PDA

Zobacz pełną wersję : Miesiąc utworzenia artykułu po angielsku zamiast PL



Chakushinari
16-09-2010, 01:25
Witam,
chciałem zastosować na bloga szablon od globbersthemes.com - ich templatki w fajny sposób wyświetlają datę utworzenia postu. Niestety, ta data jest po angielsku (zamiast "wrzesień" mamy "SEP" itd)
Czy ktoś wie jak to zmienić?

Mam joomla 1.5.20 - witrynę i zaplecze ustawione na język polski

pyziak
16-09-2010, 06:48
Czy ktoś wie jak to zmienić? myślę że na 100% ktoś wie, ale bądź mądry i zgadnij jaki szablon i jak to wygląda

PeFik
16-09-2010, 06:49
zatem poszukaj w kodzie szablonu "SEP" - a jeśli nie będzie, to funkcji daty zgodnie z regułami PHP --> http://php.net/manual/pl/book.datetime.php

pyziak
16-09-2010, 07:01
@PeFik :) tak nie wolno :) bo niedługo cały post będzie wyglądał tak : Mam problem

dkint
16-09-2010, 07:18
Witam

Tłumaczenie Joomli wgrane ? datę wywołuje Ci w templatce mniej więcej taki wpis
list($day, $month) = explode(' ', date('j M', strtotime($this->item->created))); - plik default_item.php - więcej na temat konfiguracji formatu wyświetlania daty w Joomla masz tutaj - http://docs.joomla.org/Calendar_parameter_type ... jak Ci nie wyjdzie daj znać ...

pozdrawiam
Krzysiek

Chakushinari
16-09-2010, 10:30
<?php

// no direct access
defined('_JEXEC') or die('Restricted access');
$day_first = true;
list($day, $month) = explode(' ', date('F j Y', strtotime($this->item->created)));
$colcount = 0;
$canEdit = ($this->user->authorize('com_content', 'edit', 'content', 'all') || $this->user->authorize('com_content', 'edit', 'content', 'own'));

?>

<?php if ($this->item->state == 0) : ?>
<div class="system-unpublished">

<?php endif; ?>


<?php if ($canEdit || $this->item->params->get('show_title') || $this->item->params->get('show_pdf_icon') || $this->item->params->get('show_print_icon') || $this->item->params->get('show_email_icon') || $this->item->params->get('show_create_date') || ($this->item->params->get('show_author') && $this->item->author != "")) : ?>

<table class="contentpaneopen<?php echo $this->item->params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>">
<?php if ($canEdit || $this->item->params->get('show_title') || $this->item->params->get('show_create_date')) : ?>

<tr>
<?php if ($this->item->params->get('show_create_date')) : ?>
<td align="center" valign="top" class="calendar" width="45" height="45">
<?php if ($day_first) : ?>
<div class="day"><?php echo $day; ?>
</div>

<div class="month"><?php echo JText::_($month); ?>
</div>
<?php else : ?>

<div class="month"><?php echo JText::_($month); ?>
</div>

<div class="day"><?php echo $day; ?>
</div>tak wygląda zawartość pliku templatki: html\com_content\frontpage\default_item.php

niestety nie wiem jak zmienić żeby miesiąc był po polsku.

Próbowałem zrobić zmiany w plikach joomli:
\plugins\editors\tinymce\jscripts\tiny_mce\plugins \template\langs\en_dlg.js
oraz
\plugins\editors\tinymce\jscripts\tiny_mce\langs\e n.js
a także
\language\en-GB\en-GB.ini

niestety, nadal mam trzy pierwsze litry po angielsku, czyli dla września "SEP".

trzepiz
16-09-2010, 11:00
chciałem zastosować na bloga szablon od globbersthemes.com - ich templatki w fajny sposób wyświetlają datę utworzenia postu

a nie możesz podać nazwy tego szablonu albo linka ? Będzie łatwiej i szybciej coś podpowiedzieć ..

