ideę, chcę sobie postawić joomlę i wykorzystać jej moduły do tego, żeby wyświetlać niektóre moduły na mojej stronie. Mam tylko jeden problem, nie mam pojęcia jak np. w miejscu newsów na głównej stronie mojego serwisu wbudować system newsów z joomli.

O ile nie widzę problemu w tym, żeby w jakimś niewielkim stopniu zmodywfikować index.php joomlowej templatki to nie nie mam pojęcia jak zmusić index.php mojej strony do pobierania danych z joomli i wyświetlania ich na mojej stronie.

Pytanie: czy znacie miejsca gdzie są jakieś tutoriale, informacje, podpowiedzi jak coś takiego zrobić. Interesują mnie treści dla domorosłych webmasterów w ograniczonym stopniu potrafiących kodować.

Pzdr.

trzepiz
15-09-2010, 20:01
Tutaj sprawa powinna niestety być odwrotnie :), czyli do Joomla! dodać treść z istniejącej strony. Sprawa jest dość prosta bo obecny szablon jest dość prostym szablonem i z adaptacją lub przygotowaniem podobnego szablonu w Joomla nie powinno być problemu.

żeby wszystko wykonać trzeba przygotować szablon z 4 pozycjami (top, left, right, content) można dodać footer i co tam jeszcze będzie potrzebne. Zatem przeniesienie obecnej treści do Joomla! jest zadaniem dość prostym.

Bazyl
15-09-2010, 20:04
Hej,

Zabierasz się do tego od złej strony...
Poznaj J!, pobaw się modułami, treścią...
Po jakimś czasie będziesz wiedział jak najprościej przenieść wszystko.

//Witaj, Michale...