PDA

Zobacz pełną wersję : Layout i co dalej?



Pestek
16-09-2010, 18:28
Na wstępie witam wszystkich którzy są w stanie mi pomóc:)
Pisze tutaj ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć dokładnej instrukcji co i jak krok po kroku;/
A więc,muszę zrobić stronę internetową w Joomli. Serwer stoi(darmowy bo darmowy ale stoi xD), System jest zainstalowany(1.5) oraz mam do tego zrobiony layout w Photoshopie. Jestem już naprawdę wyczerpany poszukiwaniami w sieci i ciągłymi potyczkami:/
Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki, pomoce itp.
W więc podsumowując:
Mam stronę z zainstalowanym systemem oraz nie pocięty szablon jak strona ma wyglądać...
Co dalej?

Z góry dziękuje za życzliwośćhttp://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

alex51
16-09-2010, 18:45
Również Cie witam, choć nie jestem pewien, czy potrafię Ci pomóc, bo trudno mi odgadnąć jakie są Twoje oczekiwania. Skoro masz szablon, ale twierdzisz, że nie jest on pocięty, to znaczy, że szablonu nie masz i musisz go dopiero stworzyć. Nie sądzę, aby w tym miejscu byłoby wskazane tworzyć instrukcje krok po kroku, skoro temat szablonów jest dokładnie potraktowany na wiki.joomla.pl. Jest też dostępna literatura, patrz stopka @PeFiKa, ale to juz wydatek kilkudziesięciu złotych :). Może najpierw określ dokładniej co masz i co z tego planujesz osiągnąć.

Robster
16-09-2010, 18:46
Kodowałeś kiedykolwiek szablon pod HTML+CSS?
Jeśli tak to teraz zajrzyj tutaj (http://wiki.joomla.pl/index.php/Kategoria:Szablony). Jeśli nie, to proponuję zacząć naukę właśnie od tego.

PeFik
16-09-2010, 19:46
A więc,muszę zrobić stronę internetową w Joomli.Od kiedy (i kto) to W Polsce zmuszają do zrobienia strony na Joomla ? Wręcz spotkałem się z odwrotnym kierunkiem, tylko nie na J!.

Faktycznie drogi forumowiczu, masz kilka sposób aby nabyć tą wiedzę, powiedzmy szybko.
a) kupić książkę (np. wyd. helion) + nabyć kurs DVD/online -> tylko ten miks zapewni ci niezbędną wiedzę!
b) zapisać się na kurs z wykładowcą (org. są w W-wa, Gliwice, ... )
c) poszukać osoby która się na tym zna i udzieli ci kilku lekcji (korepetycje)

Wybacz mój sarkazm, ale nikt o zdrowych zmysłach ci nie napisze kilkunastu stron na forum, za samo słowo "dziękuje".