PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją na serverze



nana
16-09-2010, 19:26
Wyprodukowałam sliczniutką (bo pierwszą) własną stronę na localhost, żeby pokazać ją światu wykupiłam domenę i miejsce na serwerze. FTP-nęłam cały katalog z localhost na server i nie wiem co dalej. Właściciel servera podał mi nazwę bazy, usera i hasło do bazy, więc odpaliłam www.mojadomena.eu/katalog_mojej_witryny/installation/index.php (http://www.mojadomena.eu/katalog_mojej_witryny/installation/index.php) doszłam do konfiguracji bazy - nie przechodzę dalej bo:
Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Na localhost userem był root bez hasła. Jak się definiuje innego usera w bazie?
A może ktoś napisze krok po kroku jak przeniść witrynę na server w sieci?
Nana

mjmartino
16-09-2010, 19:39
W pole loginu i hasła do bazy danych wpisujesz dane podane od właściciela serwera ;)
Jednak to nie jest migracja z localhosta na serwer żebyś miała świadomość :) (zwyczajnie instalujesz czystą joomla)
O wy temat był poruszany z setkę razy poszukaj trochę taki prostokącik jest po prawej u góry ;)

Dylek
16-09-2010, 22:55
1. Zainstaluj na localhoscie komponent AkeebaBackup (http://www.akeebabackup.com/)
2. Zrob za jego pomoca backup serwisu
3. Wrzuc wynikowy plik .jpa na serwer docelowy
4. Wrzuc tam rowniez plik kickstart.php
5. Na serwerze docelowym utworz/dostan namiary na baze mysql
6. Na serwerze docelowym wejdz na adres twojanowadomena.pl/kickstart.php
7. Postepuj zgodnie z instrukcjami na ekranie podajac namiary na swoja baze
8. Usun katalog instalacyjny
9. Ciesz sie przeniesiona strona

nana
17-09-2010, 20:38
dziękuję za pomoc
Dylek, dalej potrzebuję pomocy,
do bacupu używałam JomlaPack (ale to chyba nie ma znaczenia jakie narzędzie do backupu)
Zrobiłam tak jak sugerowałeś p 3,4,5,6 ale w tym miejscu pyta mnie o hasło do autentykacji, jak to pominąć? Kiedy na localhost na zapleczu wykonywałam odtwarzanie z backupu, to najpierw podrzucał mi hasło. Może coś robię nie tak, albo może powinnam zmienić jakieś ustawienia do backupu?
pozdrawiam
Nana

Dylek
18-09-2010, 00:12
Wiesz... Pisząc te wszystkie punkty zasugerowałem się Twoim stwierdzeniem "Wyprodukowałam sliczniutką (bo pierwszą) własną stronę na localhost" sugerującym iż jest to na Joomla 1.5.x - a do takiej wersji stosujemy (jak napisalłem) komponent Akeeba. Sprobuj postąpić zgodnie ze wspomnianymi punktami - w standardowej konfiguracji raczej nie prosi o żadne hasła, poza namiarami na bazę danych.