PDA

Zobacz pełną wersję : Wyslij-artykuł - jak nadać odpowiednie uprawnienia ?



sccubia polacco
21-09-2010, 02:04
Witam,

chcę dać wszystkim zarejestrowanym użytkownikom możliwość wysłania nowego artykułu, który będzie opublikowany dopiero po zatwierdzeniu. Jednak gdy korzystam z tego łącza jak zwykły user mam komunikat numer 403, czyli brak dostępu.

co mogę ustawić/zmienić/wgrać by z tego formularza mógł korzystać każdy ?


edit: udało mi się wyświetlić stronę, jednak nie widzę w ogóle formularza. Tabularasa ;)

pozdrawiam

alex51
21-09-2010, 09:38
Witam.
Do pisania artykułów należy przyznać zarejestrowanym użytkownikom status autora. Skoro chcesz aby takie uprawnienia mieli wszyscy rejestrujący się u Ciebie, to zaznacz taką opcję w konfiguracji globalnej witryny: Konfiguracja=>System=>Użytkownicy=>Przypisz do grupy=>autor.

sccubia polacco
21-09-2010, 16:38
Dziękuję.

sccubia polacco
23-09-2010, 09:56
choć nie do końca wszystko gra, baze userów zaimportowałem z phphbb3 przez jfusion, phpbb3 jest masterem. Co więcej widze, że status autora może być nadawany tylko nowym userom i to to tylko tym rejestrującym się przez portal, nie przez forum.
Jeśli ustawię portal jako master będą występować problemy z grupami userów na forum i ich uprawnienia.

Czy ktoś może mi zasugerować co mam w tej sytuacji począć ? :S

edit: wyjściem z sytuacji najwidoczniej jest nadanie każdemu już zarejestrowanemu userowi statusu autora ręcznie, zrobiłem tak na koncie testowym i działa.
tylko, że ja mam blisko 22 tys userów..

Czy jest jakiś sposób by wykonać tą operacje wsadowo ?

pozdrawiam

alex51
23-09-2010, 18:23
W bazie danych w tabeli jos_user w kolumnie gid należy zmienić wszystkie wartości 18 na 19. Można zrobić to "hurtem" na kopii tej tabeli w NotatnikuSP lub Notate++ stosując Ctrl+H. Po zabiegu zmiany wszystkich 18 na 19 wszyscy zarejestrowani użytkownicy bedą mieć status autora. Być może przy okazji zmienią się inne wartości znajdujące się w tej tabeli np. fragmenty daty zarejestrowania się lub ostatniego logowania, ale warto za tą cenę mieć załatwioną podstawową sprawę.

krzychoooo
23-09-2010, 18:35
A w phpmyadmin może czymś takim

UPDATE jos_user SET gid='19' WHERE gid='18'
Ale zrób kopie wcześniej

sccubia polacco
23-09-2010, 23:28
dziękuje za pomoc
sposób podany rzez krzychooo załatwił sprawę, teraz wszyscy użytkownicy są autorami. ten podany przez alexa pewnie też bym pomógł, ale był troszkę bardziej czasochłonny. ;)

pozdrawiam dobrej nocy życzę.

alex51
24-09-2010, 07:01
@Krzychoooo, ode mnie punkcik do reputacji za wskazanie koledze fachowego sposobu, ale dla porządku - poprawiłbym sugerowane zapytanie:

UPDATE jos_user SET gid='19' WHERE gid='18'na takie:

UPDATE jos_users SET gid='19' WHERE gid='18'wspomnianą operację na PMA należy użyć zakładki SQL i wykonać wpisując to zapytanie w Wykonanie zapytania/zapytań SQL do bazy danych xxx .
Dobrze też byłoby użyć jeszcze jednego zapytania zmieniającego typ użytkownika z zarejestrowanego na autora:

UPDATE jos_users SET usertype='Autor' WHERE usertype='Registered'