PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie znaki w szablonie, znowu.



TENK
17-09-2010, 20:35
Witam Was.
Pewnie po zobaczeniu nazwy tematu od razu odechciało Ci się tutaj zaglądać. Zapewniam, że mój problem jest nadzwyczajnie dziwny. Chodzi mi o brak polskich znaków w zainstalowanym szablonie, sprawdzałem MySQL, jest ustawione UTF8-general.ci, w pliku index.php szblonu jest również ustawione utf8, zmieniałem na iso-8859-2 ale nic to nie dawało.

Teraz kiedy zmieniam szablon, także nie ma polskich znaków, zamiast tego są ?. Myślałem że może być to wina tłumaczenia strony, tzn wgranego języka, więc reinstal, nic nie pomogło. Przestudiowałem wszystkie tematy z podobnymi problemami na tym i nie tylko tym forum, odpowiedzi nie znalazłem. Więc może coś jeszcze można zmienić żeby ąęśćźłż zaskoczyły? Zaznaczam że jest litera ó a zaplecze działa całkiem normalnie.

Proszę was

Jola
17-09-2010, 23:40
Witam,
nadzwyczajnie dziwne jest to, że opisujesz problem ale zapomniałeś podać adresu strony, w którym miejscu pojawiają się te "krzaczki", co się dzieje kiedy przełączysz na standardowy szablon? itp

TENK
18-09-2010, 00:59
Tak faktycznie, jest to dziwne. Stronę robię dla pewnej grupy grającej Arma2 adres to http://cosa.isgreat.org/ . Na standardowym szablonie jest tak samo czyli zamiast polskich znaków są znaki ?.

edit. przepraszam, edytowałem link.

Jola
18-09-2010, 01:05
1. Błąd w deklaracji
<html .... lang="-8861" >
2. Najprawdopodobniej masz źle ustawione kodowanie bazy danych.
Na prawidłowy wpis (odczyt) mają wpływ:
- kodowanie bazy
- kodowanie tabel
- metoda porównywania napisów (tabel i poszczególnych kolumn w tabelach)

Wszystko powinno być ustawione na utf-8.

TENK
19-09-2010, 19:21
<?php

/*?> Copyright 2010 Joomlage.com All rights reserved.<?php */
/*?> Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Unported <?php */

defined('_JEXEC') or die('Restricted access');
$path = $this->baseurl.'/templates/'.$this->template;
$color_link_content = $this->params->get('color_link_content');
$color_link_content_hover = $this->params->get('color_link_content_hover');
$rightside_link_color = $this->params->get('rightside_link_color');
$rightside_link_hover_color = $this->params->get('rightside_link_hover_color');
$body_background_color = $this->params->get('body_background_color');

if ($this->params->get('font_size') == '')
{ $font_size ='11px'; }
else { $font_size = $this->params->get('font_size'); }

?>

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >

<head>

<jdoc:include type="head" />

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<link rel="stylesheet" href="templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="templates/system/css/general.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/template.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/layout.css" type="text/css" />


<!-- This so you can see the css styles in Dreamweaver, you can delete this link once editing your template is complete, or leave in-->
<?php /*?><link href="css/layout.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="all" />
<link href="css/template.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="all" /><?php */?>

Tak wygląda początek indexu. Mogła byś go przejrzeć i powiedzieć czy coś mogę tutaj zmienić? Co do kodowania bazy i tabel, wydaje mi się że jest utf-8, dla pewnosci spr jeszcze raz. Metoda porównywania napisów mam coś innego niż utf-8, przestawię i dam znać.

Jola
19-09-2010, 23:14
Samo przestawienie, jeśli krzaczki już są w bazie nie naprawi ich. Trzeba poprawić ręcznie, dobrze, że nie masz tego zbyt wiele.
W kodzie nie widzę nic złego, możliwe, że jakiś dodatek "robi" takie przeróbki.