Chakushinari
16-09-2010, 11:11
a nie możesz podać nazwy tego szablonu albo linka ? Będzie łatwiej i szybciej coś podpowiedzieć ..
Wydaje mi się, że twórcy szablonu stosują wszędzie ten sam "system".
Szablon: "larrens"

Danlou
29-12-2010, 15:12
Aby skróty nazw miesięcy wyświetlały się po polsku (np. GRU zamiast DEC), wystarczy wyedytować plik pl-PL.ini w folderze Language/pl-PL i zamienić w miejscu

# Months

JANUARY_SHORT=STY
itd.

na

# Months

JAN=STY
itd.

i tak dalej z pozostałymi miesiącami.

Pozdrawiam.

zwiastun
29-12-2010, 16:50
Nic nie trzeba zamieniać. Trzeba sobie dopisać deklaracje dla takich skrótów i pewno niekoniecznie w tym pliku!

Chakushinari
29-12-2010, 18:27
Danlou, dzięki za odpowiedź, niestety nic mi to nie dało.

Próbowałem zmieniać zarówno pl-PL.ini jak i en-GB.ini, ale nie dało rezultatu.

Danlou
29-12-2010, 19:21
Też miałem ten sam problem w przypadku szablonów Larrens 2 i Upsilum. Wyżej wkleiłeś swój default_item.php i tam masz:

list($day, $month) = explode(' ', date('F j Y', strtotime($this->item->created)));

zmień F na M (oznacza miesiąc w skrócie) - http://php.net/manual/en/function.date.php

U mnie działa przy takim wpisie i edycji pl-PL.ini:

list($day, $month) = explode(' ', date('j M', strtotime($this->item->created)));

Chakushinari
30-12-2010, 11:53
Po zmianie (przy pomocy Notepad++) w pliku mam:

Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in .../html/com_content/frontpage/default_item.php on line 1a nic nie zmeniałem w linijce 1.

początek pliku wygląda tak:

<?php

// no direct access
defined('_JEXEC') or die('Restricted access');
$day_first = true;
list($day, $month) = explode(' ', date('M j Y', strtotime($this->item->created)));
$colcount = 0;
$canEdit = ($this->user->authorize('com_content', 'edit', 'content', 'all') || $this->user->authorize('com_content', 'edit', 'content', 'own'));

?>

---------- Post dodany o 11:53 ---------- Poprzedni post był o 11:21 ----------

Co do:
Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in
okazało się, że źle były interpretowane "entery". Ręcznie musiałem w całym pliku usunąć "entery" i wtedy zaczęło działać. Nie wiem dlaczego tak było, ale skasowanie wszystkich enterów pomogło.

Zmiana w default_item.php:
list($day, $month) = explode(' ', date('j M', strtotime($this->item->created)))
przy jednoczesnej zmianie w pliku pl-PL.ini:
z:

# Months

JANUARY_SHORT=STY
itd.

na:


# Months

JAN=STY
itd.
Okazała się strzałem w dziesiątkę. Mój problem został rozwiązany. Dziękuję za pomoc.

zwiastun
30-12-2010, 13:28
Już to raz pisałem. Zmiana w pliku php.ini jest bez sensu! Usunąłeś deklaracje potrzebne w innych miejscach.

Chakushinari
30-12-2010, 14:02
Już to raz pisałem. Zmiana w pliku php.ini jest bez sensu! Usunąłeś deklaracje potrzebne w innych miejscach.
Ale biorąc pod uwagę moją wiedzę post

Nic nie trzeba zamieniać. Trzeba sobie dopisać deklaracje dla takich skrótów i pewno niekoniecznie w tym pliku! mi niewiele wyjaśnił.
Oczywiście wolałbym to zrobić "po bożemu", ale skoro nie umiem, musi mnie satysfakcjonować rozwiązanie "połowiczne".

zwiastun
30-12-2010, 14:34
A co tu było niejasnego?
1. Nie trzeba zamieniać
2. Trzeba sobie dopisać deklaracje dla takich skrótów (zamiast zamieniać)
3. pewno niekoniecznie w tym pliku.
Ad 1. i 2 nie wiem, co wyjaśniać, ad 3. wystarczy poszukać na wiki.joomla.pl materiałów w dziale tłumaczenia.