PDA

Zobacz pełną wersję : automatycznie na startowej



Fyner
17-09-2010, 19:44
trochę szukałem i niestety nie trafiłem na interesujące mnie rozwiązanie. chcę aby tak jak w danej chwili domyślnie jest ustawione, że każdy nowo pisany art nie jest publikowany na startowej, aby był. wiem, że jest plugin auto-frontpage ale on ma za dużo "niepotrzebnych" opcji - ja chcę aby po prostu domyślnie publikowało na startowej i tyle.

zna ktoś "szybki" sposób na to?

KYCu
17-09-2010, 20:20
Na polskie tłumacząc, chcesz aby artykuł automatycznie publikował się na głównej stronie danego dnia o danej godzinie? dobrze rozumiem?

Pisząc artykuł podajesz datę publikacji np na jutro na godz 12:33 i ustawiasz "Strona startowa" na tak. Dajesz Zapisz. Tak przygotowany artykuł zostanie opublikowany jutro, nie pojutrze, o godzinie 12:33, nie o 12:40 oraz nigdzie indziej jak tylko na stronie głównej/startowej.

Fyner
17-09-2010, 20:25
tak dokładnie tak... no ja wiem,że można ustawiać, żeby się publikował na startowej podczas pisania arta, ale wytłumacz to klientowi. już kilka razy miałem info, że coś nie działa i napisany artykuł się nie wyświetla - chcę zapobiec przyszłym takim sytuacją

Bazyl
17-09-2010, 20:28
Trzeba ustawić domyslna wartość dla pola "na startowej"

//Jeżeli dobrze myślę: /mój_szablon/html/com_content/article/form.php

Jola
17-09-2010, 22:41
Witam,
dokładnie zmieniając linię 377 pliku: components/com_content/views/article/view.html.php

$lists['frontpage'] = JHTML::_('select.booleanlist', 'frontpage', '', (boolean) $article->frontpage);na:

$lists['frontpage'] = JHTML::_('select.booleanlist', 'frontpage', '', $article->id < 1 ? true :(boolean) $article->frontpage);
Wówczas wszystkie nowo dodawane artykuły będą miały domyślnie zaznaczone publikowanie na startowej.