PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuł artykułu głowna strona



mjmartino
17-09-2010, 12:59
Witam.
Jak zaimplementować aby tytuły na głównej stronie odnosiły do artykułu tzn był klikany.
Na wzór K2 ale w tym wypadku nie chce instalować żadnych komponentów.
Jest jakiś plugin np który zrobił to z automatu.
Czy trzeba templatkę modyfikować przerabiał ktoś tak templatke ?

Bazyl
17-09-2010, 14:01
Ale tak jest w standardzie...

// Tzn., jak ustawisz tytuł artykułu linkiem...
Chyba, że źle Cię zrozumiałem

mjmartino
17-09-2010, 14:13
Ale tak jest w standardzie...

// Tzn., jak ustawisz tytuł artykułu linkiem...
Chyba, że źle Cię zrozumiałem

No tak sprawa załatwiona ;)
Nieraz proste rzeczy a człowiek się męczy.. heh
Podziękował :)

Bazyl
17-09-2010, 18:39
Nieraz proste rzeczy a człowiek się męczy.. heh
Ja Twój post trzy raz czytałem szukając haczyka... ;)

Posdrufka

gosiab
05-12-2010, 22:09
Witam! Podczepiam się do tematu, tylko mam nieco inny problem. Po zaznaczeniu opcji "tytuł łączem", tytuł na stronie startowej i owszem jest łączem, ale po kliknięciu, kiedy się otworzy cały artykuł chciałabym aby już ten tytuł nie linkował dalej. A u mnie w pełnej treści artykułu tytuł jest łączem do samego siebie (czyli do tego otwartego artykułu z pełną treścią). Jak można zmienić, aby tylko we wprowadzeniu na stronie startowej tytuł artykułu był łączem?
Nie wiem czy K2 nie usprawniłby pracy, ale obecnie nie chciałabym go instalować z tej racji, że po zaimportowaniu wszystkich artykułów czytałam, że jest problem z wyeksportowaniem ich do czystej Joomli, w przypadku gdyby okazało się że k2 mi nie odpowiada.
Mógłby mi ktoś pomóc w ustawieniach tych tytułów jako łączy?

Bazyl
05-12-2010, 22:13
Cześć,

A w czym przeszkadza, że jest nadal łączem?

gosiab
05-12-2010, 22:23
cześć, no tylko w samej estetyce chyba i takie to mało profesjonalne. Nie widziałam na innych stronach czegoś takiego.

Bazyl
05-12-2010, 22:31
Ostyluj żeby tytuł nie wyglądał na łącze i już :)

// Masz rację - to nie jest profesjonalne... ;)

Korzystając z nadpisywania szablonem, zmień plik odpowiadający za widok artykułu:
/components/com_content/views/article/tmpl/default.php


<?php if ($this->params->get('show_title')) : ?>
<td class="contentheading<?php echo $this->escape($this->params->get('pageclass_sfx')); ?>" width="100%">
<?php if ($this->params->get('link_titles') && $this->article->readmore_link != '') : ?>
<a href="<?php echo $this->article->readmore_link; ?>" class="contentpagetitle<?php echo $this->escape($this->params->get('pageclass_sfx')); ?>">
<?php echo $this->escape($this->article->title); ?></a>
<?php else : ?>
<?php echo $this->escape($this->article->title); ?>
<?php endif; ?>
</td>
<?php endif; ?>

zamień na

<?php echo $this->escape($this->article->title); ?>

larry_krk
05-12-2010, 22:45
Tak na zdrowy chłopski rozum, to powinno dać się to zmienić w >>ten sposób<< (http://wiki.joomla.pl/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_nadpisywania_szablon em)
Jeśli czujesz się na siłach, możesz spróbować -> \html\com_content\article\ plik deafult.php

------------------------------------------
znowu spóźniony :(

gosiab
06-12-2010, 19:37
dzięki wszystkim za sugestie, w ciągu najbliższych kilku dni będę miała więcej czasu, to spróbuję zastosować jedno z proponowanych rozwiązań