PDA

Zobacz pełną wersję : Powrót do poprzedniej wersji Joomgallery po nieudanej aktualizacji.



teemka
16-09-2010, 20:46
Witam, to mój pierwszy post na tym forum, więc tym bardziej "witam" ;)

Popełniłam błąd przy aktualizacji Joomgallery do najnowszej wersji. Chyba instalacja przebiegła nie pełnie, bo nie wyświetlał się żaden pakiet językowy, a przy próbie doinstalowania pakietu wyświetlał się błąd. Mniejsza o błąd, prawdopodobnie była to moja wina.
Ponieważ nic nie można było zmienić postanowiłam wrócić do poprzedniej wersji. Może dość nieudolnie to zrobiłam, ale aktualizacja przez instalator Joomli! nie była też już możliwa, więc odinstalowałam cały komponent (zachowując kopie folderów z wgranymi już zdjęciami) i zainstalowałam ponownie wersję 1.5.0.4.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Taki wpis umieściłam kilka godzin temu, ponieważ wciąż nie działało, nawet po aktualizacji bazy (okazało się że nie tej co trzeba). Ale postanowiłam nie usuwać tego posta, bo może komuś przyda się rozwiązanie.
Oto w tej chwili przykład tego jak przydatny i ważny jest aktualny backup strony i regularne aktualizowanie baz danych. Nadpisałam pliki na serwerze w "components/com_joomgallery/" aktualnymi w tym wrzuciłam oryginalne katalogi z fotografiami w foldery img_originals, img_pictures, img_thumbnails. Administrator baz danych mojej strony przywrócił również właściwa bazę sprzed aktualizacji i wszystko wróciło do normy... sprzed kilku dni bo taka była ostatnia aktualizacja ;)

Zatem Ameryki nie odkryję, ale róbcie backup i aktualizujcie bazy przed każdą modyfikacją strony, to naprawdę może uratować Wam d..ę, znaczy się - stronę :)

Pozdrawiam i przepraszam za bezproblemowy i samorozwiązalny post.

pyziak
16-09-2010, 21:59
Jeżeli masz masz backup strony z przed aktualizacji ( oraz bazy też) to nie ma najmniejszego problemu, przywracasz stan plików i bazy i po kłopocie, jeżeli piszesz że nie działa to albo nie masz backupu pełnego, albo nie umiesz tego wykorzystać ( przywrócić)

teemka
16-09-2010, 22:04
W tym samym momencie napisałam poprawkę ;) Nie ja zarządzam bazami danych, stąd był problem, ale już jest rozwiązany. Szkoda tylko, że nigdzie nie znalazłam informacji (może źle szukałam, ale nie znalazłam) jak to rzeczywiście zrobić i robiłam to na wyczucie mając nadzieję, że tak trzeba.

Ale dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że komuś się przyda ten temat.

pyziak
16-09-2010, 22:36
na nauce jazdy samochodem, też nie ma instrukcji co trzeba zrobić jak do poloneza założy się koło zapasowe od malucha :)

teemka
17-09-2010, 17:36
Owszem. Zatem usuńcie temat jeśli uważacie go za zbędny.