PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana nazwy komponentu w menu



Depson
21-09-2010, 13:20
Witam,

Czy istnieje możliwość zmiany nazwy komponentu w głównym menu administratora? Np. do portfolio używam komponentu "PortfolioXYZ-komponent" i taka nazwa przykławowo widnieje w menu po zainstalowaniu. Chciałbym zmienić nazwę na "Portfolio" - to czysty przykład. Nie mogę znaleźć lokalizacji w której jest to trzymane. Dzięki z góry za pomoc.

pyziak
21-09-2010, 17:21
Może w bazie ?, tylko powiedz co chcesz przez to uzyskać ? bo jeżeli chcesz żeby na pasku adresu wyświetlało się www.twoja-domena.pl/portfolio to włącz krótkie adresy i w menu nazwij to portfolio \ przykładowo\

ekumi
21-09-2010, 18:50
Moim zdaniem, właściwym miejscem dla Twoiuch poszukiwań jest katalog components, w którym znajdciesz swój komponent w katalogu com_jegonazwa i tam pozmieniasz na taką, jaka Ci pasuje. Jednak taka operacja wymaga edycji wielu plików komponentu i zamiany tej nazwy w ich kodzie. Jednak pominięcie jednego z miejsc, w którym zmiany należy dokonać może skutkować błędami lub nawet zaprzestaniem dzialania komponentu.

Depson
21-09-2010, 20:40
Cel który chcę osiągnąć jest banalny - nie chce mi się tłumaczyć np. klientowi, że SOBII to miejsce gdzie doda produkty, dlatego nazwę komponentu chciałbym w menu admina zmienić na "Dodawanie produktów" - kolejny przykład z głowy :)

ekumi
22-09-2010, 08:24
Wydaje mi się zatem, że moja poprzednia podpowiedź jest właściwa. Mogę dodać jeszcze, że możesz pobawić się z klonowaniem Sobi2, ponieważ właśnie podczas tej operacji istnieje możliwość nadania komponentowi nowej nazwy. Skrypt do klonowania pilnuje za Cebie tego, by zmiana nazwy nbastąpiła we wszystkich właściwych miejscach. Na forum sporo było o tym.

krzychoooo
22-09-2010, 11:00
Znajdujesz w katalogu /administrator/language/en-GB/ plik en-GB.com_sobi2.menu.ini i zmieniasz pierwszą linijkę
COM_SOBI2 = SOBI2 na COM_SOBI2 = Dodaj produkt