PDA

Zobacz pełną wersję : SIMPLE IMAGE GALLERY wyświetla obrazki w nowym oknie



krzychoooo
18-09-2010, 22:27
Witam.
Na wszystkich moich stronach stosuję SIMPLE IMAGE GALLERY i działa Ok oprócz jednej.
A dokładnie to kilka dni temu przestała działać. Złe działanie objawia się wyświetlaniem obrazka w nowym oknie zamiast w white-box. joomla1.15. Pliki SIG nadpisałem ale to nic nie daje. konsola błędów FF zgłasza że Błąd:
this.click is undefined
Plik źródłowy: http://www.pszczynska-kobieta.pl/co-gdzie-kiedy/386?task=view
Wiersz: 180
oraz ostrzeżenie Ostrzeżenie:
Błąd podczas przetwarzania wartości dla 'filter'. Deklaracja opuszczona.
Plik źródłowy: http://www.pszczynska-kobieta.pl/co-gdzie-kiedy/386?task=view
Wiersz: 0
Czy ktoś miał podobny przypadek?
Za podpowiedź WIELKIE DZIĘKI

Jola
18-09-2010, 23:57
Z pewnością powodem jest fakt, że nie dodawane są do sekcji head pliki odpowiedzialne za efekt lightbox.
Możliwe, że w kodzie index.php szablonu w sekcji head brakuje wpisu:

<jdoc:include type="head" />
Jeśli nie to jest przyczyną, podaj na jakiej podstronie efekt działa prawidłowo.

krzychoooo
19-09-2010, 19:11
Mam ten wpis. Problem w tym że w całym serwisie przestała działać SIG.

Nadpisałem index.php ze strony co mi działa SIG i bez zmian nadal nie działa więc przyczyna nie leży w index.php

Jola
20-09-2010, 00:26
Winowajcą jest plik prototype.js dodawany przy okazji komentarzy, to on powoduje, że efekt lightbox nie wyświetla sie poprawnie.

krzychoooo
20-09-2010, 15:20
Faktycznie.
W komponencie MXcomment -> ustawienia -> szablon ->przeźroczystość obrazka miałem na TAK. Po zmianie na NIE lightbox ruszył.

Jola wielkie dzięki.

---------- Post dodany o 15:20 ---------- Poprzedni post był o 14:23 ----------

Moja radość krótko trwała. Na kompie z XP w IE7 oraz FF działa lightbox natomiast na Vista nie działa. O tyle dziwne że wcześniej MXcomment oraz Simple Image Gallery działały poprawnie.
Tak jakby jakieś uaktualnienie visty spowodowało taki efekt.
Czy miał ktoś takie kłopoty z Mxcomment i SIG?